Охрид

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.850
Поени од реакции
5.168
Џез ин не сум биден 5-6 години ама според другиве е место кај шо одет, цитирам „несфатенине“.
Не бе баш си е кул, секакви луѓе одет сега таму.
Проблемот е шо работит до 12 или 1(не сум сигурен точно).
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Не бе баш си е кул, секакви луѓе одет сега таму.
Проблемот е шо работит до 12 или 1(не сум сигурен точно).
То не е мое мислење туку на други личности шо одет таму. Иначе работит до 12 заради луѓето шо живеет околу. Не им сметало музиката внатре туку децата (луѓето) од ко ќе излезеле од џез праеле галама.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.364
@gade Многу бе се рашириле овије Тиновци, хотел овде, хотел онде, простор овде, простор онде. Браос.
Џез мојш да сејш и до 4 сабајле, зависит како ќе се погодит.
Иначе Квинс го фалев порано, али сеа не ме бендисвит ич имет изгубено доста на квалитет(n)
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.850
Поени од реакции
5.168
То не е мое мислење туку на други личности шо одет таму. Иначе работит до 12 заради луѓето шо живеет околу. Не им сметало музиката внатре туку децата (луѓето) од ко ќе излезеле од џез праеле галама.
Да, ова за галамава е точно.Пред да забранет работа до сабајле, имаше луѓе шо се понашаа ко мајмуни надвор.Ептен на ништо не личеше.

@gade Многу бе се рашириле овије Тиновци, хотел овде, хотел онде, простор овде, простор онде. Браос.
Џез мојш да сејш и до 4 сабајле, зависит како ќе се погодит.
Иначе Квинс го фалев порано, али сеа не ме бендисвит ич имет изгубено доста на квалитет(n)
Последниот пат ко бев Квинс, забораја пиво да ни донесет, требаше да ги подсетвиме.После дојде келнерот и рече, абе се потроши пивото. :tapp:
Паб од то не биваат.

Балабанс си држит некое ниво, ама и тие полека како да губет интерес, едно време ептен беше интересно, имаа различни пива, даваа гратис грицки ова она.

Даблин убо си поминавме неколку вечери, прает нешо шема коктели, добра услуга, само проблемот е шо навикнат сум сега во паб да имат по 15 врсти пиво на точење, а не само едно. :D
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.364
Да, ова за галамава е точно.Пред да забранет работа до сабајле, имаше луѓе шо се понашаа ко мајмуни надвор.Ептен на ништо не личеше.



Последниот пат ко бев Квинс, забораја пиво да ни донесет, требаше да ги подсетвиме.После дојде келнерот и рече, абе се потроши пивото. :tapp:
Паб од то не биваат.

Балабанс си држит некое ниво, ама и тие полека како да губет интерес, едно време ептен беше интересно, имаа различни пива, даваа гратис грицки ова она.

Даблин убо си поминавме неколку вечери, прает нешо шема коктели, добра услуга, само проблемот е шо навикнат сум сега во паб да имат по 15 врсти пиво на точење, а не само едно. :D
Абе остај шо не ти донесле, пивоно му е изветреано кизнајт колку им е стоено, све шо е во шише и то е батал, распар чаши носет по маса и распар прибор, кујна лоша, услуга немат, амбиент никаков. Се стори со ними.
За мене останвит број 1 место Балабанс. Саботата имаше свирка ептен беше убо. Дојдоја љуѓе плус од Даблин снемало струја, пробаја да влезат али имаше премногу гужва не успеаја натре да влезат:)
Шо знам не ме бендисвит мене баш Даблин, иначе персоналон им е изветеан скорз:)ептен се откачени. Многу ми е некако фенси, немат натре амбинет, не се осеќам ко во паб се осеќам ко во кафетерија.
 
A

Avenger99

Гостин
12659618_10209305712066761_727554722_n.jpg

До колку излегвел во Охрид народ? До 7 рече битушон? Тууу за малце промашив изглеа, ова е во 8, изглеа при крај сум фатил, ене 5-6 души се тетерает по пристаништево..
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.364
Ииии вриет еј да немојш да се разминиш.
Е пак сеа и ти си сликал во работен ден, сликај му за викенд петок, сабота, недела:D
 
Член од
20 јануари 2015
Мислења
101
Поени од реакции
91
Јер крај езеро кафичине се летни кафичи тоес никој немат рецимо објектив или даблин или госип бивши сред зима да седит така? Единствен кафич шо си фурат лете зиме ти е планб и то за старо и за младо. Ако земиш факт дека ликвид сред бел ден иако е празен ти барет лична карта и резервација на врата, кадмо и аквариус веќе се отпишани останват уште 4 кафичи шо се погодни за излегвање денски онака кафешема а то се конект, мохито, хевн и кај таксистине ла тераса. Ла тераса и мохито скоро никој не ојт освен неколку деца собрани за време на лш или дерби фудбалско зш не нашле слободно место во друг кафич. Хевн не памтам кога некој последен пат ми рекол дек ќе ојт таму стварно...

Ноќна шема

Почвиме пак од крај езеро. Госип цело лето нешо журчиња праеја ама за малолетници 98%. Мр.И и Ликвид ти се според мене најдебилни места за излегвење не дека нешо ми сметет ама шо пробвет елита да привлечат со квази резервации и лични карти па боли глава да му ебиш сфе. Кадмо незнам дал имат уште студентски таму, ако ги имет прекинато нека се преименувет во lounge bar слободно со оние староградскине чуда. Хемингвеј, Харем и остали средношколски "клубови" - Журката трајт до 12 сатот и толку. Едино јоце панов пејт до кај 2. После 2 журката се префрлат во двата најелитни дискотеки на балканот! Чика Пајо со неговите неверојатни 30 гости и Хавана кај шо ако влезат појќе од 50 немат место да се разминиш.

Не се умрени младиве од Охрид. Едно таков е менталитетот демек ладно е кај ќе ојме, друго немат кај да ојме.
Ќе те попрам малку во дискусијава, Мр. И и Ликвид не се најдебилни места за излегвење туку друго е проблемот тука. То шо барет резервација за навечер е во глобала уба работа, прво ако ги пуштет сите шо ќе стигнат (прам муабет 90 посто од луѓево почват од Ликвид со излегвење) внатре не ќе мојш да дишиш, второ ако си се јавит со повреме некој шо сакат да резервират без проблем му резервирет. За Мр. И исти случај. Башка немат други кафичи шо работет до 1 и кај шо имат уба забава.[DOUBLEPOST=1455065690][/DOUBLEPOST]
Абе остај шо не ти донесле, пивоно му е изветреано кизнајт колку им е стоено, све шо е во шише и то е батал, распар чаши носет по маса и распар прибор, кујна лоша, услуга немат, амбиент никаков. Се стори со ними.
За мене останвит број 1 место Балабанс. Саботата имаше свирка ептен беше убо. Дојдоја љуѓе плус од Даблин снемало струја, пробаја да влезат али имаше премногу гужва не успеаја натре да влезат:)
Шо знам не ме бендисвит мене баш Даблин, иначе персоналон им е изветеан скорз:)ептен се откачени. Многу ми е некако фенси, немат натре амбинет, не се осеќам ко во паб се осеќам ко во кафетерија.
Фалит уште еден добар паб ко Даблин и Балабанс. Балабанс ко прво е многу мал локал, малце гужва и не мојш да се движиш шо е зборот. Даблин сега ко ќе го проширет ќе е уште поубо.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.740
Јас Ликвид досега сум немал проблеми на врата, никогаш не ми побарале резервација.

А Мр.И ако ојте појке од 3 машки во друштво да не сте, а да не носите женски нормално, немат да ве пуштат, освен ако не го знајте чоекот на врата.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ќе те попрам малку во дискусијава, Мр. И и Ликвид не се најдебилни места за излегвење туку друго е проблемот тука. То шо барет резервација за навечер е во глобала уба работа, прво ако ги пуштет сите шо ќе стигнат (прам муабет 90 посто од луѓево почват од Ликвид со излегвење) внатре не ќе мојш да дишиш, второ ако си се јавит со повреме некој шо сакат да резервират без проблем му резервирет. За Мр. И исти случај. Башка немат други кафичи шо работет до 1 и кај шо имат уба забава.[DOUBLEPOST=1455065690][/DOUBLEPOST]
Фалит уште еден добар паб ко Даблин и Балабанс. Балабанс ко прво е многу мал локал, малце гужва и не мојш да се движиш шо е зборот. Даблин сега ко ќе го проширет ќе е уште поубо.
Јас Ликвид досега сум немал проблеми на врата, никогаш не ми побарале резервација.

А Мр.И ако ојте појке од 3 машки во друштво да не сте, а да не носите женски нормално, немат да ве пуштат, освен ако не го знајте чоекот на врата.
Резервација мојт да ти побарет едино во шпицот од 20ти јули до 20 август зш ак не барет не ке имат воздух за дишење, а то за мр и со женските е ок ствар зш иначе пендрак парти ке имат внатре.

Балабанс според мене највеќе личит на некаков паб кај нас макар да е далеку од прав паб.
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Резервација мојт да ти побарет едино во шпицот од 20ти јули до 20 август зш ак не барет не ке имат воздух за дишење, а то за мр и со женските е ок ствар зш иначе пендрак парти ке имат внатре.

Балабанс според мене највеќе личит на некаков паб кај нас макар да е далеку од прав паб.
Со женска ми саботата онака бевме на кафешема кун 2 сатот резервација ми побараја ликвид а празно беше. Не се сложвам со ова за мр.и пошо сите женски друштва таму излегват. Муабетон им е демек да не се збирет многу машки друштва пошо ќе се испијанат и можат проблем да напрат.
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
142
Поени од реакции
61
Некој да каже добри ланч барови со пријатна атмосфера во центар и околу центар? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom