Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
6 Страни и сеуште никој не го спомнал вицето и чаушот , ме разочарувате :(
Веќе е наведено од членови дека ги боли дали ке го затворат Заев, тебе тешко ти паднало за Гоцето. Нека исчисти Катица кочниците за догрото на народот, мислеше дека и оваа ке изгеда како анкетна комисија на која Шилегов кења како да е забавиште а не собрание, е другар најверојатно ке заврсат партиските вработувања и ручеци, влечење за ушии .... и др.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.060
Поени од реакции
17.919
Мислам дека сеуште никој нема бегано никаде, сеуште си вртат филм дека се недопирливи и дека никој ништо не им може.
па и никој не им може,освен ако од самата партија не ги жртвуваат. Треба судија да го осуди,а не обвинител.
 
Z

zlaki

Гостин
има некоја точна информација каде се криминалците во бегство?
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Веќе е наведено од членови дека ги боли дали ке го затворат Заев, тебе тешко ти паднало за Гоцето. Нека исчисти Катица кочниците за догрото на народот, мислеше дека и оваа ке изгеда како анкетна комисија на која Шилегов кења како да е забавиште а не собрание, е другар најверојатно ке заврсат партиските вработувања и ручеци, влечење за ушии .... и др.
Ама јас навистина сум неутрален,и не ми паѓа тешко за гоца
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Златев излегува со прашање колку коштала киријата од јанева , шта речи


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.013
Поени од реакции
7.095
Сами си одговори на прашањето зашто не го апсат Бранко,а сепак ради тоа не сакаш да ги апсат вмровците(на дпмне мислам:icon_lol:).
Ти ми го постави прашањето, јас ти одговарам.не сум против апсењата на тие, напротив, за Горде зборам 3 години оти местото и е у затвор, но сум против двојни аршини.И апсење на лидер на твое национално малцинство, у твоја држава ме извади од такт, а за ова верувај ми посреќен сум и од тебе, што ќе одат на дошколување :D.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
па и никој не им може,освен ако од самата партија не ги жртвуваат. Треба судија да го осуди,а не обвинител.
Ти мислиш дека тие луѓе знаат што е лојалност и по секоја цена ќе ги бранат ?
Најголемата грешка на режимот е што ги прибра жганот и најпревртливите поставувајки ги на функции.
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Ти мислиш дека тие луѓе знаат што е лојалност и по секоја цена ќе ги бранат ?
Најголемата грешка на режимот е што ги прибра жганот и најпревртливите поставувајки ги на функции.
Држи вода муабетот.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
6 Страни и сеуште никој не го спомнал вицето и чаушот , ме разочарувате :(
Зошто би имало потреба уопште Вице да се спомнува, тоа сакам да ми објасниш...? Дечкото си е бизнисмен, си работи во Струмица, од фирмата негова храни фамилии и тоа многу...Ако ти е поента за фирмите на Заев, тука нема ништо матно, во спротивно да би имало, злосторнициве до сега илјада пати ќе им затвореа и фирми и ќе ги уапсеа, а Струмичани немаа толку години доверба на Заев да му даваат да им биде градоначалник...Остајте ја Струмица...Си знаат убаво граѓаните таму на кого ја даваат довербата...
А за Чауш...? Притворен е ако не се лажам, па ќе си се докаже пред суд дали стварно направил криминал или му натоварија некое измонтирано дело...
 
Последно уредено:
S

silmarillion

Гостин
Го имам истото чувство во стомакот кога ги слушав луѓето со по 200 евра месечно плата како плачат по Велија, и денес кога ги слушам нивните пријатели од другата страна со исти примања како се спремни животот да го дадат за другите.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Зошто би имало потреба уопште Вице да спомнува, тоа сакам да ми објасниш...? Дечкото си е бизнисмен, си работи во Струмица, од фирмата негова храни фамилии и тоа многу...Ако ти е поента за фирмите на Заев, тука нема ништо матно, во спротивно да би имало, злосторнициве до сега илјада пати ќе им затвореа и фирми и ќе ги уапсеа, а Струмичани немаа толку години доверба на Заев да му даваат да им биде градоначалник...Остајте ја Струмица...Си знаат убаво граѓаните таму на кого ја даваат довербата...
А за Чауш...? Притвирен е ако не се лажам, па ќе си се докаже пред суд дали стварно направил криминал или му натоварија некое измонтирано дело...
Чисто онака требаше да бидат спомнати како контра тежа за да има некој баланс, и најбитно да се предочат криминалите од другата страна. :)
Држи вода муабетот.
И повеќе од тоа дека држи вода, во мк сите со лигавење напредуваа во службата барем оние јас што ги познавам, нивните татковци мајки беа први комунисти ( нешто како историчарката вмровка која за време на соцјализмот предаваше марксизам и соцјалистичка економија ) за да после во плурализмот станат основачи и подржувачи на партии, судии адвокати, обвинители,лекари,директори,управници, страните и лојалноста ги менуваат според тоа како што дува ветрот,неколкупати имам гледано како од окорели сдсмовци во дел од секунда стануваат вмровци кој животот го даваат за партијата лидерот и народот, кај нив важи максимата кај што течела вода пак ќе тече,затоа од мк нема да биде држава,затоа што во глобала едни исти лигуши се секогаш на дадена позиција без разлика која партија ќе дојде на власт,во мк и сам Исус да го стават за премиер ќе се расипе за година до две кога ќе види со кого си има работа и колку е лесно да прави криминал.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Зошто би имало потреба уопште Вице да се спомнува, тоа сакам да ми објасниш...? Дечкото си е бизнисмен, си работи во Струмица, од фирмата негова храни фамилии и тоа многу...Ако ти е поента за фирмите на Заев, тука нема ништо матно, во спротивно да би имало, злосторнициве до сега илјада пати ќе им затвореа и фирми и ќе ги уапсеа, а Струмичани немаа толку години доверба на Заев да му даваат да им биде градоначалник...Остајте ја Струмица...Си знаат убаво граѓаните таму на кого ја даваат довербата...
А за Чауш...? Притворен е ако не се лажам, па ќе си се докаже пред суд дали стварно направил криминал или му натоварија некое измонтирано дело...
Dobro de, strumichani si znaat komu mu davaat doverba, istoto si go znae i narodot makedonski pa si dava doverba da ne broime na kolku vonredni i redovni izbori. I se'a sh'o prajme.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom