Фан клуб: МЗТ Скопје

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Кажи поединци што изиграле добро и од кого да очекуваме јако 5 место овааа сезонаsd
jane neli toa ne treba da se kazuva, centarot mene licno me iznenadi ne ocekuvav tolku dobro da izigra, bojan atanasovski (shveganecot) ima mnogu precizen sut ali sutira od kaj ke sitigne, e samo siptarot ne igrase pa neznam da ti kazam za nego :toe:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Само со Соколи ке тепаме и може Амак и Маврово дома да ги тепаме, све друго ке изгубиме, мизерија сме.
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Бев и ја ги гледав со приштина.Изгледа утакмиците во гости оваа сезона ќе бидат доста тешки.
Овој швеѓанецов ме изненади.Има доста добар шут само некако мн брза и не мисли.А Бол ми е само просечен играч и ништо повише.Криво ми е само што не го видов шиптарот зошто викаат дека бил добар.
П.С. Нели имавме и некој србин во тим?Што е со него?Тука е или па бил само на проба?
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
mzt izgubija od strumica mnoguuuuuuu razlika!!!

so vakov tim nema ni vo prvi shes nema da igrame
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.588
Поени од реакции
48.384
Освен Земчо
Добар е ЗоRaн а?/Сите го фалат него додека за Гринго обратно општо мислење е дека бил тенекија невидена.Епа не чека уште една мачна и фрустрирачка сезонаsd
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
На 6 само со песна против драги и нереди:vozbud:
поз
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
УБЕДЛИВ ТРИУМФ НА "МЕТАЛЦИТЕ" НА ПРВАТА ПРОВЕРКА ВО БУГАРИЈА
"Полицајците" паднаа пред МЗТ Скопје
СПАРТАК МВР - МЗТ СКОПЈЕ 97:117

(35-23; 16-27; 15-33; 32-34)

Сала "Тријадица" - Софија. Гледачи: 50. Судии: Механџиев-Пелтеков-Алексиев

СПАРТАК МВР: Виденов, Бенчов 5, Дрнчев 11, Павлов, Најденов 16, Даракчиев 2, Тилев 17, Иванов 16, Дончев, Василев 10, Запранов, Маниолов, Капитанов 20, Ботев, Ставрев;

МЗТ СКОПЈЕ: Миленковиќ 6, Б. Николовски 4, Петровски 23, Караколев 2, Б. Јанески, Атанасоски 25, Стојановски 2, К. Николовски 14, Штериев 5, Мифтари 16, Бол 20, Лиотиковски;

Кошаркарите на МЗТ Скопје со победа над Спартак МВР (117:97) стартуваа на мини-турнејата во соседна Бугарија.

Посебно интересна, особено ако се знае дека во уводните пет минути домаќинот имал неверојатни 28-5.

"Со оглед на тоа дека имавме проблеми околу бугарската виза за Флоријан Мифтари и чекавме неколку часа во автобус, отидовме директно во сала" - појаснува Александар Тодоров. "Не треба да чуди што ни требаа неколку минути да си дојдеме на себе".

Но, с$ понатаму било на страната на "металците".

"Кога се наместивме, с$ беше поинаку, резултатот е сведок за тоа. Излегува дека за 35 минути сме дале 112 поени. Тоа не е малку, но не треба да биде мерило за играта "- дообјаснува Тодоров.

Атанасоски, Петровски и Бол ја надминаа бројката од 20 поени кај "сино-белите" од " Јане Сандански", кои синоќа играа во Самоков, против домаќинот Рилски Спортист.

На заминување, место дуелот со Балкан во Ботевград, "металците" ќе останат во Софија

"Место со Балкан, ќе играме против екипата на Славија од Софија во 10.30 часот по македонско време. Веднаш по натпреварот се враќаме во Скопје"- додава Драган Панковски, спортскиот директор на МЗТ Скопје.

Б. Радуловиќ
http://www.sport.com.mk/?ItemID=7B569C14E28AEF48B17B29380A77259A
Copyright © 2004 Македонски Спорт 2004
 

Kajgana Shop

На врв Bottom