Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
кај мене промена на статус
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.

со фотокопија на пасош од прв братучед
 
Член од
10 септември 2015
Мислења
61
Поени од реакции
95
http://forum.kajgana.com/threads/Бугарски-пасош-процедура-и-искуства.79780/
Во случај темата повторно да биде затворена дебатирај те тука.[DOUBLEPOST=1445944093][/DOUBLEPOST]
кај мене промена на статус
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.

со фотокопија на пасош од прв братучед
Честито!!!
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
кај мене промена на статус
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.

со фотокопија на пасош од прв братучед
Drugar cestito, i jas cekam so prv bratuced, ako mozes da napises koe brojce si i od koja godina ako ne e tajna! Pozz
 
Член од
6 октомври 2015
Мислења
5
Поени од реакции
0
кај мене промена на статус
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.

со фотокопија на пасош од прв братучед
Освен фотокопијата што друго поднесе и каде ги поднесе? Бг амбасада во Скопје или...?
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
12
Поени од реакции
1
Дали ако успеам да добијам потврда од архивот во Велико Трново за брат на баба ми можам тоа да го искористам
за да би добил происход и ако има некој искуство со ова да ми пише, имам само слика и година отприлика кога служел.
Или некаква препорака како да продолжам со барање на детали?
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
кај мене промена на статус
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.

со фотокопија на пасош од прв братучед
koja godina si i koj broj pozz so srejka
 
Член од
22 октомври 2015
Мислења
12
Поени од реакции
29
Уверение за неосудуваност од МВР најчесто архива и потврда дека против тебе не се води кривична постапка од основен суд. Можит и да беа обратно не сум сигурен 100%.
двата документа се вадат од судот 1.Потврда дека не си осудуван 2.Потврда дека нема кривична постапка кон тебе (1 документ чини 320 ден значи со провизија околу 700 за двата)
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
значи со фотокопијата од пасош на прв братучед однесов негов извод, извод од чичко ми, извод од татко ми и мој извод, ги однесов во министерството во софија, на интеврју бев во амбасадата во скопје февруари 2014, број 46хх/2014
 
Член од
6 октомври 2015
Мислења
5
Поени од реакции
0
значи со фотокопијата од пасош на прв братучед однесов негов извод, извод од чичко ми, извод од татко ми и мој извод, ги однесов во министерството во софија, на интеврју бев во амбасадата во скопје февруари 2014, број 46хх/2014
Ти благодарам за одговорот,поздрав
 
Член од
10 септември 2015
Мислења
61
Поени од реакции
95
Ти благодарам за одговорот,поздрав
А извод од дедо не однесе?За да
значи со фотокопијата од пасош на прв братучед однесов негов извод, извод од чичко ми, извод од татко ми и мој извод, ги однесов во министерството во софија, на интеврју бев во амбасадата во скопје февруари 2014, број 46хх/2014
А извод или умреница од дедо ти не однесе како доказ дека татко ти и чичко ти се браќа?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
http://forum.kajgana.com/threads/Бугарски-пасош-процедура-и-искуства.79780/
Во случај темата повторно да биде затворена дебатирај те тука.[DOUBLEPOST=1445944093][/DOUBLEPOST]
Честито!!!
Темата се затвара со цел да оладат навреди а не да се префрлат во друга тема. Таа што си ја отворил е избришана.
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
ништо од дедо ми не сум однел, бидејки во изводите на татко ми и чичко ми ги има податоците на родителите
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom