Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Грујо може да ја лансира Катица како дел од македонската вселенска програма, да орбитира околку Земјата (знам дека е рамна Зоте, ама таков е муабетот). Само нема потреба од ништо такво. Не е Катица битна.

Ете го чичо Сем, нозе искрши за со Заев да се оправа. :D
Xaxaxaxa xaaxax , На почетокот во друга тема дискутиравме за преодна,технича влада. Све живо реплицираше дека нема ништо од тоа. Се случи. Потоа војна правевме за оставката на Груевски.И тоа се случи. Па исто комунициравме и за СЈО и то бидна. Надежен си дека ке. има избори на 24 Април, ја ти кажувам дека нема да има избори на таа дата. Сега све живо реплицираш дека нема да има чорка за фамилијата, јас ке те оставам и истиов муабет за последново ке го продолжиме за кратко време.

Слабо некако ти одат прогнозиве шо е работава?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
Xaxaxaxa xaaxax , На почетокот во друга тема дискутиравме за преодна,технича влада. Све живо реплицираше дека нема ништо од тоа. Се случи. Потоа војна правевме за оставката на Груевски.И тоа се случи. Па исто комунициравме и за СЈО и то бидна. Надежен си дека ке. има избори на 24 Април, ја ти кажувам дека нема да има избори на таа дата. Сега све живо реплицираш дека нема да има чорка за фамилијата, јас ке те оставам и истиов муабет за последново ке го продолжиме за кратко време.

Слабо некако ти одат прогнозиве шо е работава?
Не можам со тебе Мафо, ти со Заев кафе пиеш и технички премиери бираш, што ја ослободуваат државата од режим. Уствари, не ни треба да има избори, супер си е Емил, нека тера до редовни.
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
556
Поени од реакции
307
Дали во моментов кај нас постои слобода на изразување и независен медиум? Твое мислење ме интересира. Дали според тебе е нормално новинар во своето известување за дневник да дава негов личен став, да спинува вести, да вади изјави од контекст, и најбитно, селективно да известува? Јас како гледач сакам да си го оформам сопствениот став, а не некој да ми всадаува мислења. Сто пати кажана лага е вистина, не?
Како може едни та исти "експерти" да се вртат на сите телевизии, истите луѓе, експерти во секоја област, образование, здравство,судство? Истото се ломоти со години, буквално за секој проблем во државава е крива опозицијата. Место како во секоја нормална држава да се критикува власта за да се подобри, само кај нас се е перфектно и нема место за критика. Ако веќе си се осудил да критикуваш,одма си етикетиран како предавник на земјата, соросоид,системска грешка. Место да си ги бараме грешките, ние 10 години кривиме партија која не е на власт, која не ни беше дел од Собранието со години. Отвори било кој провладин медиум, нема статија во која не се споменува СДСМ со нејзината соросоидна политика. И како да не бара закон за медиуми? Не бара цензура, бара еднакво известување.
И нормално последица на се ова да е поделеноста на народот. Јас памтам и порано по слави и родендени се говореше за политика, ама дојде време луѓе да си заминуваат од маса и очи да не сакаат да си видат пошо се од различни партии. Од осамостојувањето па навака сите грешно изиграа, затоа викам, од две зла не би одбрала ни едно.
првен ќе се извинам оти не сум повикан, ама сакам да се сложам и не со некои работи искажани од тебе. Прво, независен медиум ти е релативна категорија, сите се зависни некои оти сакат некои оти морат, ако владата поткупува медиуми истото го прават и некои странски нго со тон пари истурени за вакви накви емисии, дебати, разни чуда. А и медиумско право е кои ставови ќе ги застапува, дали десните или левите, тоа е секаде по светот, зошто да бидеме исклучок. За друго нешто се сложувам, читачот на вести да ги чита како се напишани, да не спинува, да не дава личен став, за тоа нека си има емисии за политика дебатни емисии, макар и со 4 истомисленици нека свршуваат на исти ставови, впрочем истото го прават телма алсат 24 вести и овие другиве во случајот мтв, оти канал 5 и сител немат дебатни емисии. и се служувам за експертите, како се станува експерт, за мене експерт е личност со 20 годишно искуство во одредена област, кај нас сите се експерти, еве и јас и ти во случајов, за експертите и едните и другите се прочитани, едино лично мене ми се бендисува Жидас.
Друго не ги бранам медиумите на власта, ама сосема сум сигурен дека тие се формираа како противтежа на опозициските кои се што ке се направеше за нив беше не убаво, криминал, а знаеме од каде пари добиват да јадат бурек. Власта не го издржа тоа и почна да фрла пари за свои медиуми кои ќе креират мислење и за мене нивно право, кој не тера да ги читаме, јас лично не сум отворил курир инфомакс другите не му ги ни знам, но не сум отворил ни плус инфо, народен глас и слични булшит квази медиуми, ај створи си мислење кога сите држат страна, дај навистина некој портал кој е независен, порано беше печатен медиум Нова Македонија и Утрински но се повеке заземат страна, секоја ден Купував Нова Македонија ама кога почнаа со цензура, се прекина.
за поделеноста на народот си во право и тоа најногу ме загрижува, дури ме плаши, сите се закрвени, одма се етикетира, еве и на форумов, погоре некој ако отворено си каже дека ја порджува едната страна, некои ниски удари одма добиваш, дека си бил платен, на платен список, некој ти вработиле во фамилија, во ова држава не можеш да си кажеш мислење, одма те етикетират, сум се нашол на маса каде ми идело да си заминам поради глупи политики шо држат страна некои луѓе, луѓето се закрвени сериозно и ме плаши ова да не се случи нешто. се надевам не, ама ретко грешам.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Не можам со тебе Мафо, ти со Заев кафе пиеш и технички премиери бираш, што ја ослободуваат државата од режим. Уствари, не ни треба да има избори, супер си е Емил, нека тера до редовни.
Слаб прогнозер некако се покажа :) пред правдата и боговите молчат батка.
 
Член од
15 февруари 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Друго време за избори нема во Македонија затоа што напливот од бегалци е спремен за во месец Мај.:pos:
И тоа сите го знаат цел свет освен на тие што не им одговара.:tapp:
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
556
Поени од реакции
307
Нормално дека нема да ја разбираш, софистицирано е многу.
Не примети кршење на устав коа излезе дека прислушкувале којзнае колку народ, не примети кршење на устав кога слушна дека нема државна институција што не ја корумпирале до даска и институцииве кои требало да штитат Устав со години работеле за нечии лични интереси, не примети кршење на устав кога слушна дека нуркале у вреќи со избирачки листови, не примети кршење на устав коа слушна дека си рекетирале луѓе и фирми како што ќе им текне.

Сега ти текна дека неуставно било СЈО-то.. :pos:

Ова и многуте други алибија се за една друга маса на луѓе, еве нонстоп ги набројуваат тука со нив раскажувајте си ги, за другите кои малку од малку можат и им е дозволено да резонираат, е навреда.

ти тврдиш дека прислушкувал толку народ, не наведи кој прислушкувал и на кои докази се базира твоито тврдење? не сериозно? мене уште одма ме интересираше кој прислушкувал? а за содржината си има сјо, нека носи обвиненија, а дека се лепени сечени мислам дека не се лепени туку автентични.
 
Последно уредено:
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Да, се раѓаат ретардирани поколенија со никаква национална свест.
Тие истите копилиња на чиви татковци и дедовци пред 60 години се обидоа да ја затворат Македонската граница со Грчка(Солун).
Тие и сега не престануваат да се обидуваат да ја пазнебитат Македонија со обидите на нивно плачење по цел свет.
Имаат ново модерно име.
Ги викаат Соросоиди.
Врие на форумов говна од тој тип...трујажник е.:masa:
Си била ли ти мајка некогаш? Дури и ако си била незнам комшиите како те нарекуваат. :icon_lol:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.310
Поени од реакции
22.111
Дали да се гони криминал на власта за тебе е исправање на криви дрини ?
Тогаш зошто се повикувате на криминалната приватизација 90-тите и Бранко е крив, тоа нели е исправање на криви дрини ?
Или работава е мене ДПМНЕ ме плаќа, јас ништо не гледам, СДСМ не ме плаќа гледам криминал
Работата е ти што гледаш? Не гледам дека нешто се притресуваш околу криминалите на СДСМ од памтивек до ден денес. Си се водиш по некоја твоја логика дека тоа било некогаш , поќе неважи. Јас тогаш бев мал, непамтам , оддамна било итн итн...
Треба да се гони секој криминал, не само на власта. Ова сега е се само не тоа што треба да биди или што сакате да ни го продадете( мислам на СЈО ).
Јас лично не се сложвам со начинот на кој тоа сака да се изведи и наметни. Глупо е едно оштетено срце да го замениш со срце од друг донор кој е уште пооштетено од ова сега и да викаш еее сега ке завршиме работа. За кој ке заврши работа ? За опозицијата која толку очајнички сака да се добери до власт што веќе и не бира начин и средства. Да се разбериме ова сега не е опозиција, само така си љуби да се нарекува. Оваа творба што сега се нарекува опозиција најблаго речено е тумор кој требаше да биди остранет со оперативен зафат уште кога за тоа имаше време. Тука е грешката во која ние потфрливме и како држава и како народ. Што ги оставивме да виреат и да роварат.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
Слаб прогнозер некако се покажа :) пред правдата и боговите молчат батка.
Таква е правдата, тера луѓе да молчат. Вистината ја бараш Мафо, не правдата. :pos: И не таа за Македонија, таа е ваша.
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
556
Поени од реакции
307
Ти си везе немаш од уставност а уште помалку би знаел како да го толкуваш правото, настрана тоа па и агендата не ти дозволува да ја согледаш поентата, нема никогаш да ја видиш ти таа поента, нема борба со тебе, туку паушална размена на ставови и аргументи кои ќе ги игнорираш нон стоп.

Ти си слушнал преку емпириски доказ дека тој што треба да гони и тој што треба да суди е компромитиран и корумпиран, и пак би им дал легитимитет. Твоето нереално размислување е противуставно.

хахах, убаво те пита човекот, а ти одма го етикетира, чудно, јас не те етикетирав кога ти одговорив погоре, само прашав тоа што прашав, одма агенда магента, прашањето му беше едноставно од каде знаеш кој прислушкувал, си кажа човекот и јас сакам да знам кој прислушкувал и да се казни најстого за тоа кој и да бил. И после ќе дебатираме, е како де?
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Единствено нешто во целава ситуација што е сигурно е фактот дека ке има избори на одредениот датум.

Го Мразам Зоран Заев и Радмила Шекеринска.:drk:
А зошто го мразиш Зоран Заев дека така ти сервираја на сител?? Вие неможете да сватите дека кој да дојди на чело од СДСМ ке му го зацрнат името за помалце од 1сат? Тоа е та црна медиумска хајка што поболе мозочно многу луѓе.

Денес беше топло времево Сорос е крив, сега е 20:03 сато исто сорос е крив, 600 000 лугесе иселија сорос е крив, паднав од точак сорос е крив. Како шо бранко беше крив тој со женаму шо се остај ххах до кога со ова ???????????

10 години на власт и уште вината за лошите политики во друг ја барат. Смешно или жалосно незнам ..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom