Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
S

silmarillion

Гостин
Искрено веќе сеедно е кој ќе оди во затвор кој не. Камо среќа тоа да ни беше најголемиот проблем.
 
Z

zlaki

Гостин
толку години министерка,а јас дури од видеото видов каква идиотка е била,фаца жалосна сова,чист ретард искомпексирана..па добро мајка му зар ваква фаца се става за министер?па јас не ја би ставил ни переци да продава,ќе ги плаши луѓето....
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Знае ли некој колку има вистина и што е всушност информацијата од пред 10 години дека татко и на Ленче (Тетовче) како судија правел „злосторничко здружување“, а судија во „Тетоо“ бил? Или е местенка некоја?

http://star.utrinski.com.mk/?pBroj=2066&stID=67505&pR=2
http://puls24.mk/mislenja/komentari/tatkoto-na-sjo-lence-ristovska-bil-vmesan-vo-kriminal

Што мислите за вработувањето на Ленче? Имало ли врски, непотизам...? Јас мислам дека НЕ.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.156
Поени од реакции
15.142
Ova za tatko e vistina, no taa si e drug čovek so druga kariera. Normalno i pomognal tatko e za vrabotuvanje. Toa e normalno vo sudstvoto i zdravstvoto da se peavat familijarni klanovi(Medarski, Panoski, Dafčevi....)
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ova za tatko e vistina, no taa si e drug čovek so druga kariera. Normalno i pomognal tatko e za vrabotuvanje. Toa e normalno vo sudstvoto i zdravstvoto da se peavat familijarni klanovi(Medarski, Panoski, Dafčevi....)
Хммм... види, ова е 2006 г. после доаѓањето на Груевски на власт. Гарант му е наместено. Плус, има и Албанец, заради „правична застапеност“. Затоа и Ленче е избрана во СЈО, да расчисти.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ова со копањево по минатото на обвинителите и оцрнувањето ме потсеќа на бомбата на СаСе наш и Лaличиќ. Фуфава не резонира дека се има рокано како луда за судијка да стане, напротив, пола саат го поти на телефон како таму некоја рандом го испушила за да и стане колешка.
Ќе ја разберете паралелата.


Типично фаќање на давеник за сламка, мене дури ме чуди што три дена требаа да се откопаат вакви работи :D
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
Темава е многу забавна, ако почне да се чита од почеток. Почнува со бегства, притвори, краеви, па прогресира кон правда, за сега да стигне до силина на повлекување на врата, и врвни психоанализи. :D

Тоа е таа сериозна доза на напатеност.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Дали гледавте вчера 360 на алсат? Јас се фрапирав од податокот што го изнесе тој дечкото од хелсиншки комитет. Тоа се факти пред кој и боговите молчат.
Од 278 барања на обвинителствто за мерка притвор, 275 се одобрени а за тројца е одобрен домашен притвор. Ова што го направи судот е преседан зашто не одреди притвто за злосторничко здружување. И после некој ќе рече специјален суд? Еве нека нема специјален суд, нека се сменат тие судии со други објективни судии кои ќе постапуваат по закон. Тоа бараме правна држава.
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Ќе добиете специјален суд на 24 април, што се секирате :rolleyes:
ниту сте во судница, ниту знаете какви докази има, ништо...
ако има цврсти докази какви сака пријателства нека имаа власта со судиите, ќе доделат мерка притвор тоа е сигурно
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Само за потсетување, прво нешто што направи СЈО - го извади Верушевски од притвор.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Само за потсетување, тој Кривичен суд додели мерка притвор за трудна жена! Која после тоа го изгуби бебето.
И недела притвор со година дена условна за луѓе од протестите. Двајца другари го јадеа само зошто беа во први редови пред влада.

Не знам под чија јурисдикција е ова, ама нека стои.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.304
Поени од реакции
22.101
толку години министерка,а јас дури од видеото видов каква идиотка е била,фаца жалосна сова,чист ретард искомпексирана..па добро мајка му зар ваква фаца се става за министер?па јас не ја би ставил ни переци да продава,ќе ги плаши луѓето....
Токму така. Кој не бил на избор на мис за убавина министер никако. Ова во уставот да влези.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ќе добиете специјален суд на 24 април, што се секирате :rolleyes:
ниту сте во судница, ниту знаете какви докази има, ништо...
ако има цврсти докази какви сака пријателства нека имаа власта со судиите, ќе доделат мерка притвор тоа е сигурно
Гледаш колку не сфаќаш што се бара? Значи кој сака нека победи на избори, јас барам правна држава. Сеој што направил криминал да одговара, без разлика дали бил министер или премиер. Значи докази има, а тоа на секој му е јасно. Ако ова се спореведе како што треба, ќе биде приемр дека секој нареден од било која партија кога ќе биде на власт ќе го чека исто ако прави криминал и биде фатен. Значи редно е време да тргнеме напред а не да бидеме заостанати.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom