Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
S

Sukhoi-27

Гостин
Zboram za od intervju do podigne na graganstvo druze ako ovie od 2012 I 2013 cekale po 3 I 4 godini go znaeme problemot koj e I zosto se cekale tolku no pred toa se znaese kolku se ceka do godina i nekoj mesec plus a sega so olesnuvanje isto ke se ceka so godina ipol i + ili - nekoj mesec za razgleduvanje na dokumentite od intervjuto sekako ke ti gi razgledat za godina i 7 meseci najnogo no ako tebe ne ti se vo red I ispravni dok togas normalno r da cekas I 2 pa I 3 godini so bese slucaj so 2012 I 2013 godina i da te potsetam deka zboruvam isklucivo za procedurata od samoto intervju do podigne na gragwnstvoto ne za odpocnuvanje na procedura od start :)[DOUBLEPOST=1446821282][/DOUBLEPOST]Inaku da se nadovrzam ne sum sretnal covek koj otisol na intervju a mu ja razgledale molbata posle 3 ili 4 godini :) a ako zboruvas za procedurata od samiot start togas da se ceka od 2 ipol god da 3 god za bg pasos no izgleda ne me razbra ti mene deka jas celo vreme zboram za od intervju do graganstvo vo racete zatoa sto I jas cekam veke 2 godini I 2 meseci od koga aplicirav prv pat :)
Koga kupuvas kola na delovi ja pazaris i sam ja sostavuvas ili ja kupuvas cela komplet? :).Normalno deka pravime muabet za cela procedura komplet od apliciranje vo DABC do pasos vo raka.Toa gi interesira ludjevo.Ako site dokumenti se vo red se ceka 2 do 3 godini najmalku. :)
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Zakazal nekoj intervju posledniov mesec ? Otprilika kolku meseci se ceka za datum ?
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Koga kupuvas kola na delovi ja pazaris i sam ja sostavuvas ili ja kupuvas cela komplet? :).Normalno deka pravime muabet za cela procedura komplet od apliciranje vo DABC do pasos vo raka.Toa gi interesira ludjevo.Ako site dokumenti se vo red se ceka 2 do 3 godini najmalku. :)
No eden clen prasa od intervjuto do koga od prilika ke mu izleze pasoso I jas mu dadov soodveten odgovor zostooo ne site se na pocetok na procedurata nekoj se vo procedura za graganstvo si cekat da go zemat pa gi interesira koga bi mozele da go ocekuvat graganstvoto jas samo mu odgovoriv odprilika ne znaci deka ke ceka tolko moz poveke moz pomalku se zavisi do srekata pak ke recam a ti pocna da zboris za celokupnata procedura I dosta ja tupame veke daj neka spodeluvaat po vazi info da ne ja polnime veke temava so ova Pozdrav :)
 
Член од
7 мај 2015
Мислења
92
Поени од реакции
147
Koliko kosta licna karta i pasos po ubrzanom postupku, odnosno za jedan dan sve da se zavrsi?
Сликање за л.к и паспорт
Истиот ден - 160 евра
За три работни дена - 90 евра
За еден месец - 30 евра
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Колку време се чека за резултат од Происход? Поднесов во битола на 30.06.2015, еве поминаа цели 4 месеци, мислам дека ми рекоа дека ќе ми се јават да ме известат но сеуште се нема десено тоа??? Некој што е бил преку Битола да каже колку чекал и како го известиле.

Фала однапред!
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
Последно уредено:
Член од
5 јануари 2015
Мислења
93
Поени од реакции
83
dali nekoj znajt kolku vreme se cekat ako se odi normalno od intervjuto do dobivanje na drzavjanstvo ?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
sega mozam da Vnesam i od prv bratuced ili i dali treba moj izvod na rodeni da preveduvam bidejki veke imam tamu
Да можеш да Внесеш и од прв братучед документ, и НЕ немаш потреба од твој извод веќе имаш предадено твој извод ќе однесеш само од родител - негов/а брат/сестра - прв братучед
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Да можеш да Внесеш и од прв братучед документ, и НЕ немаш потреба од твој извод веќе имаш предадено твој извод ќе однесеш само од родител - негов/а брат/сестра - прв братучед
Zdravo Wiksa, uste edno decidno prasanje vrska ova sto go napisa.
Prasanjeto e: Se nosi samo kopija od pasos i licna karta od bratucedot, no negov izvod na rodeni ne e obavezitelen?
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
zdravo dali ima nekoj odneseno dokument ne od dedo nego od brat na dedomi i koi dokumenti se potrebni za dokazuvanje na srodsvtotomegu nas trojcata ?
i se zakazuva za doplnitelni dokumenti ili ne?
fala pooooozz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom