Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2015
Мислења
43
Поени од реакции
10
ИМАМ КО ДА ГО НЕМАМ (прв братучет) ТОЈ И НЕГОВИТЕ НЕ САКААТ ДА МИ ПОМОГНАТ....................[DOUBLEPOST=1446257796][/DOUBLEPOST]
ЕФТИН И РЕАЛЕН ДЕЈАН ОД СКОПЈЕ МОБ.078 21 98 95[DOUBLEPOST=1446258258][/DOUBLEPOST]
АМАН БЕ ШТО ЗБОРИШ..планирам деновиве да му ја купам потврдата,ко баеги се поминувало со неа..ДА НЕ ЗНАЕШ НЕШТО ЗА ТОА точно ли е?вреди ли потврдата негова???[DOUBLEPOST=1446259114][/DOUBLEPOST]
ДЕЧКИ АЈ НЕМА СМИСЛА навистина вие што чекате потпис ве молам ослободете го форумов,ве молам не замарајте со глупости,овде се расправа поважни работи од вашите потписи,ни гори поднозе..ве молам СТЕ ДОБИЛЕ СО СРЕЌА ДА ВИ Е,сега ке го земете и ке го фрлите во фиока каде следната деценија ке заборавите дека воопшто сте го имале..................БЕЗ НАВРЕДА имам пријател што тоа го направи,,,,,замисли бате ми рече,,,,,абе сум имал бг.пасош,случајно го најдов претурајќи по дома...ми идеше да поминам преку него со хондата дватри пати......
sakas da se pofalis deka imas honda ili koja e poentava a?[DOUBLEPOST=1446572851][/DOUBLEPOST]prepiskata mi prekratena iako dostaviv dopolnitelni dokumenti za da me vratat vo procedura neznam a da pocnam nova procedura so prv bratuced imam sansa ili da si kopam kanali vo makedonija sto vikate a
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
24
Поени од реакции
14
sakas da se pofalis deka imas honda ili koja e poentava a?[DOUBLEPOST=1446572851][/DOUBLEPOST]prepiskata mi prekratena iako dostaviv dopolnitelni dokumenti za da me vratat vo procedura neznam a da pocnam nova procedura so prv bratuced imam sansa ili da si kopam kanali vo makedonija sto vikate a
imas sansa brat ne se otkazuvaj so prv bratuced zimas drzavjanstvo :)
 
Член од
17 септември 2014
Мислења
139
Поени од реакции
171
sakas da se pofalis deka imas honda ili koja e poentava a?[DOUBLEPOST=1446572851][/DOUBLEPOST]prepiskata mi prekratena iako dostaviv dopolnitelni dokumenti za da me vratat vo procedura neznam a da pocnam nova procedura so prv bratuced imam sansa ili da si kopam kanali vo makedonija sto vikate a
А дали документите ги достави ти лично или му ги даде на посредникот да ти ги достави?
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Vo ambasadata vo sk denes imalo problem mi kaza posrednickata. Gi vrakale tie so dokumenti od bugarskite organizacii i site ostanati sto nemale star dokument za poteklo iako od dabc telefonski im kazale da gi primaat. Se vadele na toa deka nemale dobieno oficijalno pismo...
 
Последно уредено:
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Vo ambasadata vo sk denes imalo problem mi kaza posrednickata. Gi vrakale tie so dokumenti od bugarskite organizacii i site ostanati sto nemale star dokument za poteklo iako od dabc telefonski im kazale da gi primaat. Se vadele na toa deka nemale dobieno oficijalno pismo...
бате Не не ПЛАШИ,одам за струмица по декларацијата...колку ти е сигурен изворов????
 
Член од
18 декември 2014
Мислења
106
Поени од реакции
16
прочитав цел форум, ама не можев да најдам, за потврда од БККС, дали изводите треба прво да ги преведам на бугарски па да ги однесам во БККС за да добијам потврда, дали треба да се закажи на тел за идење во Струмица? Дали ги земаат таму изводите или само копии бараат?

Фала.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Се молат администраторите да ја преместат темава на место каде што одговара.
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
прочитав цел форум, ама не можев да најдам, за потврда од БККС, дали изводите треба прво да ги преведам на бугарски па да ги однесам во БККС за да добијам потврда, дали треба да се закажи на тел за идење во Струмица? Дали ги земаат таму изводите или само копии бараат?

Фала.
Ne treba da se prevedat. Mene kopija mi zemaa. Posle tos so potvrdata treba site izvodi sto ke bidar vo nea zapisani da se prevedat i zaverat na notar bugarski
 
Последно уредено:
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Vo ambasadata vo sk denes imalo problem mi kaza posrednickata. Gi vrakale tie so dokumenti od bugarskite organizacii i site ostanati sto nemale star dokument za poteklo iako od dabc telefonski im kazale da gi primaat. Se vadele na toa deka nemale dobieno oficijalno pismo...
Ima li nekoj ovde na forumot, koj sto vcera licno i personalno apliciral vo BG ambasada so potvrda od BKK i nekoj koj sto nemal dokument za dokazuvanje na poteklo, go zamoluvam da se javi i da ja potvrdi ili negira ovaa informacija od posrednickata na @Candy ?!
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
бате Не не ПЛАШИ,одам за струмица по декларацијата...колку ти е сигурен изворов????
Eve na primer mesto da te plasam ja kako sto vikas i taka odis vo strumica pa prasaj go lazar sto se slucilo vo skopje vo smbasadata zosto imalo vrateni so dokument od bkks. Tie se site povrzani pa spodeli sveza informacija tuka
 
Член од
6 март 2009
Мислења
24
Поени од реакции
5
Pozdrav sakav da ve prasam za info ..

mene stastusot od :
Преписката се намира в зад'лжителна процедура за с'гласуване с'с заинтересуваните институции.

mi se smeni minatata sreda

Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.

i sea ne znam kolku treba da cekam ,, i koja e procedurata posle ova zs samo ednaska sum bil vo bugaria i toa vo 4-ti mesec 2014 koga podnesov dokumenti i ne me viknale na intervju

pozdrav
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Pozdrav sakav da ve prasam za info ..

mene stastusot od :
Преписката се намира в зад'лжителна процедура за с'гласуване с'с заинтересуваните институции.

mi se smeni minatata sreda

Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.

i sea ne znam kolku treba da cekam ,, i koja e procedurata posle ova zs samo ednaska sum bil vo bugaria i toa vo 4-ti mesec 2014 koga podnesov dokumenti i ne me viknale na intervju

pozdrav
како мислиш не те викнаа за интервју, воопшто не беше? или збориш ова ко дополнително интервју нешто? а за чекањето веројатно 2-3 месеци до добивањето на потпис ќе чекаш
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom