Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
@Inglourious Basterd Кој кому му еба матер? Латас на Заев? Штипни ме незнам дали сонувам или е јаве.

Инаку во Романиа во слична ситуација беа уапсени некаде околу 80 градоначалници, 6 судии и 6 министри. Мислам дека тие беа бројките. Они формираа специјално јавно обвинителсвто и специјален суд. Јас гледам излез само во сигурни судии а не судии кои се поставени од власта.
Многу лесно се решава ова, треба СЈО да се фокусира на мениците и да отвори постапка за тоа. Кога ќе се ослободат луѓето од мениците, ќе проработи кодошкото во нив.
Целиот систем на лојалност и прави како што ќе ти кажам на Груевски се заснова врз база на мениците.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
@Inglourious Basterd
Не е поврзано со темава но сакам да те прашам.
Како стои БЕСА со популарноста последно време?

Можно ли е зголемување на партиското тело со екс членови на Дуи и Дпа кои се разочарани од соработката на Али и Тачи со Никола и неисполнување на нивните националистички погледи за Македонија?
Беса е огромна опасност за ДУИ. Доколку изборите се оддржат пролетва, тоа нема да се примети толку. Ама ако се одложат за летни месеци, кога добар дел од незадоволните Албанци се назад во Македонија, резултатот на ДУИ ќе биде доста послаб. Всушност, затоа и Заев инсистира на крај на јуни, иако, од резултатски гледен аспект за СДСМ летни избори би биле најлоша опција.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.213
Поени од реакции
8.578
Беса е огромна опасност за ДУИ. Доколку изборите се оддржат пролетва, тоа нема да се примети толку. Ама ако се одложат за летни месеци, кога добар дел од незадоволните Албанци се назад во Македонија, резултатот на ДУИ ќе биде доста послаб. Всушност, затоа и Заев инсистира на крај на јуни, иако, од резултатски гледен аспект за СДСМ летни избори би биле најлоша опција.
од резултатски гледен аспект за СДСМ сите термини се најлоши, тие секако ќе губат, и тие немаат намера да излезат на избори, петоколонашиве имаат за цел немири да направат, тоа е само спасот на црепот да се спаси од затвор и нему ни крај памет не му доага до оди на избори.
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Беса е огромна опасност за ДУИ. Доколку изборите се оддржат пролетва, тоа нема да се примети толку. Ама ако се одложат за летни месеци, кога добар дел од незадоволните Албанци се назад во Македонија, резултатот на ДУИ ќе биде доста послаб. Всушност, затоа и Заев инсистира на крај на јуни, иако, од резултатски гледен аспект за СДСМ летни избори би биле најлоша опција.
Беса е закана да, ама Амети секоја недела дава различни изјави и го прати пулсот на неговите но и на другите членови и на крај ке донесе одлука. Немојте да се чудите ако направи трансфер до денот на изборите, еве сега гледам веднаш по излегувањето од американската амбасада дава изјава за оставање простор за можно одложување ана изборите, што ке значи нови проблеми за сегашниот коалициски партнер, и вагање на ДУИ едноставно се обидува да остане неутрален, дали сте го виделе директно да напаѓа било кој. Таква била политиката на ДУИ и така ке остане. Денеска ке се соопшти дали ке има услови за фер и демократски избори од страна на ЕУ и САД.[DOUBLEPOST=1455867799][/DOUBLEPOST]
од резултатски гледен аспект за СДСМ сите термини се најлоши, тие секако ќе губат, и тие немаат намера да излезат на избори, петоколонашиве имаат за цел немири да направат, тоа е само спасот на црепот да се спаси од затвор и нему ни крај памет не му доага до оди на избори.
Овој пост го зеде од месен комитет или ? браниш криминалци?
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Значи чим се отвори тема за политика и одма крв паѓа (од навреди) ако ако карајте се. На сите тие што ги гледате на тв без разлика на која страна припаѓаат секој момент дури вие се карате и вреѓате кесенцето им расте - СЕКОЈ МОМЕНТ.
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
прашај ја мајка ти , таа ќе ти каже дали сум дораснат или не вошкар еден
Значи чим се отвори тема за политика и одма крв паѓа (од навреди) ако ако карајте се. На сите тие што ги гледате на тв без разлика на која страна припаѓаат секој момент дури вие се карате и вреѓате кесенцето им расте - СЕКОЈ МОМЕНТ.
Вреди муабетот, јас само реков дека штити криминалци па и од двете страни треба да има апсења тој веднаш почна со пцовки, ама во ред е можеби му работи некој у некоја јавна администрација. Сите што не се за вмро се петоколенаши ? Додека има усијани глави нема иднина во Македонија.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Вреди муабетот, јас само реков дека штити криминалци па и од двете страни треба да има апсења тој веднаш почна со пцовки, ама во ред е можеби му работи некој у некоја јавна администрација. Сите што не се за вмро се петоколенаши ? Додека има усијани глави нема иднина во Македонија.
На претходната страна имаш напишано овие Бугариве (ВМРО).
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.009
Поени од реакции
16.085
Полека бе Миленко, МВР е ненадлежна тука. Ако градежен инспектор утврди дивоградба тогаш бара асистенција од МВР
не се прави паметен и не се глупирај, асистенција е за рушење на дивоградба на приватен имот, за јавна површина има право МВР да побара документи и дозволи и без градежен инспектор... а и за одржување на било каква Манифестација и јавен собир треба дозвола од МВР...
 
Член од
13 март 2013
Мислења
448
Поени од реакции
715
не се прави паметен и не се глупирај, асистенција е за рушење на дивоградба на приватен имот, за јавна површина има право МВР да побара документи и дозволи и без градежен инспектор... а и за одржување на било каква Манифестација и јавен собир треба дозвола од МВР...
Не е точно
http://www.mvr.gov.mk/Upload/Documents/Zakon za javnite sobiri- precisten tekst.pdf
Заради интересите на безбедноста организаторот на јавниот собир може да го извести Министерството за внатрешни работи за одржување на јавнот собир и мерките што се преземени за неговото одржување
може...не треба

Плус ова
http://sitel.com.mk/grad-skopje-drzhavniot-gradezhen-inspektorat-da-go-otstrani-postamentot-so-dvoglav-orel
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.213
Поени од реакции
8.578
Odgovor na petokolenasi tuka spagjame neutralnite jas licno ne sum za niedna partija ama realno e vmro da zamine vreme e za napredok na Makedonija a ne vracanje vo istorija.
прво Brutus ти кажа каде почна да ја ебеш мечката, и тука прво ми го крена притисокот иако не се сеќавам кога последен пат сум гласал за ВМРО.

После тоа не ми е јасно како ти како неутралец иако никаде не беше ни спомнат ни цитиран, некако сам се препозна мегу петоколонашите . Чудни некој неутралци на форумов кој што наеднаш се палат ко млади мајмуни штом се спомнат петоколонашиве и црпнатиот од куртино.
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
прво Brutus ти кажа каде почна да ја ебеш мечката, и тука прво ми го крена притисокот иако не се сеќавам кога последен пат сум гласал за ВМРО.

После тоа не ми е јасно како ти како неутралец иако никаде не беше ни спомнат ни цитиран, некако сам се препозна мегу петоколонашите . Чудни некој неутралци на форумов кој што наеднаш се палат ко млади мајмуни штом се спомнат петоколонашиве и црпнатиот од куртино.
И ти и Brutus сте експерти во политиката, односно неутралци кои не сте го дале гласот за вмро, се додека не се спомне бугаштината, тука некаде изгледа се пронаоѓате па ајде ке пцуеме и кењаме.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
И ти и Brutus сте експерти во политиката, односно неутралци кои не сте го дале гласот за вмро, се додека не се спомне бугаштината, тука некаде изгледа се пронаоѓате па ајде ке пцуеме и кењаме.
Ниту сум рекол дека сум експерт ниту дека не сум гласал за ВМРО. Вистината е сто пати споделена - сум гласал и на следните избори најверојатно пак ќе гласам за нив. пратам политика колку што можам и колку што заслужува да се прати. Е сега ако ти не правиш разлика меѓу функционер во партија, активен член во партија, симпатизер и гласач, тогаш што да правиме. Јас не спаѓам во првите две категории. Смешното е што доаѓа некој и ене оној вонземјанинот кој сум убеден дека цел живот гласа за СДС и во 2006 гласал и за бранко гласал и тн. и зборува за партиски војници, објективност и сличнимити работи. Реагирам на навреди затоа што ако почнеме со тоа дека овој бил бугар тој србин или албанец нема далеку да стигнеме.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Ова ќе бидат први избори на кои ќе гласам после 2008год. кога гласав за Бугарите Дпмне. Ќе гласам за опозицијата без око да ми трепне. Инаку немам ништо портив Бугарите имам само против ДПМНЕ кои се поголеми Буагри и од Борисов, гарант Брутусот има бугарски пасош и на памет ја знае ас сам мало блгарче.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom