Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
зашто ми мириса дека ке се најдете сите во песната :pos2::pos2::pos2:
Vaka sega ke ti kazam realno.Poso ti si znajs tocno kolku godini imas...Ako imas nad 20 togas definitivno bez konkurencija ti sam se naogas vo pesnata.Ako imas pod dvaeset togas i dvajcata treba dase najdime a ako imas pod 15 togas samo jas...Sea ti vidi si kaj spagas
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Vaka sega ke ti kazam realno.Poso ti si znajs tocno kolku godini imas...Ako imas nad 20 togas definitivno bez konkurencija ti sam se naogas vo pesnata.Ako imas pod dvaeset togas i dvajcata treba dase najdime a ako imas pod 15 togas samo jas...Sea ti vidi si kaj spagas
Бравос бе Атанасе, се гордеам со тебе. Призна дека ти стои името,призна дека се наоѓаш во песната...поштуем искреност....ајт сега ме снемува, кога ке ми биде пак досадно ке дојдам пак :)
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Vaka sega ke ti kazam realno.Poso ti si znajs tocno kolku godini imas...Ako imas nad 20 togas definitivno bez konkurencija ti sam se naogas vo pesnata.Ako imas pod dvaeset togas i dvajcata treba dase najdime a ako imas pod 15 togas samo jas...Sea ti vidi si kaj spagas
Види сега ако он има над 20, јас имам под 20 а ти имаш 17 тогаш јас сум глуп, ако јас имам под 17, он има над 27, а ти веќе си полнолетен, со тоа што Зоки мора да има под 40, сите сте глупи, додека ако јас имам над 10, Зоки е за нешто поголем од Радикал, ама разликата помеѓу него и тебе е правопропорционална пак си ти глуп
 
Член од
22 декември 2007
Мислења
31
Поени од реакции
1
Види сега ако он има над 20, јас имам под 20 а ти имаш 17 тогаш јас сум глуп, ако јас имам под 17, он има над 27, а ти веќе си полнолетен, со тоа што Зоки мора да има под 40, сите сте глупи, додека ако јас имам над 10, Зоки е за нешто поголем од Радикал, ама разликата помеѓу него и тебе е правопропорционална пак си ти глуп

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: закон!!!
и дај стајте уште еден клип уште некоја мала асоцијација слабо капираат...:tapp:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Јас колку што знам машко не може да затрудни, ама нема везе
Имате вие двајца пробано со Радикал за тоа знаете незнам јас таму вие си знаете од градот сте спремни дечки бтв кој се пучеше кој го боле тртката сеа неможе да си седне на газот :pos2::pos2:Ја каа ви викам да не прајте експеименти ви нее е сеа ќе офкате:pos2:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Za site skopjani informacija deka utre na Sitel 3 vo 17:30 mozat da sledat BIBL(koga nemozat da ucestvuvaat)
Feni Industri versus Brasov(Romanija)

I sekako navivajte za Feni
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.539
Поени од реакции
47.988
BIBL wow wow wow wow !!!! како тоа звучии!!!!

ептен ни го имате накрешно со ова библов озбилно еии :pos2:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Za site skopjani informacija deka utre na Sitel 3 vo 17:30 mozat da sledat BIBL(koga nemozat da ucestvuvaat)
Feni Industri versus Brasov(Romanija)

I sekako navivajte za Feni
не замарај бе шпон голем кур БИБЛ:pos2::pos2:

радувај се оваа година ако играте у домашно првенство а он па уште БИБЛ ми спомиња
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Za site skopjani informacija deka utre na Sitel 3 vo 17:30 mozat da sledat BIBL(koga nemozat da ucestvuvaat)
Feni Industri versus Brasov(Romanija)

I sekako navivajte za Feni
Цената на Феро-никелот на берзите падна од 27.000 на 12.000. Фени со оптимално ангажирана работна сила и нормална цена на струјата е профитабилен со 7.000 долари за Fe-Ni. Со оваа превработеност и со оваа цена на струјата за Фени да работи со добивка, што секако газдата а тоа и го основал, треба или ЕВН да му продава струја по повластена цена или да испрати уште многу (незнам точно колку) работинци на принуден одмор. Е сега, додека вие викате и го бодрите еврејот, тој ви ги испушта од работа родителите и роднините и пере пари преку кошарката. А вие, одите и му давате кураж на еврејот и му давате кредибилитет да си прави со вашиот град што сака....

навивањето за Фени ви го препуштаме вас, радувајте се уште година дека, кога ке испере доволно Амир за свој џеб и кога ке остане Фени на 700 вработени, кога нема да постои КК фени...тогаш вие мислете му ја....а ние, ние ке си гледаме кошарка и сега и тогаш, бар нема да се палиме на БИБЛ лига со екипи кои имаат квалитет како Поп Спорт и Соколи.

Прашање до поупатените: Знае некој како се менува име, сакам да си го сменам во АНАТАСЕ :vozbud:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Цената на Феро-никелот на берзите падна од 27.000 на 12.000. Фени со оптимално ангажирана работна сила и нормална цена на струјата е профитабилен со 7.000 долари за Fe-Ni. Со оваа превработеност и со оваа цена на струјата за Фени да работи со добивка, што секако газдата а тоа и го основал, треба или ЕВН да му продава струја по повластена цена или да испрати уште многу (незнам точно колку) работинци на принуден одмор. Е сега, додека вие викате и го бодрите еврејот, тој ви ги испушта од работа родителите и роднините и пере пари преку кошарката. А вие, одите и му давате кураж на еврејот и му давате кредибилитет да си прави со вашиот град што сака....

навивањето за Фени ви го препуштаме вас, радувајте се уште година дека, кога ке испере доволно Амир за свој џеб и кога ке остане Фени на 700 вработени, кога нема да постои КК фени...тогаш вие мислете му ја....а ние, ние ке си гледаме кошарка и сега и тогаш, бар нема да се палиме на БИБЛ лига со екипи кои имаат квалитет како Поп Спорт и Соколи.

Прашање до поупатените: Знае некој како се менува име, сакам да си го сменам во АНАТАСЕ :vozbud:
Koj li samo ekonomista e u prasanje.Aj sea ja da probam da ti objasnam ama realno ako nekoj drug osven ti mi kazes deka ne sum vo pravo togas ke se predadam.Feni Industri momentalno raboti vo zaguba.Krizata se obiduvaat da ja iskoristat za da mozat od vladata da izborat da se vrati slobodnata ekonomska zona FENI(znaci da ne plakat DDV,personalka,i da plakat minimalen danok na dobivka) i da dobijat poeftina struja.Dokolku dobijat backo site topilnici vo Makedonija poeftina struja dupkata so ke nastane za plakanje na akcizata za vlez na strujata(poso 70 % od strujata a uvezuvame)ja plakaat site gragani na Mkd ne zavisno dali od Sk,kav,sr,bt,te i taka nataka.So bukvalno znace deka dokolku Feni,Silmak,Bucim dobijat poeftina struja razlikata od predhodnata sostojba do namaluvanjeto ja plakaat site ziteli na R.M preku smetkite za struja koi so od naredniot mesec ke ti bidat povisoki za 16%.A ti backo makar so si u sk ke plakas 16% pogolema struja za da mozis da mu ovozmozis na Feni da raboti so benificii i da 1000 tvoi sonarodnici ne ostanat bez rabota.So znaci patat site a ne samo Kav.Nivnoto pomiluvanje za danokot znaci deka se zategaat ostanatite biznisi.So znaci pak se udara po sitniot biznis za da moze da opstane golemiot(Feni).Od ovaa kriza pate i Amerika ne samo Kavadarci.Tia vraboteni ne se otpusteni tuku na prinuden odmor so 70% od platata.Toa ke bide taka dodeka berzata ne se stabilizira a od koga ke se stabilizira veke se ke bide po staro i ke se vratat planovite za otvaranje na treta pecka
E toa bese nakratko rekapitular a sega za losata strana
Dokolku vladata ne a odobri taa ekonomska zona i dokolku ne mu ja namali strujata i dokolku nikelot ne pocne da raste.Togas definitivno toa ke bide kolaps za fabrikata i ke se zatvori.No sansite zatoa se minimalni...
A so vikas perenje pari.DAli znaes so znaci toj zbor?Zarem moze edna firma kako so e Feni so kapital od 300 milioni da ispere pari preku klub vreden 300000 evra.Si slusnal za perenje a ne si razbral.Pari mozat da perat vo klubovi vo mkd samo firmi koj imaat mal kapital koi godisnata zarabotuvacka e ramna na budzetot na klubot i si gi opravduvaat sredstvata i ja prikazuvaat firmata vo zaguba.A Feni so tia kapital a so 300000 evra za klubot ne go isperuvaat ni carapot.Zatoa zborot perenje pari razdlaboci go podobro...
Se nadevam deka malku ti se razjasni sostojbata ako ne imas tamu skajp ostaveno pa ce ti zboruvam za ekonomija do koga sakas.Patem ti go doznav imeto pa zosto da go menjas koga ti e super
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Ма Атанасе си ја утнал темата..Иди види економија нешо..После не се разбира у навивање..па не се разбира..не може во сее :pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom