Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Има! Ама со многу повеќе $ а ептен многу помалце работа :)[DOUBLEPOST=1445547240][/DOUBLEPOST]
Brutus брат, очи ти истекоа од фриленсање. Фати се за профитабилни инвестиции и живеј мирно :)
Нема пари без мотика:) Зависи колку е профитот. Не верувам дека може да го покрие тоа што сега го заработувам, без фалење. Има многу работа ама немам никакви инвестиции и приходот е доста добар.
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Нема пари без мотика:) Зависи колку е профитот. Не верувам дека може да го покрие тоа што сега го заработувам, без фалење. Има многу работа ама немам никакви инвестиции и приходот е доста добар.
Во право е човекот. Како што гледам на оваа тема многу луѓе сакаат со кликање да дојдат до 100$ дневно...
 
Член од
4 март 2011
Мислења
59
Поени од реакции
14
Zhan со ова се гледа дека не си во тек со работите. Има страни сега каде што кликаш многу помалку од колку шо си навикнат и можиш да земаш 100$ денот само од една страна, а има и страни каде што не ти бара никакво кликање и пак можиш да земаш по 100$ од страна денот. ;)
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Се прават 100 долари на ден на интернет ама ако седнеш да работиш вистинска работа и работиш едно 10 саати. Ако имаш знаење во областа на програмирање или веб дизајн може да направиш и повеќе. На SEOclerks имам само еден клиент и со него работам веќе 2 години. Работата е ептен лесна заради тоа и прифатив за толку малку пари да ја работам, ова се сработува помеѓу две коментирања на кајгана:). Го најдов преку огласите што ги пуштаат кога бараат некој да работи за нив. Пробајте си ја среќата. 1.jpg
 
Последно уредено:
Член од
4 март 2011
Мислења
59
Поени од реакции
14
Не мора да значи. Знам еден шо зема 150$ на ден само од една страна.

А од друга страна знам уште еден шо со програмирање прај по 200 - 300$ месецот.

То шо сакам да кажам е немој да бидиш брз и одма да велиш дека нештото не е така и не е можно.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Таман работа. Не сакав тоа да го кажам, има луѓе и со многу едноставни работи што земаат повеќе пари (дури мислам и на форумов ги има). На пример CPA е многу едноставно само додека да ти тргне (и прашање е дали ќе ти тргне).
Или со свој вебсајт и зимаат добри пари од адсенсе а само треба да го менаџираат сајтот во смисла да проверуваат дали е се во ред, како да ги постават рекламите и да шеруваат на фејсбук/твитер (еден саат работа дневно).
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Ако споредам колкава инвестиција сум направил на старт, колку сум заработил и заработувал од таа стартна инвестиција, колкава ми е момаенталната активна инвестиција и најпосле колку работам а работам во месецот преку сила 5 саати, а и тоа е паушално од мене зголемено време и сигурно ни толку не е, она што го имам како чист профит е знатно повеќе од она што и со најпрофитабилната работа за која велиш „нема леб без мотика“. Не сум воопшто некој кој сега ќе се фали тука со суми и скриншотови зашто заработените суми ги сметам за моја приватна работа и таа приватност ми значи па за тоа и сакам да ја зачувам во тој поглед, но сумите се за респект за наши услови, па и во светски рамки гледано.
 
F

Flatter

Гостин
Ако споредам колкава инвестиција сум направил на старт, колку сум заработил и заработувал од таа стартна инвестиција, колкава ми е момаенталната активна инвестиција и најпосле колку работам а работам во месецот преку сила 5 саати, а и тоа е паушално од мене зголемено време и сигурно ни толку не е, она што го имам како чист профит е знатно повеќе од она што и со најпрофитабилната работа за која велиш „нема леб без мотика“. Не сум воопшто некој кој сега ќе се фали тука со суми и скриншотови зашто заработените суми ги сметам за моја приватна работа и таа приватност ми значи па за тоа и сакам да ја зачувам во тој поглед, но сумите се за респект за наши услови, па и во светски рамки гледано.
Спореди со дела а не со зборови.

Објави доказ(слика) колку си заработил, колку заработуваш дневно, месечна заработка и можеби некој ќе убедиш да се зачлени преку твој линк.

Знаш како се вика Pics or didnt happen...
 
Член од
24 октомври 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
ne isplaka stranata veke mesec dena[DOUBLEPOST=1440952567][/DOUBLEPOST]
ama ako sakas da rabotis na vakvi strani mozam da ti dadam nekoe linkce za ne samo da klikas tuku i da zemes nekoj dolar od toa na trafikot ja imam 26 dolari nemozam da gi zemam
:(
Seriozno ne isplakja?togas da go sitnam ovoj trafficpure...
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Спореди со дела а не со зборови.

Објави доказ(слика) колку си заработил, колку заработуваш дневно, месечна заработка и можеби некој ќе убедиш да се зачлени преку твој линк.

Знаш како се вика Pics or didnt happen...
Сумите се моја, лична, интимна работа. Оние кои се зачлениле преку мене, до сега не се покајале. И ги има, барем од овој форм 10-тина. И не е само еден сајт на кој инвестирам туку сум на повеќе и на секој има по неколкумина кои преку мене влегле и се задоволни. А воајеризам и егзибизионизам се болна работа. Кој колку си заработув, тој си знае. Ниту ме интересираат суми на туѓи заработки, ниту сумите од моите заработки ќе ги експонирам во јавност. Не се вади алатот секаде, туку кога треба со него да се работи!
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Здраво другари може ли некој да ми каже некој што знае и пробал да заработува на интернет на кој начин го направил фала однапред
Дефинитивно и единствено со HYIP! Треба време додека сфатиш како да ги одбегнеш ризиците или да ги сведеш на минимум, ама ништо друго на интернет освен HYIP сајтовите не може за покусо време да ти обезбеди поголема заработка. Пробував со кликање, инвестирање во PTS и PPC салтови, ама фрустрира периодот за кој го добиваш профитот како и самата негова вредност во однос на вложеното во пари и кликање.
Шо е тоа HYIP:

This article is about a particular type of investment fraud. For legitimate high-yield investments, see yield (finance) and high-yield debt.
A high-yield investment program (HYIP) is a type of Ponzi scheme, an investment scam that promises unsustainably high return on investment by paying previous investors with the money invested by new investors. Most of these scams work from anonymous offshore bases which make them hard to track down.

извор: https://en.wikipedia.org/wiki/High-yield_investment_program

Немој така. Има луѓе што не се многу упатени во светот на интернетот и ке се испозаебат многу гадно.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.158
На времето можеби пред 4-5 години чисто од инает за да им докажам на некои членови тука дека секој кој е барем малце од малце опортунистички настроен може да извади едно 200 евра месечно без никакви познавања од програмирање и такви работи направив бесплатна страна ( од оние готовите само да ги пополниш) која активно ја работев скоро две години. Мислам дека и уште постои само немам проверено, којзнае. Во првите неколку месеци приходите беа така така, но со оглед дека влогот беше нула денари и потрошеното време не е ни вредно за спомнување сепак бев задоволен. Веќе по третиот или четвртиот месец стекнав стални муштерии ( со некои и ден денес соработувам) и приходите станаа и постабилни и поголеми, така да до кај шестиот месец веќе имав приходи од страната од околу 200 евра месецот плус минус. Муабетот ми беше дека ем појма си немав од програмирање нити пак сега имам. Сепак има и други полесни начини за заработка одколку со кликање или очите да ти паѓаат пред монитор, а сепак да се заработи солидна сума. Треба само да си малце инвентивен. Јас си се водам од мотото дека од работа само грпка се добива па сега вие размислите што и како. А да нормално како што е ред кај нас одма се појавија дежурните сезнајковци да ти објаснат дека тоа не можи така, дека незнам што и како , мислам стандардно серење. Можеби и вреди да се спомене дека најголем процент од муштериите беа баш од овој форум, сигурно имаше и некој од нив, кој да ги знае.
Кога ке прочитам како некој кликал цел месец за да заработи неколку долари стварно не ми е јасно зошто си го губи времето со глупости. Ако изговор му е дека незнае да програмира , незнаев ни јас. Ни ден денес незнам. Чисто информативно во последната соработка со еден член исто од форумот месечно заработував многу многу повеќе отколку да кликав на еден куп сајтови. А работата беше што да ви кажам. Намерно нема да го споменам, ама мислам дека ке се препознае.
П.с Инаку дали ми си добар? Оди бизнисот?
 
F

Flatter

Гостин
Сумите се моја, лична, интимна работа. Оние кои се зачлениле преку мене, до сега не се покајале. И ги има, барем од овој форм 10-тина. И не е само еден сајт на кој инвестирам туку сум на повеќе и на секој има по неколкумина кои преку мене влегле и се задоволни. А воајеризам и егзибизионизам се болна работа. Кој колку си заработув, тој си знае. Ниту ме интересираат суми на туѓи заработки, ниту сумите од моите заработки ќе ги експонирам во јавност. Не се вади алатот секаде, туку кога треба со него да се работи!
Значи не си го покажуваш курето па да кажуваш дека е твоја интимна работа. Те прашувам за обична сума за во иднина не само јас да бидам информиран туку и други корисници, факт е тоа дека ти со самата страна си како Офца во потрага по други офци.

Тие што сакат да инвестират во таква работа нека прочитат на википедија па нека размислат. Има и уште многу такви слично шеми како што ги кажуваш ти па ги измамија луѓето.

На времето серевте за таа Libertagia демек ваква компанија била, та вака плаќала та онака и на крајот кога ја снема зошто сега не напишат колку заработија и зошто ја снема?
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Јас да сум на место на тие што кликаат реклами ќе се удрам со некој тап предмет по глава да добијам перманентна амнезија, да заборавам дека постојат такви сајтови. Тие што вложиле и имаат добар профит ок, иако се ретки, останатите претражите што највеќе се бара по фриленс сајтовите, жртвувајте месец-два да научите се во детали и ви гарантирам дека трудот ќе се исплати.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.582
Поени од реакции
3.590
Знае некој кој услови ги поставува гооглето за да можеш веб страната да ја поврзеш со адсенс?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom