Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Ima nekoj od Juli mesec pa navaka sto dobil proizhod ili zavrsil rabota vo ministerstvo za pravda so uverenijata od Bugarskite zdruzenija?
 
Член од
7 мај 2015
Мислења
92
Поени од реакции
147
Здраво сакам да ве прашам дали некој знае за колку време одприлика сега ги издаваат произходите, поднесов пред две недели, дали има некое средно време или како ти среќата...поздрав
Месец и пол е сега.


Дали знае некој за бг возачка кои се трошоците,колку е за нострификација на мк диплома и колку е такса за возачката?
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
213
Поени од реакции
181
Jas vo pochetok na oktomvri podadov za proiszhod i za tochno 3 nedeli bese gotov.
A moze da mi kazes sto dokumenti prilozi za da dokazes poteklo? Pozz[DOUBLEPOST=1448299343][/DOUBLEPOST]
Ima nekoj od Juli mesec pa navaka sto dobil proizhod ili zavrsil rabota vo ministerstvo za pravda so uverenijata od Bugarskite zdruzenija?
Stvarno uste toa ne doznavme dali nekoj dostavil kako dopolnitelen vo ministerstvo udostoverenie od bugarsko zdruzenie i da mu ja uvazile molbata, ili pa za da izdadat proizhod od DABC
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
A moze da mi kazes sto dokumenti prilozi za da dokazes poteklo? Pozz[DOUBLEPOST=1448299343][/DOUBLEPOST]
Stvarno uste toa ne doznavme dali nekoj dostavil kako dopolnitelen vo ministerstvo udostoverenie od bugarsko zdruzenie i da mu ja uvazile molbata, ili pa za da izdadat proizhod od DABC
Jas dadov vo dabc potvrda od bkks preku ambasada pa odgovor duri vo mart/april mi kazaa. Pa ako nekoj zavrsil neka kaze :D
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
62
Поени од реакции
94
A moze da mi kazes sto dokumenti prilozi za da dokazes poteklo? Pozz[DOUBLEPOST=1448299343][/DOUBLEPOST]
Stvarno uste toa ne doznavme dali nekoj dostavil kako dopolnitelen vo ministerstvo udostoverenie od bugarsko zdruzenie i da mu ja uvazile molbata, ili pa za da izdadat proizhod od DABC
So kopija od BG passos na majka mi prv bratuced, i izvodi od site rodnini povrzani do mene.
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
198
Поени од реакции
119
A moze da mi kazes sto dokumenti prilozi za da dokazes poteklo? Pozz[DOUBLEPOST=1448299343][/DOUBLEPOST]
Stvarno uste toa ne doznavme dali nekoj dostavil kako dopolnitelen vo ministerstvo udostoverenie od bugarsko zdruzenie i da mu ja uvazile molbata, ili pa za da izdadat proizhod od DABC
jas uste vo juni mi odobrija proizhod so potvrda od BKK i deklaracija zaverena na notar bez rodninski vrski,a i sega ima sto zemaat proizhodi so potvrdi i od BKK i od MAKEDONSKO BUGARSKO PRIJATELSTVO,nemat dilemi tuka,a za vo ministerstvo neznam
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Ako nekogo go interesira....vo DABC se stignati so izdavanje na proishodi do tie sto aplicirale do 7mi okomvri, a so intervju zakazuvanje kraj na juli
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Ako nekogo go interesira....vo DABC se stignati so izdavanje na proishodi do tie sto aplicirale do 7mi okomvri, a so intervju zakazuvanje kraj na juli
MNOGU BE BRATCE MENE MI E ZA PROISHOT DOKUMENTI DA ODNESAM NOEMVRI 2016 PA DODEKA CEKAM DA MI GO DADAT 3 MESECI PA DA MI ZAKAZAT INTRVJU KE ME FATI INTERVJUTO OKTOMVRI 2017
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom