Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
На такви натпревари нема дома-гости. Еве лани на пример, а можам да потврди кој сака во Градски Парк имаше сигурно 600-700 навивачи на Фемили. Мислам дека беше едно од најбројните гостувања во последните 4-5 години. Значи домашниот терен и не е некоја значајна улога.



Не сме баш ептен подобри, ама за нијанса мислам дека сме. Се ќе зависи од нивните двајца странци што ќе ги донесат пошо веќе имаат двајца што ги знаеме, Зифчевиќ и Филиповиќ.
da se potsetime malce od lani od ovaa utakimca...

http:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
Не знам стварно сошто го пуштија. Реално гледано не доби некоја шанса, ама ако видиш па и не ја заслужи. Јас цело време го кривев Маки дека не го става, ама објективно дечкото не се појавуваше на тренинзи. Каков сакаш потенцијал биди ако не тренираш нема да успееш. Втора работа е требаше да му дадат режим на исхрана за да ојача малце, не можеш со 17,5 кила да се буташ со Симиќ, Латовиќ, Кол...А дека бил подобар од Мики, што да се каже толку слаб игач немам видено во МЗТ кој знае колку одамна. какви ротации, какви глупости треба да си иде да не го глеам. Единствено нешто што има се мудата и ништо повеќе.

On ne idese na treninzi edno vreme zosto bese povreden, da ne nevlagame vo toa... So sto be posebna ishrana... dragi nema pari vitamn C da im kupi... :pos2:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Dusan Bocevski ima veke 35 godini.Ne planira vrakanje vo Makedonija?Ja mislam toj bi mozel da zasili nekoj nas tim.Ili pak onoj Avramovski...Ali MZT gi ima tamu Stankovik,Kiril Nikolovski,Despotovik
Душан Боцевски бараше 5 500 евра ако му се исплаќа на некој тим да го плаќа толку,оК...Струмица беше заинтересирата за него и бараше 5 500 евра месечно.:tapp::nesum:
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Душан Боцевски бараше 5 500 евра ако му се исплаќа на некој тим да го плаќа толку,оК...Струмица беше заинтересирата за него и бараше 5 500 евра месечно.:tapp::nesum:
mislam deka amak saka go go zeme jas taka imam slusnato
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
On ne idese na treninzi edno vreme zosto bese povreden, da ne nevlagame vo toa... So sto be posebna ishrana... dragi nema pari vitamn C da im kupi... :pos2:
Има пари ама кој да ги даде. Не е до Драги, погорните треба да фрлат малце повеќе, а не само да го местат Драги како пиун. Не викам дека и он не краде ама во секој случај не е сам во целиот тој лавиринт.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
ајде уште еден се јавува
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
eve jas ke ve prosvetlam se edna informacija jane si otide vo ungarija, a mujo vo katar . i neznam dali so ovie pari sto se oslobodina od niv dvajca ke se zimaat novi igravi poz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom