Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Точно, затоа и беа казнети. Но во 2006та гласавме кочено за партија со кадар кој што требаше да ги воспостави тие здрави основи и принципи. Држава каде што конечно директор на школо ќе биде човек што го има знаењето и искуството а не полу-писмен партиски поттрчко. Администрација и јавни претпријатија каде што квалитетот и знаењето на човекот ќе играше главна улога за негово вработување а не книшката. Држава каде што не мора да се плашам дека ако тужам вмровец, нема шанси да добијам иако сум во право и оштетен, само зошто судството е партиска подружница. Наместо тоа го добивме претходниот систем само во усовршена напредна форма.
ВМРО-ДПМНЕ 2002 : 299.179
ВМРО-ДПМНЕ 2006 : 304.572

СДСМ ги изгуби изборите во 2006та, затоа што Бранко реши да стане претседател наместо Тито, затоа што Бучковски војуваше со Тито од страната на ЛДП за градоначалник на Паланка ( :pos: ), и затоа што после тоа го избра Љупчо Јордановски пред Тито за претседател на Собрание.

Дополнително, и тоа не беше доволно, па мораше да има директна америчка интервенција и налог Тито да коалицира со ВМРО. За случките што се случуваа од 2006-8, да не правам муабет.

Затоа, поштеди ме од таа патетика да сте казниле некого. Не сум јас од Пустец, ниту сум член на ВМРО за да ме вработат негде.
 
D

Darko_ufo

Гостин
ВМРО-ДПМНЕ 2002 : 299.179
ВМРО-ДПМНЕ 2006 : 304.572

СДСМ ги изгуби изборите во 2006та, затоа што Бранко реши да стане претседател наместо Тито, затоа што Бучковски војуваше со Тито од страната на ЛДП за градоначалник на Паланка ( :pos: ), и затоа што после тоа го избра Љупчо Јордановски пред Тито за претседател на Собрание.

Дополнително, и тоа не беше доволно, па мораше да има директна америчка интервенција и налог Тито да коалицира со ВМРО. За случките што се случуваа од 2006-8, да не правам муабет.

Затоа, поштеди ме од таа патетика да сте казниле некого. Не сум јас од Пустец, ниту сум член на ВМРО за да ме вработат негде.
Чекаше на Курир да прочиташ дека Едмонд Темелко бил патриот и дека во Албанија бил многу јак, успеал да остане градоначалник и покрај сите обиди таму за да се изгуби таа територија, па дојде да гмечиш тука како соросоидите го апселе.

Ама уште не можеш и не знаеш да ми одговориш на прашањето: Како тоа од нема повлекување, нема избори, нема преодна влада, јас да дадам оставка е кукавички чин дојдовте на ова дереџе Катица да ве влечка по судови?

Знам што ќе ми одговориш ''Чекај за две емисии Јанко, една Миленко, две колумни од Мирка, една Каракамишева и еден к. од Пандов па ќе знам како да ти спинувам''. :icon_lol:
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
СДС 2016 - партија која ја брани УФО и МАФО а ја води ЗАЕВ. На кое дереџе спадна еј....[DOUBLEPOST=1455393358][/DOUBLEPOST]
Чим може првиот човек на УБК да ги вади судијките од џеб, чим истиот тој со Миле можат да буричкаат по гласачките вреќи како сакаат, чим најголемиот патриот наредува надвор од сите логики да се амнестираат воени злосторници кои вршеле злосторства врз неговиот народ, онда веруј може све. Голем кур ако ги апселе без налог. Демек кај нас све е по правила и закони.
Правилата и законите се тоалет хартија кај нас, во вецето на власта.
Па ај прекрши ти закон. Те предизвикувам :)
 
Z

zlaki

Гостин
кондиција на претек за расправа во недоглед,а штетите до сега и сега што се нанесува на Македонија ама ич се нема ни најмалку чувство за напредок и излез од кризата.Нека тера СЈО посилно и растера тоа залепените задници за фотељите на властодржците кои не го почитуваат законот односно се едностранични.Кат-тад затвор ги чека.Ама сите по ред.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.115
Поени од реакции
15.061
Нонковиќ вчера беше во право-решението на ребусот е решен на средбата Бајден-Груевски во Вашингтон, а тој спомена дека Бајден бил изненаден од некои информации од Грујо, за кои рекол дека не му било пренесено све што се дешавало

Ако повлечиме паралели, на грујо од таа средба навистина му тргна некако со картите
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Нонковиќ вчера беше во право-решението на ребусот е решен на средбата Бајден-Груевски во Вашингтон, а тој спомена дека Бајден бил изненаден од некои информации од Грујо, за кои рекол дека не му било пренесено све што се дешавало

Ако повлечиме паралели, на грујо од таа средба навистина му тргна некако со картите
Викторија Нуланд во нејзината летна посета на Скопје до Груевски има само едно прашање. Како ви се случи Куманово и кој стои зад тоа.

Средбата Груевски-Бајден беше само носење поткрепа и докази за тоа што Груевски и го кажал на Нуланд летото. Заради сериозноста на доказите, средбата оди нивоа погоре од Нуланд, до потпретседателот на САД.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Викторија Нуланд во нејзината летна посета на Скопје до Груевски има само едно прашање. Како ви се случи Куманово и кој стои зад тоа.

Средбата Груевски-Бајден беше само носење поткрепа и докази за тоа што Груевски и го кажал на Нуланд летото. Заради сериозноста на доказите, средбата оди нивоа погоре од Нуланд, до потпретседателот на САД.
НА америка и европа им е гајле кој е на власт во Македонија. Сватете еднаш засекогаш дека не сме политички фактор на Балканот а камоли во европа или светот. Посетата е платена преку агенција која организира такви средби. Нели гледате дека сите не избегаваат. Ниту Путин, ниту нило кој важен политичар не ја посетува Макеоднија освен во време на НАТО бомбардирањето на србија. Затоа не си правите филмови и немојте да мислите дека ќе му наметнете мислењето на народот. Овој народ овде е многу интелегентен. Проблемот е што е сиромашен и поради тоа е корумпиран. Да се врати на вистинската духовност овој народ нема така лесно никој со него да манипулира.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
ve citam dosta vreme i ne mozev da izdrzam a da ne se zaclenam vo forumov , inaku bev clen na vmro od 91 godina sega veke nekolku godini izbegavam politika, no sepak custvuvam nekoja odgovornost sto na nekoj nacin stvorivme vakvi kako brutus i inglorious sega mi e tesko ama toa e
Требало да го скриеш датумот на раѓање барем. Вака излага дека си бил член на ВМРО пред да те зачнат.[DOUBLEPOST=1455396521][/DOUBLEPOST]
НА америка и европа им е гајле кој е на власт во Македонија. Сватете еднаш засекогаш дека не сме политички фактор на Балканот а камоли во европа или светот. Посетата е платена преку агенција која организира такви средби. Нели гледате дека сите не избегаваат. Ниту Путин, ниту нило кој важен политичар не ја посетува Макеоднија освен во време на НАТО бомбардирањето на србија. Затоа не си правите филмови и немојте да мислите дека ќе му наметнете мислењето на народот. Овој народ овде е многу интелегентен. Проблемот е што е сиромашен и поради тоа е корумпиран. Да се врати на вистинската духовност овој народ нема така лесно никој со него да манипулира.
Ја откри Зоте. Никој не може со тебе. Продолжи да го читаш Божиновски и да живееш во светот во кој Гордана и Миле се во притвор.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Требало да го скриеш датумот на раѓање барем. Вака излага дека си бил член на ВМРО пред да те зачнат.[DOUBLEPOST=1455396521][/DOUBLEPOST]
Ја откри Зоте. Никој не може со тебе. Продолжи да го читаш Божиновски и да живееш во светот во кој Гордана и Миле се во притвор.
Дали македонскиот народ е за Русија и Путин или за Америка? Јас никогу не читам, јас си имам свој став и свое мислење. Дали сум во право ќе се дознае ако се направи таква анкета да видиме кого подржува повеќе овој народ.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Дали македонскиот народ е за Русија и Путин или за Америка? Јас никогу не читам, јас си имам свој став и свое мислење. Дали сум во право ќе се дознае ако се направи таква анкета да видиме кого подржува повеќе овој народ.
Македонскиот народ е за себе. Толку.
sin mi se registrirase zatoa stojat tolku godini
:pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom