Анима Мунди

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.551
Ај да ги сватиш за месово, ама за млеково што пропагираат... немам зборови :unsure:
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.115



Само едно прашање? Со што ги храни овој кучињата? Со овошје и зеленчук? Или храна за кучиња која повеќе од 50% е месо?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.709
Поени од реакции
15.579
Луѓе, ај да донираме за Зиги. Не можам да се намирам. :(
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1042246665831571.1073743079.166688476720732&type=3&pnref=story
сега мачињата се пикнати или сами влегле во мотор ??
по ЕУ правна регулатива сопственикот на возилото може да го тужи сопственикот на мачките за штетата која настанува, може да биде и многу голема...
Јас на времето кога имав кола каде се пикаа мачки, најнапред пуштав гласно радио, после палев мотор...
АJДЕ СИТЕ СПОДЕЛЕТЕ И ПОМОГНЕТЕ МИ !!!

Вчера 26.11.2015 год. во периодот од 6:00-10:00 сабаjле УКРАДЕНО/изгубено ми е мечево(женско) од двор во Лисиче(позади новите згради на Адора на предпоследна 5-ка). Ве молам споделете сите што живеете во околината!!!


не е можно да украдеш големо маче ...најверојатно е нешто во врска со парењето а ако не ти се вратило може недај боже настрадало
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.663
Поени од реакции
12.059
Глувците и стаорците сигурно "ги галат и гушкаат"
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
сега мачињата се пикнати или сами влегле во мотор ??
по ЕУ правна регулатива сопственикот на возилото може да го тужи сопственикот на мачките за штетата која настанува, може да биде и многу голема...
Јас на времето кога имав кола каде се пикаа мачки, најнапред пуштав гласно радио, после палев мотор...

не е можно да украдеш големо маче ...најверојатно е нешто во врска со парењето а ако не ти се вратило може недај боже настрадало
Дали си ти нормален?
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
сега мачињата се пикнати или сами влегле во мотор ??
по ЕУ правна регулатива сопственикот на возилото може да го тужи сопственикот на мачките за штетата која настанува, може да биде и многу голема...
Јас на времето кога имав кола каде се пикаа мачки, најнапред пуштав гласно радио, после палев мотор...

не е можно да украдеш големо маче ...најверојатно е нешто во врска со парењето а ако не ти се вратило може недај боже настрадало
Значи да ја тужиме општината? Бидејќи за скитниците според законот таа е одговорна.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.709
Поени од реакции
15.579
Значи да ја тужиме општината? Бидејќи за скитниците според законот таа е одговорна.
samo kaj nas ima kučinja i mačinja skitnici..eve bratučedmi od Zagreb ne može da veruva koga mu praćam sliki od naselba so dizini mačinja koj poedinci gi ranat. Kaj niv ima rok, ako nikoj ne go vdomi lučeto ili mačeto se eutanazira...
A kaznivo e ranenje skitnici, duri nadležnite se žalat deka poedinci gi krijat skitnicite koga dovađaat da gi zalovat.
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Ок...не ми одговори на прашањето. Кого да тужиме? И не е точно дека само кај нас има скитници. Само кај нас не се решава прашањето. Две сосем различни работи.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.709
Поени од реакции
15.579
Ептен голем грев прават... :vrtioci:
епа има во блиѕина 2 кучиња скитници, мали се , едното е пудлица, може 4-5 години е тука, не е стерилизирана, напаѓа велосипедисти ако проваѓаат блиску каде што ја рани некој ... Сега од некаде дојде уште едно мало по раст, мажјак, доста агресивно, некој го рани ама не го носи на стерилизација... почна од неодамно не само велосипедисти, луѓе туку и деца да напаѓа... ќе напаѓа се додека некој не го ликвидира...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
пудлицата напаѓа велосипедисти...
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Ок...не ми одговори на прашањето. Кого да тужиме? И не е точно дека само кај нас има скитници. Само кај нас не се решава прашањето. Две сосем различни работи.
Овде ќе те одерат со казни ако те пријават дека си знаел за куче скитник а не си пријавил на службите,а што следува во случај да те пријават дека си го хранел или криел истото од службите не сакам ни да помислам.
Жителите/граѓаните треба да бидат тужени,не може куче да биде сечие и ничие.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom