Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 мај 2014
Мислења
55
Поени од реакции
67
Prijateli dali ima nekoj novisti so noviot zakon ....??? Shto
Se deshava , trebeshe da ima ftoro citanje ...pozz do site
 

reb

Член од
25 јуни 2015
Мислења
151
Поени од реакции
113
jas imam podneseno od avgust takvi dokumenti od cickomi brat na moj tatko da ne mi
jas imam podneseno od avgust takvi dokumenti od cickomi brat na moj tatko da ne mi fali nesto drugo mislam[/quot pa sigurno se povrza so izgodi neli
[DOUBLEPOST=1448815791][/DOUBLEPOST]
Prijateli dali ima nekoj novisti so noviot zakon ....??? Shto
Se deshava , trebeshe da ima ftoro citanje ...pozz do site
Nema seuste nisto novo i suste ne e pominato vtoroto citanje pozz
 
Член од
1 март 2015
Мислења
44
Поени од реакции
95
Не ги мешајте работите,јас бев на интервју во Октомври во амбасада со нов происход и преведени документи кои се потребни. Го носев и оригиналот по кој добив происход и сакав да го дадам со останатите документи. Дури два пати го ставив ама службеничката ми објасни убаво дека со происход добиен од новото раководство на ДАБЧ нема потреба за дополнителни документи. Веќе не ги бараат во министерството. Зборам за интервју за процедура за државјанство.[DOUBLEPOST=1448808849][/DOUBLEPOST]

Не ги мешајте работите,јас бев на интервју во Октомври во амбасада со нов происход и преведени документи кои се потребни. Го носев и оригиналот по кој добив происход и сакав да го дадам со останатите документи. Дури два пати го ставив ама службеничката ми објасни убаво дека со происход добиен од новото раководство на ДАБЧ нема потреба за дополнителни документи. Веќе не ги бараат во министерството. Зборам за интервју за процедура за државјанство.[/quoteMojot komentar e od vremeto na dobieni proishodi so izjava, sega se sreduvaat rabotite i vekje novite proishodi se validni posto starite dokumenti vekje se prikazani i pregledani vo DABC. Vo stari aplikacii stignati vo minsterstvo mora da se prilizi star dokument za da pominat ;)
[DOUBLEPOST=1448817153][/DOUBLEPOST]Mojot komentar e od vremeto na dobieni proishodi so izjava, sega se sreduvaat rabotite i vekje novite proishodi se validni posto starite dokumenti vekje se prikazani i pregledani vo DABC. Vo stari aplikacii stignati vo minsterstvo mora da se prilizi star dokument za da pominat ;)
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Dali nekoj znae kako da gi dobijam nazat starite dokumenti od babami bg ehzargija krstenica ... zosto sum prekinat ii mi trebaat nazat za da podnesam za dvoen prozihod ????? podnesiv molba nemam seuste odgovor vo sto e problemot i zosto sum prekraten ?
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Ne ve razbiram vas tie koi cekate promena na zakonot, ili ste mnogu zakoceni ili ne ste zapoznaeni so momentalnata sostoba okolu procedurata za drzavjanstvoto! Procedurata e olesnata koj zakon cekate, dur go cekate zakonot moze pak ke ja ukocat postapkata, koj sto ima neka nosi dokumenti, koj nema ete mu Strumica, eto mu Bitola imate BKKS vagajte i nosete! I da se da se donese zakonot nejke nikoj drug da vi ja zavrsi rabotata ako vie sami ne mrdnete so prst! :(
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
164
Поени од реакции
120
Verovatno ti fali nekoj dukoment koj bi trebalo da go dostavis ili pak nekoj od dopolnitelnijot dukoment koj ti e dostaven ne kako sto treba ,možebi ne dovoljno ona sto si go dostavil uste ti barat .izvini koj dukomenti si dostavil za poteklo . Jas sum vo zadozitelna procedura koj znae kako kaj mene ke bide statusot posle mesec dena cekam i jas rezultati !!
Кое бројче сте одприлика и јас од 2013 сум 125-- да знам до кај се стигнати.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
52
Поени од реакции
8
Imam edno prasanje do onie koi go imaat veke podadeno dopolnitelniot dokument samite ili preku posrednici. Dali pri podavanjeto na dopolnitelniot dokument na salter davaat nesto kako (potvrda) deka e predaden ? ...bidejki jas go dadov dopolnitelniot dokument na posrednikot. Blagodaram odnapred
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Ne ve razbiram vas tie koi cekate promena na zakonot, ili ste mnogu zakoceni ili ne ste zapoznaeni so momentalnata sostoba okolu procedurata za drzavjanstvoto! Procedurata e olesnata koj zakon cekate, dur go cekate zakonot moze pak ke ja ukocat postapkata, koj sto ima neka nosi dokumenti, koj nema ete mu Strumica, eto mu Bitola imate BKKS vagajte i nosete! I da se da se donese zakonot nejke nikoj drug da vi ja zavrsi rabotata ako vie sami ne mrdnete so prst! :(
чул те ГОСПОД,само да е така,,,но ако може нешто да прашам кога поднесуваш за происхот во дабч поднесуваш заедно со документи без разлика што се крштеници,сведителства,потврди и др..е сега дали и министерството ке го бара истото што и дабч (документи за потекло) КАКО Е СЕГА??? враќаат ли на дополнителна????[DOUBLEPOST=1448860406][/DOUBLEPOST]http://no-comment.bg/bg-face/naj-setne-shte-vadim-lichnite-dokumenti-onlajn.12725
 
Последно уредено:
S

Sukhoi-27

Гостин
Imam edno prasanje do onie koi go imaat veke podadeno dopolnitelniot dokument samite ili preku posrednici. Dali pri podavanjeto na dopolnitelniot dokument na salter davaat nesto kako (potvrda) deka e predaden ? ...bidejki jas go dadov dopolnitelniot dokument na posrednikot. Blagodaram odnapred
Jas go podadov sam.Ne davaat nikakva potvrda ako mislis na livce ili sl.
 
S

Sukhoi-27

Гостин
brat podnesena e i molba za so e rabotata zosto sum prekraten i cekam dogovor ... a ke vidime so ke kazat dali do rokot ili nesto drugo
Da , se podava i molba vo koja gi naveduvas dopolnitelnite dokumenti i gi zamoluvas da gi pregledaat.Imase prethodno nekoi slucai sto bea prekrateni pa gi vratija.Vidi da ne go vnesuvas brojceto pogresno.Treba da te kontakiraat ako im imas ostaveno mail da ti kazat ako imas nesto greska.Lani taka bese.
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
Imam edno prasanje do onie koi go imaat veke podadeno dopolnitelniot dokument samite ili preku posrednici. Dali pri podavanjeto na dopolnitelniot dokument na salter davaat nesto kako (potvrda) deka e predaden ? ...bidejki jas go dadov dopolnitelniot dokument na posrednikot. Blagodaram odnapred
davaat kartonce isto kako ona sto go imame so istoto brijce plus ima pecat so datum na podnesuvanje jas pred 1 nedela nosev licno i eden moj predlog dokolku davate na posrednici barajte mu dokAz deka podele oti se dokaza vo poveke slucaevi ne gi dostavuvaat .i uste ova imav skenirana licna karta od 1912 i zaverna na notar vo bg i ja prasav tetkata dali originalot koj go imav vo sebe mi rece treba i i go dadov i mi kaza ke ti bide vraten pozzzz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom