Фан клуб: МЗТ Скопје

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
И јас ја подржувам петицијава. :)
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Еве и од мене едно "ЗА" петицијата..вратете ги Радикал и Коле....
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
i ja sum za samo kako sto znam radikal nema veke da pisuva na forumov , bar taka kaza!!!! ali ke probam da izdejstvuvam :smir:
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Радикал ме замоли да го пратам ова во негово име:
Поради зголеменото ниво на сељачизам, далеку над дозволените граници, секоја буква пишана на форумов, значи џабе абење на тастатурата. Како што кажав порано има луѓе со кои стварно да ти е мерак да комуницираш тука, но за жал нивниот број е минорен во споредба со тие кои врска немаат и само го користат интернетот како инструмен за провокација, тресејки глупости каде стигнат и колку стигнат.
Колку и да се трудев да ги споделам моите пoзнавања и информации добиени од контактите во кошарката, многу од вас, го користеа тоа како начин да пробаат да ме испровоцираат. На мое големо жалење морам да констатирам дека форумов отиде во ку*ац и дека овие инстант познавачи кои пре би гледале Мидлзборо - Ридинг него нивниот кошаркаски клуб, овие т.н навивачи немаат потреба од луѓе кои пратат и се разбираат, поради тоа што сакаат да живеат во илузија дека се во кошарката се врти околу нив. Сега за сега, моите знаења и мислења не се ценети тука, не само моите туку и сите објективно изнесени мислења и факти се толкуваат на начин на кој само еден ограничен мозок може да ги толкува.
П.С. Фала за подршката на сите...се гледаме во салите

 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.345
Искрено кажано, јас на форумов ретко и да приметувам вистински спортисти...
Дискусија за кошарка скоро и да нема, има само некои кои демек следат кошарка, и доаѓаат тука со цел да се испокараат, да лечат комплекси навредувајќи ги неистомислениците, а со спорт, т.е кошарка врска да се немало...
Но, што е тука е, одиме понатаму. Бановите наскоро истекуваат, се враќаат Радикал и Коле. А дали ќе пишуваат или не, тоа е нивно право, а јас лично сакам да се вратат.
Сериозно размислував деновиве да предложам и укинување на овој подфорум, бидејќи истиот е убедливо најкатастрофалниот дел од овој форум, токму заради гореискажаното. Иако има многу дискусија, и многу членови кои пишуваат тука.
Но, како пишуваат?
Преку таквото ми е од постојани провокации, па премин кон „сељаци“, „скопски педери“ и сл.
Милион пати сум рекол: Поарно и не пишувајте ако мислите да напишете само „Ќе ве е***е“ или слично на ова.
Тоа води кон соодветен нервозен испровоциран одговор во жесток вулгарен стил кој е недозволен на овој форум.
И, како последица на сево ова, админите го употребиле крајното средство БАН.
Не барам, ниту посочувам виновници. Барам само да имате ниво на пишувањето и изразувањето.
Ако не знаете како, видете, прочитајте, ќе ви текне и ќе успеете. Ако пак продолжите по старо...ќе има банови. Иако ретко посегнувам по нив.

едит: Фантом, НАЈГОЛЕМА ОПОМЕНА ДО ТЕБЕ!
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
775
Поени од реакции
271
abe se znae za so se forumite, da se kaze svoeto mislenje. ne mora da se slozam jas so necie mislenje ili pak nekoj da se slozi so moeto neli? iskreno pisuvav na forumot zatoa so bese interesno po nekad i da se rcnes so nekoj. ali vie so ja imate moznosta da banirate i sl preteravte. pa go baniravte toj so pisuvase po kojznae kolku poste dnevno, ednostavno bese legenda na forumot. i vas taka vi tekna aj ke go banirame radikal a???
do strumiks: ne znam od kaj i kako moze nekoi fantomi i sl da banraam i da zaklucuvaat forumi, a posle i oni da pisuvaat navredi i gluposti koi gledam deka si gi podzabrisal, taka da ne ja baraj krivicata kaj onoj so pisuva vo SVOJOT FORUM, bar vo forumot za klubot za koj sto naviva. tuka samo vie izgubivte... :salut:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.345
abe se znae za so se forumite, da se kaze svoeto mislenje. ne mora da se slozam jas so necie mislenje ili pak nekoj da se slozi so moeto neli? iskreno pisuvav na forumot zatoa so bese interesno po nekad i da se rcnes so nekoj. ali vie so ja imate moznosta da banirate i sl preteravte. pa go baniravte toj so pisuvase po kojznae kolku poste dnevno, ednostavno bese legenda na forumot. i vas taka vi tekna aj ke go banirame radikal a???
do strumiks: ne znam od kaj i kako moze nekoi fantomi i sl da banraam i da zaklucuvaat forumi, a posle i oni da pisuvaat navredi i gluposti koi gledam deka si gi podzabrisal, taka da ne ja baraj krivicata kaj onoj so pisuva vo SVOJOT FORUM, bar vo forumot za klubot za koj sto naviva. tuka samo vie izgubivte... :salut:
Правилата со кои си се согласил(а не си ги прочитал најверојатно) велат дека е забрането псуењето, навредувањето и сл.
Јасно е дека секој го искажува своето мислење, и дека треба да се почитува, но не и да се биде согласен со него, а тоа несогласување не треба да биде искажано навредливо, на простачки начин.
Остај го Фантом. Тој тука ниту брише, ниту пак банира. Тука и тој е само член.
И јас реков дека не обвинувам, ниту барам вина. Тој што банирал ја нашол вината и банирал. А како што гледам, банирани се сите, не само навивачи на МЗТ, туку и на Струмица, нели?
А форумов е на сите членови. Админите или модераторите не го прават форумот тоа што е.
 

proxx

The Hardcore!
Член од
1 март 2007
Мислења
226
Поени од реакции
4
Хахах, какво одбанирување бе... кога знаат да вреѓаат и такви ствари.. тоа е..

извинете за оффтопик..
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Искрено без Радикал нема да ми биде интересно...

Назад!..:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom