Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Verojatno veke ne postoi Vo zadolzitelna procedura, imam drugar blizu e na krajot i kaj nego pisuva istoto,ama dobro e, barem smenili da ne nastanuva zabuna, kaj i da e ke bide, trpenie spasenie :)
Ne mi e jasno ova do vcera obrazovana prepiska bese zadolzitelna site go kazuvaa toa sega Isto i ova so ni go pisuva denes mene na @cooler I dr pak statusot e zadolzitelna pa kolku statusi ima na zadolzitelna :/
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Ne mi e jasno ova do vcera obrazovana prepiska bese zadolzitelna site go kazuvaa toa sega Isto i ova so ni go pisuva denes mene na @cooler I dr pak statusot e zadolzitelna pa kolku statusi ima na zadolzitelna :/
Da ne se pravam najpameten, moe mislenje e toa, a za predhodniot status sto beshe najverojatno od koga se smeni noviot sistem ne bea vneseni ili abdejtuvani prepiskite i za toa taka pisuvase, sega konecno se sredeni, ama toa e moe mislenje samo!
 
Член од
21 август 2010
Мислења
139
Поени од реакции
210
Ne mi e jasno ova do vcera obrazovana prepiska bese zadolzitelna site go kazuvaa toa sega Isto i ova so ni go pisuva denes mene na @cooler I dr pak statusot e zadolzitelna pa kolku statusi ima na zadolzitelna :/
дефинитивно тие статуси што ги пишува на мене,тебе,томе,братучекта ми и итн инт. на сите ни е заедничко дека бевме во задолжителна во претходниот систем сега ни е дека чекаме финален експертска проверка.....значи стар систем ЗАДОЛЖИТЕЛНА е еднакво на финална експертска проверка**моја претпоставка
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
дефинитивно тие статуси што ги пишува на мене,тебе,томе,братучекта ми и итн инт. на сите ни е заедничко дека бевме во задолжителна во претходниот систем сега ни е дека чекаме финален експертска проверка.....значи стар систем ЗАДОЛЖИТЕЛНА е еднакво на финална експертска проверка**моја претпоставка
Toa mislenje go delam i jas! Bidejki i vo prevod taka bi znacelo!
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
дефинитивно тие статуси што ги пишува на мене,тебе,томе,братучекта ми и итн инт. на сите ни е заедничко дека бевме во задолжителна во претходниот систем сега ни е дека чекаме финален експертска проверка.....значи стар систем ЗАДОЛЖИТЕЛНА е еднакво на финална експертска проверка**моја претпоставка
а `образувана преписка` што значи? не е ли и тоа некое ниво од задолжителната проверка?
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
107
Поени од реакции
107
Kaj mene so stariot sistem.pisuvase deka e vo zadolzitelna procedura,a so noviot sistem pisuva obrazuvana prepiska. I aj sega tumaci ?
 
Член од
12 јануари 2016
Мислења
22
Поени од реакции
55
Decki vetiv deka ke prijavam promena na status. Imam nov status od deneska i glasi : По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. Ocekuvam i se nadevam na pobeda:)
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
а `образувана преписка` што значи? не е ли и тоа некое ниво од задолжителната проверка?
Definitivno ispomesaa se vie od ministerstvoto no se slozuvam so @nikolovski89 I @cooler taka i mene mi izgleda najlogicno zosto nema smisla na tie od 2015 so ne se stignati do niv da im pise isto kako I nas nas so znaci deka e zadolzitelna :)
 
Член од
23 јануари 2015
Мислења
114
Поени од реакции
143
Дечки, а бе шо барате Формула, Превод или нз шо за образувана преписка. Самиот збор ни кажува дека документите се примени, образуван е фајл/папка за твое име - и се наоѓаш во првична фаза која ќе подлежи на понатамошна проверка и обработка...
 

0210

шест
Член од
13 април 2015
Мислења
127
Поени од реакции
198
...и мене!
вчера ми пишуваше в с'стојание а денеска да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство! број сум:102**/2014
*се надевам е добро!
 
Член од
21 август 2010
Мислења
139
Поени од реакции
210
Дечки, а бе шо барате Формула, Превод или нз шо за образувана преписка. Самиот збор ни кажува дека документите се примени, образуван е фајл/папка за твое име - и се наоѓаш во првична фаза која ќе подлежи на понатамошна проверка и обработка...
Точно така....првин една преписка ја ставаат во образувана а после во финален екпертски преглед....а нас директно што ни е во финална екпертска проверка во новиот систем, преписката пред новиот систем ни била образувана....значи една преписка иде вака образувана---екпрертен преглед----прегледана, за поптис-----потпишана**
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Дечки, а бе шо барате Формула, Превод или нз шо за образувана преписка. Самиот збор ни кажува дека документите се примени, образуван е фајл/папка за твое име - и се наоѓаш во првична фаза која ќе подлежи на понатамошна проверка и обработка...

ti si od 2015 ??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom