Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
18 ноември 2007
Мислења
165
Поени од реакции
0
jas ke ti kazam nivna " jas sum lud , jas sum jak , jas sum stumicki manjak "
jas sum ajduk zakolnat,jas sum makedonec prav....:)ili obratno ide neznam ;)

sto sakam na ovie strumicanive da im se povredi nekoj igrac sto ja vodi igrata vo celiot tim pa da osetat malku slabost,kako sto se sluci so ognen vo playoff finay.:salut:
 
Член од
5 декември 2007
Мислења
428
Поени од реакции
5
хахаа песниве им се топ.а еден другар ми кажа дека ја пееле од ѓорче до железничка и ги прасал,абе чо ви значи песнава и овие :pos2: :pos2: не знаеле со да му кажат:pos2: :pos2:
 
V

Viktoranius

Гостин
jas sum ajduk zakolnat,jas sum makedonec prav....:)ili obratno ide neznam ;)

sto sakam na ovie strumicanive da im se povredi nekoj igrac sto ja vodi igrata vo celiot tim pa da osetat malku slabost,kako sto se sluci so ognen vo playoff finay.:salut:
И јас сакам вашите да се повредат, ДА ДАДЕ ГОСПОД ДА СЕ ПОВРЕДАТ.
Па да гледаме како ке губите од Маврово.
 
Член од
5 декември 2007
Мислења
428
Поени од реакции
5
абе не зборете така за повреди кој и да се повреди не е убаво,зошто може тука да му заврши кариерата.:nenene:
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
На пример чера Димитровски од фени се онесвести и си ја свија ногата убаво видех оти не беше свесен ка падна. .
 
V

Viktoranius

Гостин
На пример чера Димитровски од фени се онесвести и си ја свија ногата убаво видех оти не беше свесен ка падна. .
И јас видов дека Димитровски нешто се повреди, ама од што се онесвести ?
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Абе имаше блокда од Јововик и тој да излезе да прими се изгуби и падна и во тој момент си ја свиткал ногата изгледа можебе од што е бил изморан и е изгубил рамнотежа . . .
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
хахаа песниве им се топ.а еден другар ми кажа дека ја пееле од ѓорче до железничка и ги прасал,абе чо ви значи песнава и овие :pos2: :pos2: не знаеле со да му кажат:pos2: :pos2:
eee pa ti za kavadarcani sto im peele, nie koga bevme vo srtumica ni ja peea "od gorce petov do zeleznicka" , " vo naseto milo skopje " , i " boki 13 e veren komita" pa sega ti vidi i najdi nzs !!!! odvaj cekam da dojde sabota da vidam sto ke peat , jes da tesko ke gi slusnam ali ke se potrudam
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
KARAKOLEV javno kazuvam deka ti vo rabotnicki ke ides so skrseno nesto ddali noga, raka , ne mi e gajle lesno nema da pomines!!!! lazes deka si bolen da ides na pregovori so pederite
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
lelelele ovoj si otide . .

I jane ako dojde vo Strumica . .
 
V

Viktoranius

Гостин
aerodromka;1002403[B напиша:
]KARAKOLEV javno kazuvam deka ti vo rabotnicki ke ides so skrseno nesto[/B] ddali noga, raka , ne mi e gajle lesno nema da pomines!!!! lazes deka si bolen da ides na pregovori so pederite
Аман бре, вие многу хулигани. Што ке му направите на Караколев, НИШТО.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Аман бре, вие многу хулигани. Што ке му направите на Караколев, НИШТО.
Moже нема да му направиме ништо, ама ке живее во константен страв целиот негов престој во Скопје, исто како Симиќ. Симиќ ден денес не е дојден во Аеродром од страв. А Караколев е едно неблагодарно копиле кое ке играше ден денес во Овче Поле доколку Мзт Скопје не го повлечеше и оддеднаш го врти грбот и на наводното не исплаќање на 3 плати бара раскин на договорот (вистинската ситуација, му должат една ипол плата)

Не сме ние некои мафијаши или којзнае што, ама па не сме ниту Ајдуци, си имаме своја традиција и кодекс на правила, преку кои неможеме да поминеме, а Караколев ако биде начекан, јас гарантирам дека ке биде здраво претепан. Од денеска па натаму, неговиот престој во Аеродром се идентификува со висок ризик.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.589
Поени од реакции
48.386
Од стално бил таков глумел звезда си ги преценуваше знаеањта нон стоп незадоволен и не даваше се од себе.Не би го рамнел ова со тоа од Симич пошто Симич за овој во тоа време беше измислен.
За ќутек лани беше многу блиску сега жал ми е што не го јадеше.Нека си иде кој го ебе и сакав да си отиде само не кај педерланата а едно гарантирам од случајов дека сега во Раотнички ке не сере секоја утакмица:toe:Исто мислам дека може некој да му искрши колена,не би му дал луксуз внимение и третман да го свиркам на утакмици пошто копиљов тоа не го заслужува
 

Kajgana Shop

На врв Bottom