Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Каде во Скопје може да направам најефтин технички преглед? :smirce:
 

dLt-Ed

молчењето е злато
Член од
29 јануари 2006
Мислења
126
Поени од реакции
3
Ајде да добијам мислење окулу Renault Megane 15 dci 2004, i Seat Cordoba SDI 2003. Сервис, одржување, потрошувачка?
Или некоја препорака за возило до 66 KW, клима обавезно, пред се дизел ради економично. Не ми треба брзина и стартност.
Благодарам за помошта :)
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
CITROEN XCARA PICASSO 2.0 HDI ... Совети, искуства, делови и потрошувачка ? Климатроник, електрика и греачи на стакла, ретровизори, 6 аирбек за 2900 ? Ми рекоа дека троши околу 6 литри градска, ама не ми е верно некако...
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
CITROEN XCARA PICASSO 2.0 HDI ... Совети, искуства, делови и потрошувачка ? Климатроник, електрика и греачи на стакла, ретровизори, 6 аирбек за 2900 ? Ми рекоа дека троши околу 6 литри градска, ама не ми е верно некако...
Која година е?
Сигурно дека нема да биде таа потрошувачка што ти ја кажуваат.
И 2900 евра многу ми се гледаат.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
CITROEN XCARA PICASSO 2.0 HDI ... Совети, искуства, делови и потрошувачка ? Климатроник, електрика и греачи на стакла, ретровизори, 6 аирбек за 2900 ? Ми рекоа дека троши околу 6 литри градска, ама не ми е верно некако...
Не знам како е изведбата на оваа кола, но на цитроените задниот трап им е проблематичен и треба се да се смени инаку тркалата се искривуваат.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Не знам како е изведбата на оваа кола, но на цитроените задниот трап им е проблематичен и треба се да се смени инаку тркалата се искривуваат.
Се искривуваат ако ги товараш како магаре.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ете оставив линк од огласот... Може да видите 2003 година е...
Неможе толку стара кола а да нема ниедна гребка, оваа е баш лицкана дотерана за продавање ... а за потрошувачката според фабрички податоци е 7 литри, што во пракса би била околу 8 зависи од ногата и состојбата, може и повеќе
според мене за овие подобро е да се земе од тие 1.8 обичен бензинец, тој мотор е солиден и да ја возиш на плин
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Ете оставив линк од огласот... Може да видите 2003 година е...
Вака никој неможе точно да ти каже, треба искусен мајстор за цитроени да ја зирне пред да ја купиш и да ти ги каже сите маани што ги има.
Но мааната за задниот трап е проблем на цитроен генерално.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Ako e od italija i ima euro kuka garant i e masta izvadena, mnogu retko ima koli tamo so kuka obicno toa se vozila so gi teraat po farmi i slicno
 

dLt-Ed

молчењето е злато
Член од
29 јануари 2006
Мислења
126
Поени од реакции
3
Ајде да добијам мислење окулу Renault Megane 15 dci 2004, i Seat Cordoba SDI 2003. Сервис, одржување, потрошувачка?
Или некоја препорака за возило до 66 KW, клима обавезно, пред се дизел ради економично. Не ми треба брзина и стартност.
Благодарам за помошта :)
Некој?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom