Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.013
Поени од реакции
7.095
Апсење на човекот што се бори за македонското национално ткиво, борец за Македонизмот и Македонија во Албанија е уапсен.Дури и да е крив, тој тоа го правел за да се подобри животот на Македонците во Албанија.И сега сите што гласале од Пустец ќе ги апсиме ? Ќе ги апсиме сите што се Македонци ? Да ви ја ебам мајката и пичка албанец СКА на сите и од власта и од опозицијата.ШИПТА РСКА власт не ни бега.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.013
Поени од реакции
7.095
Да ви ебам и цензурата , со која неможеш да го напишеш правото име на Индијанците, а да се вреѓа Македонија е дозволено.
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Апсење на човекот што се бори за македонското национално ткиво, борец за Македонизмот и Македонија во Албанија е уапсен.Дури и да е крив, тој тоа го правел за да се подобри животот на Македонците во Албанија.И сега сите што гласале од Пустец ќе ги апсиме ? Ќе ги апсиме сите што се Македонци ? Да ви ја ебам мајката и пичка албанец СКА на сите и од власта и од опозицијата.ШИПТА РСКА власт не ни бега.
Друже бранел и све тоа е супер ама ако е КРИМИНАЛЕЦ и ако е ВМЕШАН треба да одговара сфакаш?

СЕКОЈ ТРЕБА ДА ОДГОВАРА не ми е гајле што си и колку си придонел за државата, ако ја имаш продадено душата на ѓаволот за мене си 0
 
G

Goldie

Гостин
Апсење на човекот што се бори за македонското национално ткиво, борец за Македонизмот и Македонија во Албанија е уапсен.Дури и да е крив, тој тоа го правел за да се подобри животот на Македонците во Албанија.И сега сите што гласале од Пустец ќе ги апсиме ? Ќе ги апсиме сите што се Македонци ? Да ви ја ебам мајката и пичка албанец СКА на сите и од власта и од опозицијата.ШИПТА РСКА власт не ни бега.
Има многу вакви „патриоти“ што демек се борат за Македонските прашања а уствари тоа им е само параван да накалапат милиони на нивните сметки.
Така да искрено кур ме боли за што се борел, ако направил криминал мора да одговара како и сите други
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.396
Поени од реакции
21.959
Да бе, сеа ако е единствен македонски градоначалник во Албанија ај ако не споменик да му изградиме
Овие да беа сериозни во намерата ќе ги фатеја Миле и Гоца а не да им дадат време да си заминат од државата (ако тоа е точно). За мене е битно дека е Македонски градоначалник во Албанија, за разлика од многу Македонци тоа ми значи нешто. Кај нас терористи поминаа нефатени па сега ќе глумиме правна држава. Правото во Македонија одамна стана политичка алатка и токму така се користи и сега против Темелко.[DOUBLEPOST=1455288257][/DOUBLEPOST]
Има многу вакви „патриоти“ што демек се борат за Македонските прашања а уствари тоа им е само параван да накалапат милиони на нивните сметки.
Така да искрено кур ме боли за што се борел, ако направил криминал мора да одговара како и сите други
Да беше така лесно нашите затвори ќе беа преполни од политичари и поранешни учки. Ама тоа нема врска нели, пошто сега друга е борбата, за демократија и што не знам.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.013
Поени од реакции
7.095
Има многу вакви „патриоти“ што демек се борат за Македонските прашања а уствари тоа им е само параван да накалапат милиони на нивните сметки.
Така да искрено кур ме боли за што се борел, ако направил криминал мора да одговара како и сите други
Си чул за Александар Антиќ да заврши у затвор а ? Ама на Македончето можеш па удри.Нормално кога шипт ари ја водат државата.
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Сеа у гужвава гарант ке се деси некој напад од нашите брача некаде од март до јули.
 
G

Goldie

Гостин
Овие да беа сериозни во намерата ќе ги фатеја Миле и Гоца а не да им дадат време да си заминат од државата (ако тоа е точно). За мене е битно дека е Македонски градоначалник во Албанија, за разлика од многу Македонци тоа ми значи нешто. Кај нас терористи поминаа нефатени па сега ќе глумиме правна држава. Правото во Македонија одамна стана политичка алатка и токму така се користи и сега против Темелко.[DOUBLEPOST=1455288257][/DOUBLEPOST]

Да беше така лесно нашите затвори ќе беа преполни од политичари и поранешни учки. Ама тоа нема врска нели, пошто сега друга е борбата, за демократија и што не знам.
Не викам јас дека е лесно ама мора од некаде да се почне а ние обичните граѓани да се надеваме дека конечно ќе тргне работава во прав правец.
Пример од денешниве функционери на оваа влада еден куп се и прекалени поранешни комуњари. Така да тие не се интересираат за национални интереси туку само за пари

Си чул за Александар Антиќ да заврши у затвор а ? Ама на Македончето можеш па удри.Нормално кога шипт ари ја водат државата.
Потсети ме кој ги затвори генерал Стојков, Ване Цветанов, Љубе Бошковски во монтирани процеси додека со тој истиот Александар Антиќ е во коалиција и си делат тендери за лична корист ?
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Која садомазо појава е ова фатимево, гарант има некој сејф ворд ни али ахмети што не може да го изговори.
Искрено мене повеќе ми се дига на онаа плавата Ленче Ристовски. Се гледа дека таа ја бива во многу работи. :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.739
Поени од реакции
71.328
Апсење на човекот што се бори за македонското национално ткиво, борец за Македонизмот и Македонија во Албанија е уапсен.Дури и да е крив, тој тоа го правел за да се подобри животот на Македонците во Албанија.И сега сите што гласале од Пустец ќе ги апсиме ? Ќе ги апсиме сите што се Македонци ? Да ви ја ебам мајката и пичка албанец СКА на сите и од власта и од опозицијата.ШИПТА РСКА власт не ни бега.
Можеме да разгледаме и друга опција која за жал секогаш важи за политичари Македонци (со ретки исклучоци).

Го заболе него за Македонците од Албанија, го интересира само да биде на власт и со тоа да се збогати. Добива помош од ВМРО, затоа што нормално цела дијаспора се крсти во нив. За дијаспората СДС е најклето нешто, ВМРО е МАКЕДОНШТИНАТА. Низ параванот на тоа дека се бори за правата на Македонците во Албанија, си лапа парички, додека ВМРО добива гласови бидејќи ете им помага на овие Македонци. Што се променило на подобро во нивните животи?
Спореди со тоа што имаат Албанците во Македонија и што имаат нашите таму.

За криминал мора да се одговара :toe:
Ако бил под притисок да го направи тоа и се чувствува невин, нека го докаже тоа и нека се казнат вистинските виновници.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.013
Поени од реакции
7.095
Не викам јас дека е лесно ама мора од некаде да се почне а ние обичните граѓани да се надеваме дека конечно ќе тргне работава во прав правец.
Пример од денешниве функционери на оваа влада еден куп се и прекалени поранешни комуњари. Така да тие не се интересираат за национални интереси туку само за пари



Потсети ме кој ги затвори генерал Стојков, Ване Цветанов, Љубе Бошковски во монтирани процеси додека со тој истиот Александар Антиќ е во коалиција и си делат тендери за лична корист ?
За Љубе случајот не е монтиран, така да не ми го вади.Ги затоворија истите шипт ари кои сега ја водат државата а ќе завршат у затвор, за нивно место да дојдат други шип тари.[DOUBLEPOST=1455288939][/DOUBLEPOST]
Можеме да разгледаме и друга опција која за жал секогаш важи за политичари Македонци (со ретки исклучоци).

Го заболе него за Македонците од Албанија, го интересира само да биде на власт и со тоа да се збогати. Добива помош од ВМРО, затоа што нормално цела дијаспора се крсти во нив. За дијаспората СДС е најклето нешто, ВМРО е МАКЕДОНШТИНАТА. Низ параванот на тоа дека се бори за правата на Македонците во Албанија, си лапа парички, додека ВМРО добива гласови бидејќи ете им помага на овие Македонци. Што се променило на подобро во нивните животи?
Спореди со тоа што имаат Албанците во Македонија и што имаат нашите таму.

За криминал мора да се одговара :toe:
Ако бил под притисок да го направи тоа и се чувствува невин, нека го докаже тоа и нека се казнат вистинските виновници.
И ќе го апсат на наша територија , по наредба на шипт арка.Не ме ебави молим те.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.739
Поени од реакции
71.328
За Љубе случајот не е монтиран
Љубе може е тежок хоштаплер и направил еден куп криминал, ама дека не му го монтираа тоа со парите што му ги насадија, мало морген :D
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.013
Поени од реакции
7.095
Љубе може е тежок хоштаплер и направил еден куп криминал, ама дека не му го монтираа тоа со парите што му ги насадија, мало морген :D
А кој го нетера да ги земе бе, го местеле он си залапал по парите, јас ли сум крив.Он го направил криминалот, и затоа нека си одговара, требал да знае од кој пари зема, и чие име ќе продава ?
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Апсење на човекот што се бори за македонското национално ткиво, борец за Македонизмот и Македонија во Албанија е уапсен.Дури и да е крив, тој тоа го правел за да се подобри животот на Македонците во Албанија.И сега сите што гласале од Пустец ќе ги апсиме ? Ќе ги апсиме сите што се Македонци ? Да ви ја ебам мајката и пичка албанец СКА на сите и од власта и од опозицијата.ШИПТА РСКА власт не ни бега.
Темелко се борел за македонштината во Албанија?? Типот ги распродаваше Македонците од Пустец како стока за 50 евра пред избори да гласаат во центар.

Единствено нешто за што се бори Темелко е неговиот личен џеб !

Од цела етничка Македонија најмачен народ живее во Пустец, тоа да знаеш. Едмонд на нивната мака печалеше и тераше бизнис со гласови злоупотребувајќи ја немаштијата на тие луѓе.

Кога последен пат си бил во Пустец? Јас бев летово 2015 ... два пати. Луѓето се жалат дека сега полошо живеат од времето на Енвер Хоџа, ако не им се роднините од странство ќе поцркаат од глад. Приморани се за 50е гласот да го продаваат и како стока да бидат влечени за избори. Ете тоа направи твојот Темелко. Китниот Пустец, бисерот на преспанското езеро го направи фарма за производство на партиски гласови и одржување на геноцидната партија која амнестираше терористи.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom