Фан клуб: МЗТ Скопје

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
abe zosto vaka me smeete. se pravete huligani be prostaci edni(selodromci glupi) najgolemata bagra zivee tamu u selodrom. dvajca vo bolnica otisle :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
ste frlile kamenja po avtobusot i ste skapale prozorec. toa e seto sto se slucilo od selodromskite 'huligani'.
i ne znam neli sfacate deka ne ste vise interesni sami si se falite sami si si pisete. ama taa e koa se ebite so mazi sekoja vecer i ne za gabe ve vikaat SKOPSKI PEDERCINJA. i vie nas ce ne vikate detsak gradinka. :baeh::baeh::baeh:
kako prvo poglednete se vie deneska na utakmicata 50 posto bea 14-15 god. a vo lozari nemase pomal od 18 godini bre alooooo

a inace samo kolku da se znae nema nikoj ni udeno ni nisto tie moze samo da si se falat. edino sto e sluceno ima samo eden prozorec skrseno ama ne se sekirajte i kaj nas ce dojdete od godina (t.e. ako igate vo prva liga nisto cudno vtora liga da ste) i tuka ce bidat iskrseni prozorci. samo poleka huliganski pedercinja. a zosto ne kazete koga bea plukani vasite decinja od 14 -15 godini vo kavadarci:salut::salut::salut::salut:
Нашите маваат со камења и се бркаат со специјална единица желки, а вашите плукаат и се кријат позади обезбедувањето.

И ДА, ИМАВТЕ ДЕЦА 3-4, ИМАВТЕ И ЦИГАНИ И ШТО Е НАЈБИТНО ОД СЕ, ПАК ГИ ДОНЕСОВТЕ ТИЕ РЕТАРДИРАНИ ФАЦИ ШТО БЕА И МИНАТАТА УТАКМИЦА. ГРЕВЧИЊА СТЕ. ДА ИМАМ ЈАС ТАКВА ФАЦА, ДЕСТЕИНА ПАТИ КЕ СИ ПОСЕГНЕВ ПО ЖИВОТОТ ДО СЕГА

Бевме два пати во Кавадарци, плукавте од далеку пошто ве чуваше обезбедувањето, рипавте во терен и се криевте позади полиција, што можете да ни направите вие нас.

И најбитното, вистината, дете со расечена фаца сте имале во автобус, зашто лажеш, о хулигану рурален?
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
abe bug*r eden vie bevte tepani vo kav i odma protiv nas ok . i pocnuvate so skopskite pedercinja da se druzite

како прво и прво не сме бугари како што јадете гомна оти нема што да измислите...да бевме ''бугари'' како што викате немаше да има голем број на доброволци 2001 година за да ја браниме МАКЕДОНИЈА од терористите ,а не како вас ПИЧКЕТИНИ... и не меши муабет оти сте простаци,кур*и ,козари... ај сркај сега...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
abe bug*r eden vie bevte tepani vo kav i odma protiv nas ok . i pocnuvate so skopskite pedercinja da se druzite
Ќе,га ебам мајка ти у ПИЧКАТА бе,СЕЛАЧЕ ЕДНО ....МАРКУС ДАЈ ИНТЕРЕВЕНИРАЈ,веќе ги преминува сите ГРАНИЦИ....Да го турам јас на МАЈКА МУ !БУГАР ЌЕ ВИКА ?:nesvest: :nesvest: :nesvest: :nesvest: :nesvest: :nesvest: :nesvest: :nesvest: :nesvest: :nesvest: :nesvest: :nesvest: :nesvest: :nesvest: :nesvest: :nesvest: :nesvest: СЕЛАК,МАЈЧИН ДА ТИ ГА ЕБАМ ЦЕЛА ФАМИЛИЈА....
СЕ ИЗВИНУВАМ,но веќе ова ги преминува сите ГРАНИЦИ !!!!:tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp:
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Хаха монко од кај па ти знаеш што се случувало кога не си ни бил на утакмица.Прашај ги таму другарчињата како си поминале и зошто не влегоа во сала во 1 четвртина.
Да точно е дека имаше неколку деца со нас на трибина ама тоа е грешка на МЗТ и на полицијата и обезбедувањето.Од следната утакмица ние ќе си организираме и влез и све па ќе биде што ќе биде.
И престани да ги споредуваш Ф.А. и лозари.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Монко заборавив...Мзт не е тим од КАвадарци, да го има 2 години па да го нема 10....Мзт е историја, традиција, иднина, поим, бренд на македонската кошарка.
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Нашите маваат со камења и се бркаат со специјална единица желки, а вашите плукаат и се кријат позади обезбедувањето.

И ДА, ИМАВТЕ ДЕЦА 3-4, ИМАВТЕ И ЦИГАНИ И ШТО Е НАЈБИТНО ОД СЕ, ПАК ГИ ДОНЕСОВТЕ ТИЕ РЕТАРДИРАНИ ФАЦИ ШТО БЕА И МИНАТАТА УТАКМИЦА. ГРЕВЧИЊА СТЕ. ДА ИМАМ ЈАС ТАКВА ФАЦА, ДЕСТЕИНА ПАТИ КЕ СИ ПОСЕГНЕВ ПО ЖИВОТОТ ДО СЕГА

Бевме два пати во Кавадарци, плукавте од далеку пошто ве чуваше обезбедувањето, рипавте во терен и се криевте позади полиција, што можете да ни направите вие нас.

И најбитното, вистината, дете со расечена фаца сте имале во автобус, зашто лажеш, о хулигану рурален?
И што ако имало 3-4 деца под 18 години, па кај вас половина беа под 14 години. И што ако имало цигани(не верувам), сите имаат еднакви права, кој што сака да искаже љубов кон клубот, може да ја искаже преку навивање па макар бил и ром, циган.... Какви се тие ретардирани фаци според тебе? Ако некој скока рипа мава со раци ти тоа за ретардиран ли го сметаш... нормално навивачот не го личе да стое како здрвен, и да ја отвара само устата....
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
bravo monko, se slagam so tebe

bravo monko , se slagam so tebe IAKO NE SUM BUL TAMU I NEMAM POJAMA STO ZBORAM AMA SE SLAGAM SO TEBE TOA E NAJBITNO !!!! :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp:


A ZA VTORA LIGA MONKO ZNAES KOGA KE IGRAME , KOGA DAJ BOZE KE SE OTKAEME OVAA GOGINA I KE VE POEBEME VAS DA NE ZEMETE TITULA I KOGA KE PROPADNAT POLA MILION VO VODA E TOGAS
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
И што ако имало 3-4 деца под 18 години, па кај вас половина беа под 14 години. И што ако имало цигани(не верувам), сите имаат еднакви права, кој што сака да искаже љубов кон клубот, може да ја искаже преку навивање па макар бил и ром, циган.... Какви се тие ретардирани фаци според тебе? Ако некој скока рипа мава со раци ти тоа за ретардиран ли го сметаш... нормално навивачот не го личе да стое како здрвен, и да ја отвара само устата....

ti si ja prostudiral cela utakmica na TV ( posto neli ne bese) pa znes nie kolkavi bevme. i malce ne go svati zborot retardiram, iako nemam namera sega da ti go objasnuvam!! spored toa ti sto go kazuva deka ne treba da sme zdrveni i deka treba da se ripa itn itn togas vide sto se desavase tretta cetvrta kaj nas
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
ti si ja prostudiral cela utakmica na TV ( posto neli ne bese) pa znes nie kolkavi bevme. i malce ne go svati zborot retardiram, iako nemam namera sega da ti go objasnuvam!! spored toa ti sto go kazuva deka ne treba da sme zdrveni i deka treba da se ripa itn itn togas vide sto se desavase tretta cetvrta kaj nas
Добро ок е тоа за во 3 четвртина, само сакам да знам: Како го замислувате вие, како го сваќате зборот ретардиран...немам намера да се карам, онака сакам човечки да се разберам...
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
775
Поени од реакции
271
abe bug*r eden vie bevte tepani vo kav i odma protiv nas ok . i pocnuvate so skopskite pedercinja da se druzite
pa fala bogu se osvestija!
skopski pedercinja hmmmm..... interesno e koa ke otides na studenrtska zabava i koga ke odneses nekoja doma samo posto si ja pocastil so pola pivo hahahah... a pogodete od kaj bila taa? od nivniot tikveski kraj. po ova se gleda deka sme pederi.
i uste se cudam kaj gi naogjate tie retardiranite so gi vleckate po utakmici?
a da da ke zaboraev, i tapanceto vi e zakon :pos2:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Kај сте бе гнаси, курот ми го скршивте и левото маде ми го шинавте.. Специјална единица каменофрлачи.. друг пат попрецизно да гаѓате
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
1
bravo monko , se slagam so tebe IAKO NE SUM BUL TAMU I NEMAM POJAMA STO ZBORAM AMA SE SLAGAM SO TEBE TOA E NAJBITNO !!!! :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp:


A ZA VTORA LIGA MONKO ZNAES KOGA KE IGRAME , KOGA DAJ BOZE KE SE OTKAEME OVAA GOGINA I KE VE POEBEME VAS DA NE ZEMETE TITULA I KOGA KE PROPADNAT POLA MILION VO VODA E TOGAS


vie nemozete da igrate so nas nemate so koj so taci i so agoc???? de ne zaebavaj
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Kај сте бе гнаси, курот ми го скршивте и левото маде ми го шинавте.. Специјална единица каменофрлачи.. друг пат попрецизно да гаѓате
Така,така на вас !Сега,не беше вашата полиција.Еј,Ф.А сега,пазете зошто кога ќе одите во Кавадарци,глупите лозари се немоќни па секој полицаец ќе и го фукне на Курвичката,Дивна и по вас ќе маат.:toe:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Така,така на вас !Сега,не беше вашата полиција.Еј,Ф.А сега,пазете зошто кога ќе одите во Кавадарци,глупите лозари се немоќни па секој полицаец ќе и го фукне на Курвичката,Дивна и по вас ќе маат.:toe:
Ние барем не се жалеме како вас бре, не плачеме по телевизии, ви уште кај не отидите уште пред коа врата не се изнаплакате а? Плачковци... Удариле двајца со пендреци и ајде ке плачиме....бегај бре ајде..
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
775
Поени од реакции
271
Така,така на вас !Сега,не беше вашата полиција.Еј,Ф.А сега,пазете зошто кога ќе одите во Кавадарци,глупите лозари се немоќни па секој полицаец ќе и го фукне на Курвичката,Дивна и по вас ќе маат.:toe:
epa togas ke ima tepanje:pos2::pos2::pos2:

valjda me svakjate
 

Kajgana Shop

На врв Bottom