Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
ке видишшш
Ајде биди ти како ЕнергиеНо.1, Сррулз, Христов... кој најавуваа дека ќе влезе Абрамович во Струмица, па не знам дека Мираковски ќе играл за вас, дека ќе сте ја освоиле БИБЛ лигата...

Прашање до Христов - Кога ми рече дека ти е мило дека МЗТ нема да игра во БИБЛ и дека ќе сме играле со Соколи, Торус... и дека многу си среќен што твојот клуб ќе игра во Европа и дека ќе гледаш европска кошарка во твојата сала, за кој клуб мислеше?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Прашање до Христов - Кога ми рече дека ти е мило дека МЗТ нема да игра во БИБЛ и дека ќе сме играле со Соколи, Торус... и дека многу си среќен што твојот клуб ќе игра во Европа и дека ќе гледаш европска кошарка во твојата сала, за кој клуб мислеше?
Ох бре боже...Зарем не гледаш?Сите се против Струмица,сите сакате да се распадне а правите лице само....Кога и власта оди против еден кошаркарски клуб,не се може ништо брате...:tapp:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
Ја елиминиравте Цедевита...а ние го тепавме Реал, Порто, Ратиофарм, Бенфика...сме се носеле со Цибона на Дражен Петровиќ, изгубивме во последна секунда од Жалгирис...тимови со 1000 пати поголем буџет од нашиот...вие сте ја тепале Цедевита со двојоно поглем буџет, а ние Реал Мадрид со Бодирога, Обрадович...вие имате една титула, а ние 4 купа...вие сега станавте сила во кошарката а Мзт Скопје брендот чини 1.000.000 евра за 4 години...

Илузорно е да се споредуваат Мзт Скопје и Струмица, едното е бренд, кој можеби и не е во најсјана ситуација во периодов, а другото му треба период да стане бренд. Споредувајки ја традицијата и историјата, Струмица е многу многу далеку од Мзт....за сегашноста можеби е пред Мзт, но не правете споредба за минатото, се знае кој е кој во мак-баскетот. Работнички најгоре убедливо, па Мзт, па сите други надоле.


TOLKU OD MENE :smir::smir::smir:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Следниот кој ќе провоцира или директно навреди член ќе добие бан...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ја елиминиравте Цедевита...а ние го тепавме Реал, Порто, Ратиофарм, Бенфика...сме се носеле со Цибона на Дражен Петровиќ, изгубивме во последна секунда од Жалгирис...тимови со 1000 пати поголем буџет од нашиот...вие сте ја тепале Цедевита со двојоно поглем буџет, а ние Реал Мадрид со Бодирога, Обрадович...вие имате една титула, а ние 4 купа...вие сега станавте сила во кошарката а Мзт Скопје брендот чини 1.000.000 евра за 4 години...

Илузорно е да се споредуваат Мзт Скопје и Струмица, едното е бренд, кој можеби и не е во најсјана ситуација во периодов, а другото му треба период да стане бренд. Споредувајки ја традицијата и историјата, Струмица е многу многу далеку од Мзт....за сегашноста можеби е пред Мзт, но не правете споредба за минатото, се знае кој е кој во мак-баскетот. Работнички најгоре убедливо, па Мзт, па сите други надоле.


TOLKU OD MENE :smir::smir::smir:
Колку и да се лутат Струмичани...Тоа е вистината,не сакам сега пак да зборете јас сум бил за Мзт и нешто слично ...Ама постот е се на место....Можеби е сурово од моја страна,јас секогаш ке ја сакам Струмица но .....
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ја елиминиравте Цедевита...а ние го тепавме Реал, Порто, Ратиофарм, Бенфика...сме се носеле со Цибона на Дражен Петровиќ, изгубивме во последна секунда од Жалгирис...тимови со 1000 пати поголем буџет од нашиот...вие сте ја тепале Цедевита со двојоно поглем буџет, а ние Реал Мадрид со Бодирога, Обрадович...вие имате една титула, а ние 4 купа...вие сега станавте сила во кошарката а Мзт Скопје брендот чини 1.000.000 евра за 4 години...

Илузорно е да се споредуваат Мзт Скопје и Струмица, едното е бренд, кој можеби и не е во најсјана ситуација во периодов, а другото му треба период да стане бренд. Споредувајки ја традицијата и историјата, Струмица е многу многу далеку од Мзт....за сегашноста можеби е пред Мзт, но не правете споредба за минатото, се знае кој е кој во мак-баскетот. Работнички најгоре убедливо, па Мзт, па сите други надоле.


TOLKU OD MENE :smir::smir::smir:
Pa redno bese i od tebe da vidime dobar post.Od koga si tuka tvoite postovi se po edna recenica i se krajno iritiracki.Se nadevam deka ke prodolzis vaka...:smir::smir::smir:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Ја елиминиравте Цедевита...а ние го тепавме Реал, Порто, Ратиофарм, Бенфика...сме се носеле со Цибона на Дражен Петровиќ, изгубивме во последна секунда од Жалгирис...тимови со 1000 пати поголем буџет од нашиот...вие сте ја тепале Цедевита со двојоно поглем буџет, а ние Реал Мадрид со Бодирога, Обрадович...вие имате една титула, а ние 4 купа...вие сега станавте сила во кошарката а Мзт Скопје брендот чини 1.000.000 евра за 4 години...

Илузорно е да се споредуваат Мзт Скопје и Струмица, едното е бренд, кој можеби и не е во најсјана ситуација во периодов, а другото му треба период да стане бренд. Споредувајки ја традицијата и историјата, Струмица е многу многу далеку од Мзт....за сегашноста можеби е пред Мзт, но не правете споредба за минатото, се знае кој е кој во мак-баскетот. Работнички најгоре убедливо, па Мзт, па сите други надоле.

TOLKU OD MENE :smir::smir::smir:
Браво Зоки за постов, на место е се како што кажа.

Колку и да се лутат Струмичани...Тоа е вистината,не сакам сега пак да зборете јас сум бил за Мзт и нешто слично ...Ама постот е се на место....Можеби е сурово од моја страна,јас секогаш ке ја сакам Струмица но .....
Нема што кој да се лути, тука сме сите на форумов, праиме муабети, ама реалноста е таа, и јас ќе ви кажам дека Работнички е поим за македонската кошарка, па МЗТ и така натаму. Факт е и тоа дека најголемо дерби во нашето првентсво е помеѓу Работнички и МЗТ Скопје (без разлика што Сити Парк Бојс бојкотираат) секогаш ќе има ривалитет. Не е точно дека се ситиме на Струмица сето кажано е во дискусија исто како што и вие вреѓате, тоа е нормално, само пред вие да ги зборите тие 50 разлика немаше ниту една провокација на сметка на состојбата на Струмица. Фер од твоја страна што призна дека е така како што кажа Зоки.

rabotata e sto postot ne e od nego :pos: ovaj eden isti post go citam veke cela godina..:baeh:
И ке го читаш уште многу години, пошо реалноста е таа. :smir:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
vie prvi pocnavte so vasite 50 razlika... bitkata e izgubena no vojnata nie ja dobivme... se nadevam vise nema da ima provokacii... pozz:smir:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Нема што кој да се лути, тука сме сите на форумов, праиме муабети, ама реалноста е таа, и јас ќе ви кажам дека Работнички е поим за македонската кошарка, па МЗТ и така натаму. Факт е и тоа дека најголемо дерби во нашето првентсво е помеѓу Работнички и МЗТ Скопје (без разлика што Сити Парк Бојс бојкотираат) секогаш ќе има ривалитет. Не е точно дека се ситиме на Струмица сето кажано е во дискусија исто како што и вие вреѓате, тоа е нормално, само пред вие да ги зборите тие 50 разлика немаше ниту една провокација на сметка на состојбата на Струмица. Фер од твоја страна што призна дека е така како што кажа Зоки.
Абе окay е...И јас се надевам дека за 1-2 години во Струмица ке дојде спонзор како Лукоил или нешто слично јака фирма и ке гарантира најмалку 10 години добар тим,не мора да сме шампиони да имаме само добар тим...Сега не викам да сме Соколи ама,да имаме добар тим...Нема лутење што,тоа е реалноста и јас го признавам тоа...И јас се надевам дека Струмица ке добие стабилен спонзор,со помош на некои Струмички фирми,можеби пак ке помага и Панајот...Да уживаме во кошарката,ама да имаме историја...А не ке постоиме 2 години и ајде со Петре Цветков...:tapp:
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
moze malku da mi pojasnite sto e muabetov so stumica, ostana sponzori ili .....?

ako e taka koj ke igra sega vo bibl ?????
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ја елиминиравте Цедевита...а ние го тепавме Реал, Порто, Ратиофарм, Бенфика...сме се носеле со Цибона на Дражен Петровиќ, изгубивме во последна секунда од Жалгирис...тимови со 1000 пати поголем буџет од нашиот...вие сте ја тепале Цедевита со двојоно поглем буџет, а ние Реал Мадрид со Бодирога, Обрадович...вие имате една титула, а ние 4 купа...вие сега станавте сила во кошарката а Мзт Скопје брендот чини 1.000.000 евра за 4 години...

Илузорно е да се споредуваат Мзт Скопје и Струмица, едното е бренд, кој можеби и не е во најсјана ситуација во периодов, а другото му треба период да стане бренд. Споредувајки ја традицијата и историјата, Струмица е многу многу далеку од Мзт....за сегашноста можеби е пред Мзт, но не правете споредба за минатото, се знае кој е кој во мак-баскетот. Работнички најгоре убедливо, па Мзт, па сите други надоле.


TOLKU OD MENE :smir::smir::smir:
Извини братче.. 20 години како што зборуваш ти.. традиција итн итн.. а сеуште немате титула така да не би го ставил МЗТ на второ место меѓу најдобрите клубови во Македонија тука се Работнички,Никол Ферт,Струмица,Фени па тогаш може МЗТ :smir: ти си навивач на МЗТ можеби нема да се сложиш со тоа но така е.. тоа што сте го победиле на Реал.. ама баш ич нема врска со тоа што немате титула ако сте биле толку јаки требало да освоите титула :toe:.. барем една да сте имале до сега.Не се палете одма не ве навредив ништо ниту реков нешто што не е точно :smir:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Извини братче.. 20 години како што зборуваш ти.. традиција итн итн.. а сеуште немате титула така да не би го ставил МЗТ на второ место меѓу најдобрите клубови во Македонија тука се Работнички,Никол Ферт,Струмица,Фени па тогаш може МЗТ :smir: ти си навивач на МЗТ можеби нема да се сложиш со тоа но така е.. тоа што сте го победиле на Реал.. ама баш ич нема врска со тоа што немате титула ако сте биле толку јаки требало да освоите титула :toe:.. барем една да сте имале до сега.Не се палете одма не ве навредив ништо ниту реков нешто што не е точно :smir:
Има еден збор што се вика БРЕНД. МЗТ Скопје како што ти кажа Зоки е бренд кој што постои 20 години заедно со Работнички. Како можеш да ми кажеш дека Никол Ферт е подобар клуб од МЗТ, кога Никол Ферт воопшто не постои. МЗТ беше јак многу сезони и имаше екипа да земе титула, но во исто време беше јак и Работнички, освен во една сезона кога последниот натпревар се играше во Јане Сандански и се појави од нигде Емил Рајковиќ даде 7 тројки и шампион стана Работнички иако цела сезона мислам дека не не имаа тепано. Јас не викам дека не е важно да се освои титула, браво за тоа што Струмица, Фени, Никол Ферт... имаат титули ама мислам дека никој не би сакал да гледа кошарка само една сезона, односно да земе титула и после да не постои како клуб. :smir:

moze malku da mi pojasnite sto e muabetov so stumica, ostana sponzori ili .....?

ako e taka koj ke igra sega vo bibl ?????
Главниот спонзор тој гркот си отиде и немаше кој да влезе како спонзор, сите играчи си отидоа, мислам оние поглавните. Во БИБЛ место Струмица влезе екипата на Рилски (Бугарија) кај што е тренер Ацо Тодоров. Инаку знам дека ќе те интересира кај ќе игра најубавиот играч во лигата Димче Тасовски:) Најверојатно ќе иде во клубот кај што игра уште поубавиот од него Тони Симиќ
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
tasovski se uste mu nemaat dadeno ispisnnica od strumica inaku tocno e toa deka e najblisku do rabotnicki darko najverovatno ke ide u feni ako ovie platat za nego isto kako so treba da plati i rabotnicki za dimce i bi ve zmolil da ne jadete trici taka bezveza za igrac kako dimce zatoa sto treba da priznaete deka ako mzt ima dovolno pari za da go donese ke go sakate mozebi i poveke od jane zatoa sto deckoto e zakon
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
a za strumica da ke ima ekipa kakva takva ekipa i vazno e so ke ima pa mozebi od narednata sezona ako se najde sponzor ke gledame povtorno dobra kosarka inace zalno e toa sto se sluci so klubot zatoa sto gradot ja zasaka kosarkata no sto e tuka tuka e ke vidime mozebi do pocetokot na sezonata ke se sluci nekoe cudo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom