Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Јане Петровски според пишувањата најверојатно заминува во Словенија во екипата на Електра.

ма нека иде у п.м. боље без него затоа што се губи кога се одлучува натпреварот и малку ако се игра одбрана агресивно врз него одма губи.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
ма нека иде у п.м. боље без него затоа што се губи кога се одлучува натпреварот и малку ако се игра одбрана агресивно врз него одма губи.
Не го плукај Јане пошо подобар од него нема да најдеме....:nenene::nenene::nenene:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Јане Петровски според пишувањата најверојатно заминува во Словенија во екипата на Електра.
Читав и јас во Спорт али не ми се верува, мислам дека ќе остане во МЗТ, барем за сега...
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
ne s esekiraj koga 'e vidat kolku go biva ekspresno 'e se vrati pak nazad vo mzt ;)

Не се секирам пошо мислам дека ќе остане кај нас пошо му е подобро да игра за нас што имаме поконкурентен состав оваа година,да не речам дека со малце среќа дека можеме да освоиме некој трофеј........

Таму би играл во екипа што оваа година завршила на осмо место и која планира млад и перспективен состав за наредната сезона.....

Јане треба добро да размисли па после да донесе одлука......

А и да отиде ,не е толку страшно, без секого се може.......Мене ми беше само да не плукаш по него затоа што он тоа не го заслужува....
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
fa997 vidi li so sluci so Grncarov???
:smir::smir::smir:
Ne se pali molimte...
Samo se nadevam sega ste malku pobistri barem za vo idnina
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
fa997 vidi li so sluci so Grncarov???
:smir::smir::smir:
Ne se pali molimte...
Samo se nadevam sega ste malku pobistri barem za vo idnina
атанасе ај жити се врати се едно 70 страни поназад, види зашто Грне не дојде во МЗТ па после дојди и ќе искоментираме
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
атанасе ај жити се врати се едно 70 страни поназад, види зашто Грне не дојде во МЗТ па после дојди и ќе искоментираме
Svrtev 30 strani i vidov tvoj post "Grne e nov igrac na MZT".Nego ne mi bese celta toa.Vikavte deka Mzt mu bilo vo srce.Se udaravte od gradi i eve javen demant...
p.s
Imate konkurenten tim za prestojnava sezona.Uste da se izberat solidni stranci i ke bide super
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
еве јас ќе ти кажам за тој пост ако воопшто постои. Грне начелно се согласи да дојде во МЗТ и требаше да потпише, само што не беше почнат преодниот рок и не можеше да се официјализира. неколку дена пред преодниот рок дојде до смена на клупата на МЗТ, и место Лазовски дојде Ацо Петровиќ. овој нормално ќе донесе играчи он тие што ги сака, а за Грне кажал дека за тие пари ќе земел подобар странец (ден денес мислам дека е грешка, ама ќе видиме).
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
Jas mislam deka grne sezonava ke ja izigra mizerno, taka da od edna strana si vikam dobro e sto ne go zemavme, ama ke okaze vremeto ke vidime...
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Ti si globalen kriticar ili pa samo se glupiras...Dotebe bese prasanjeto?Aj poopuli se...
Ич да не те боли тебе што сум.Не беше до мене прашањето.
Ме заболе мене ако не дошол грне во МЗТ.Ќе игра баскет колку да не седи дома сезонава а ја ќе го жалам.Ти пишаа зошто не дојде и тоа е тоа.И муабетот за него заврши од дамна затоа не замарај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom