Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 септември 2015
Мислења
164
Поени од реакции
120
Преписката е извадена за доп'лнителна проверка МП.125##/2013 којзна дали е разгледана.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.307
Поени од реакции
1.247
гледам има некои измени како МП И МВР и некои други заебанции па би прашал дали некој занае како се проверува за ДУПЛИКАТ ПРОИСХОТ,дали има нешто и за тоа??ако некој знае нешто окулу ова ГО МОЛАМ да ми одговори...благодарам однапред
 
Член од
6 април 2013
Мислења
83
Поени од реакции
40
Greska si posledniot protokol koga go pustija bese pred nivniot bozik posle toa do 10 januar site bea na odmor taka da ako imat pregledeno nesto ova nedela kako prva nedela nemat pregledeno eden ton broevi kako sto kazuvas :)
„еден тон„ беше реторички земено, свесен си дека не се мери во тони количината на бројчињата! Муабетот ми беше дека уште бројчиња кои до пред некое време ги немаше, т.е последниот проткол излезен на страницата, почнаа да се појавуваат на пребарувањата!
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
23
Поени од реакции
24
decki ja sum 15940/2013 po stariot system broj drugiot ne go znam go izgubiv kartonceto I po novieov system neznam kako da si proveram pls help!!!
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.781
Кои ми се шансите да извадам бугарски пасош, единствен роднина што има бугарски ми е втор братучед, со исто презиме ? да се надевам или не :D
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Кои ми се шансите да извадам бугарски пасош, единствен роднина што има бугарски ми е втор братучед, со исто презиме ? да се надевам или не :D
Duri, od koga ce bide izglasan zakonot i ti, i onie so prv bratuced, i so cicko, tetka, vujko, kako i onie so bkk deklaracija, pa i onie koi dobile nov proizhod od DABC so deklaracija ali nemaat drugi dokumenti za poteklo baba i dedo b'gari, ce imaat zakonsko pravo da dobijat BG drzavjanstvo, pasos i licna karta.

Do togas, dali na star ili na nov sistem, site gore navedeni, edinstveno ce imaat status -vrateni na doponitelna, so nastavka MVR ili MP, osven onie koi sto vo momentot gi zapazuvaat zakonskite normativi na zakonot koj vo ovoj moment e na sila i imaat podneseno takvi dokumenti.
 
Член од
21 декември 2015
Мислења
5
Поени од реакции
3
Tie sto nemaa dokumenti od rodnini, zvanicno po izjavata na ex ministerot, pocetokot na mesec oktomvri, podnesuvaat bkk deklaracii.
Jas nemam nikakov dokument od rodnini. Barav ama ne mozam da najdam. Go pominav intervjuto i dokumentite sega mi se vrateni na dopolnitelna proverka. Kakva e taa bkk deklaracija? Kade se podnesuva? Te molam za odgovor.
Fala :)
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Jas nemam nikakov dokument od rodnini. Barav ama ne mozam da najdam. Go pominav intervjuto i dokumentite sega mi se vrateni na dopolnitelna proverka. Kakva e taa bkk deklaracija? Kade se podnesuva? Te molam za odgovor.
Fala :)
Zdravo :)

Mozes:
-vo Strumica:
  1. Bugarski kulturen klub BKKS
  2. Non-governmental Organisation
  3. Address: Marshal Tito 47, Strumitsa, Macedonia (FYROM)
    Phone:+389 34 550 898
-vo Bitola:
1. Сдружение “Македонско - Б'лгарско пријателство“, гр. Битолја
2. kontakt Маринела Петреска
3. tel: 070 339 536

-vo Stip (vidi prikacena zelena slika)

-vo Skopje
1. Бул.Илинден бр.43 nad turisticka agencija VIKING. Telefon, nemam info. (vidi sliki ovde na forum, na strana 836)

I, mozes preku Sofija.
 

Attachments

reb

Член од
25 јуни 2015
Мислења
151
Поени од реакции
113
Кои ми се шансите да извадам бугарски пасош, единствен роднина што има бугарски ми е втор братучед, со исто презиме ? да се надевам или не :D
Prezimeto i nema nekoja uloga ako ste od strana po majka bratucedi normalno e nema da imate isti preziminja no si izvodite se dokazuva rodninstvoto .kako i da e ne cekaj fati si red proishod sigurno ke zemes
 
Член од
11 август 2008
Мислења
112
Поени од реакции
14
Здраво,

Имам кратко прашање на кое барам краток одговор од страна на упатен член на овој форум кој ја владее оваа тема, а тоа е : Вујкоми на мајка ми брат поседува Бугарско државјанство, дали постои барем еден посто шанса тоа мене да ми помогне во добивањето на државјанство

Благодарам
 
Член од
21 април 2015
Мислења
39
Поени од реакции
30
Здраво,

Имам кратко прашање на кое барам краток одговор од страна на упатен член на овој форум кој ја владее оваа тема, а тоа е : Вујкоми на мајка ми брат поседува Бугарско државјанство, дали постои барем еден посто шанса тоа мене да ми помогне во добивањето на државјанство

Благодарам
Да
 
Член од
21 декември 2015
Мислења
5
Поени од реакции
3
Zdravo :)

Mozes:
-vo Strumica:
  1. Bugarski kulturen klub BKKS
  2. Non-governmental Organisation
  3. Address: Marshal Tito 47, Strumitsa, Macedonia (FYROM)
    Phone:+389 34 550 898
-vo Bitola:
1. Сдружение “Македонско - Б'лгарско пријателство“, гр. Битолја
2. kontakt Маринела Петреска
3. tel: 070 339 536

-vo Stip (vidi prikacena zelena slika)

-vo Skopje
1. Бул.Илинден бр.43 nad turisticka agencija VIKING. Telefon, nemam info. (vidi sliki ovde na forum, na strana 836)

I, mozes preku Sofija.
FALA TI MNOGU :)
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Здраво,

Имам кратко прашање на кое барам краток одговор од страна на упатен член на овој форум кој ја владее оваа тема, а тоа е : Вујкоми на мајка ми брат поседува Бугарско државјанство, дали постои барем еден посто шанса тоа мене да ми помогне во добивањето на државјанство

Благодарам
Dobivas :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom