Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.739
Поени од реакции
71.328
А кој го нетера да ги земе бе, го местеле он си залапал по парите, јас ли сум крив.Он го направил криминалот, и затоа нека си одговара, требал да знае од кој пари зема, и чие име ќе продава ?
Кое знаење брат, си седиш во кафана, ти доаѓаат специјалци за да ти покажат моќ, ти отвараат багажник кој претходно ти го наполниле со пари и то је то :icon_mrgr: Барем за ова нема вина Љубета... :icon_mrgr:
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.396
Поени од реакции
21.959
Можеме да разгледаме и друга опција која за жал секогаш важи за политичари Македонци (со ретки исклучоци).

Го заболе него за Македонците од Албанија, го интересира само да биде на власт и со тоа да се збогати. Добива помош од ВМРО, затоа што нормално цела дијаспора се крсти во нив. За дијаспората СДС е најклето нешто, ВМРО е МАКЕДОНШТИНАТА. Низ параванот на тоа дека се бори за правата на Македонците во Албанија, си лапа парички, додека ВМРО добива гласови бидејќи ете им помага на овие Македонци. Што се променило на подобро во нивните животи?
Спореди со тоа што имаат Албанците во Македонија и што имаат нашите таму.

За криминал мора да се одговара :toe:
Ако бил под притисок да го направи тоа и се чувствува невин, нека го докаже тоа и нека се казнат вистинските виновници.
Ти данеси портпарол на дијаспората за да зборуваш во нивното име?

Иначе на пример можеа да го поканат да даде изјава и да ги уапсат вистинските виновници. Нормално дека како градоначалник од Пустец зависиш од Македонската држава оти не може да очекуваш помош од Албанија. Ама на крај Темелко нема никаква моќ да издава лични карти но овој потег има грда симболика а и сигурен сум дека свесно е направено тоа.
 
G

Goldie

Гостин
А кој го нетера да ги земе бе, го местеле он си залапал по парите, јас ли сум крив.Он го направил криминалот, и затоа нека си одговара, требал да знае од кој пари зема, и чие име ќе продава ?
Точно Љубе е крив ама затоа синот на Трајко Вељановски што го фаќаат со дрога, гази деца па други луѓе лежат наместо него, се заканува не важи законот.
Разликата е тоа што едниот зборуваше против нив а другиот е функционер, ти се свиѓа тоа што селективно се применуваат законите ? Сакаш твоето дете да расте во таква држава ?
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.013
Поени од реакции
7.095
Точно Љубе е крив ама затоа синот на Трајко Вељановски што го фаќаат со дрога, гази деца па други луѓе лежат наместо него, се заканува не важи законот.
Разликата е тоа што едниот зборуваше против нив а другиот е функционер, ти се свиѓа тоа што селективно се применуваат законите ? Сакаш твоето дете да расте во таква држава ?
Треба да одговара и он бе друже, а јас баш се борам за моето дете да не живее во ваква држава, бидејќи лично ги знам Заеви , и знам кур ги боли нив за Македонија , само да се на власт.Јас сум против овој режим, каде што едниве ќе завршат у затвор (сосема заслужено, бидејќи ја искрадоа Македонија со Скопје 2014 и.т.н.) а ќе го наследат Шеќеринска Заев и остала багра.
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
За Љубе случајот не е монтиран, така да не ми го вади.Ги затоворија истите шипт ари кои сега ја водат државата а ќе завршат у затвор, за нивно место да дојдат други шип тари.[DOUBLEPOST=1455288939][/DOUBLEPOST]
И ќе го апсат на наша територија , по наредба на шипт арка.Не ме ебави молим те.
Доста бе Албанци та Албанци си запнал. Доста со та национална омраза и од нивна и од наша страна.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.739
Поени од реакции
71.328
Ти данеси портпарол на дијаспората за да зборуваш во нивното име?
Резултатите од гласањата во дијаспората најдобро зборуваат. Сто години не се вратиле во Македонија, ама знаат дека за ВМРО треба да гласаат. Не сум лоботомиран, па да не можам да пресудам по коментарите на сите социјални мрежи, какво е мислењета на иселениците. Впрочем, и сам имам роднини кои купуваа капи со лавчиња на времето, за кои СДСМ беа клетата комуњарија, иако едните никогаш не живееле тука, а другите се иселиле во факинг 1965-та година.
Дијаспорец = најголем патриот = ВМРО = Македонштина
СДС = предавници = комуњари

Барем тоа треба да го знаеш :)
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.770
Поени од реакции
9.956
Дијаспорец = најголем патриот = ВМРО = Македонштина
СДС = предавници = комуњари
Тоа што првото не е точно (во незнам колкав процент случаеви) не значи дека второто исто не е точно ;) Тоа што овие на власт се олоши не значи дека овие во опозиција се светци. Треба да имаш екстремно кратка меморија за да гласаш било кој на избори. Се сменија сите, знаеме за што се способни.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Прво, @Ligar , пост на денот, 100% точно, он да се грижел за македонците у Пустец, немало да живеат во услови како во 18 век, ќе се погрижел да им го подобри, а не да одработува за победа на политичка партија во општина во друга држава.

Второ, не би да ви ја расипувам денешната еуфорија (на тие што се радувате), но си имате работа со опасен, ладнокрвен и искалкулиран противник кој нема така лесно да падне. Има три клучни работи за тоа:
- без оглед на сите обвиненија, истраги притвори, судот е сеуште на нивна страна (освен ако таму сами меѓу себе не се изедат па да почнат некои да префрлаат на друга страна, е тек тогаш ќе биде весело)
- сите пари се во нивни раце, а со тоа и можност за купување општествен и социјален мир
- една или две иницијативи сеуште стојат против СЈО уште стојат во Уставен, симптоматично зошто толку долго не се одбиваат или усвојуваат, иако таа најпрвата брзо беше одбиена, мое мислење е дека ги чуваат за клучни моменти, на пример како овој или уште појако, кога ќе дојдат обвиненијата на ред.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.396
Поени од реакции
21.959
Резултатите од гласањата во дијаспората најдобро зборуваат. Сто години не се вратиле во Македонија, ама знаат дека за ВМРО треба да гласаат. Не сум лоботомиран, па да не можам да пресудам по коментарите на сите социјални мрежи, какво е мислењета на иселениците. Впрочем, и сам имам роднини кои купуваа капи со лавчиња на времето, за кои СДСМ беа клетата комуњарија, иако едните никогаш не живееле тука, а другите се иселиле во факинг 1965-та година.
Дијаспорец = најголем патриот = ВМРО = Македонштина
СДС = предавници = комуњари

Барем тоа треба да го знаеш :)
Тие 500 души што гласале ги земаш за доказ? Иначе ок е да ги земаш социјалните мрежи како доказ ама тоа не значи дека си во право. Иначе да, СДСМ се клета комуњара а ДПМНЕ лажни патриоти, затоа и едните и другите ја доведоа државата до овој степен. А вина најмалку можете да барате ви дијаспората иако често ви служиме како балон за издување. Македонски синдром.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.739
Поени од реакции
71.328
Тоа што првото не е точно (во незнам колкав процент случаеви) не значи дека второто исто не е точно ;) Тоа што овие на власт се олоши не значи дека овие во опозиција се светци. Треба да имаш екстремно кратка меморија за да гласаш било кој на избори. Се сменија сите, знаеме за што се способни.
Не треба мене да ми отвараш очи :icon_mrgr:
Јас во ниту еден момент не реков дека второто не е делумно точно, туку го демантирам првото (сум го демантирал со милион факти досега, да не се повторувам во секоја тема).
СДС немаат врска со лево-ориентиран сојуз, и двете партии се со иста идеологија, лоповлук и конец фиљма.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Тие 500 души што гласале ги земаш за доказ? Иначе ок е да ги земаш социјалните мрежи како доказ ама тоа не значи дека си во право. Иначе да, СДСМ се клета комуњара а ДПМНЕ лажни патриоти, затоа и едните и другите ја доведоа државата до овој степен. А вина најмалку можете да барате ви дијаспората иако често ви служиме како балон за издување. Македонски синдром.
Кој ја зема дијаспората како балон, или како репер за било што? Седи, не разбираш ни на кој терен се игра, а сакаш да си поиграш фудбал со постарите. Во Македонија се води битка за правна држава, ти го браниш Темелко. Аман.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.013
Поени од реакции
7.095
Кој ја зема дијаспората како балон, или како репер за било што? Седи, не разбираш ни на кој терен се игра, а сакаш да си поиграш фудбал со постарите. Во Македонија се води битка за правна држава, ти го браниш Темелко. Аман.
Сериозно мислиш дека во Македонија се води борба за правна држава ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom