MotoGP 2015

Шампион во 2015 ќе биде?


  • Вкупно гласачи
    46
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Ништо, ништо. Од последно место па и уште 3 бода во минус...
Да не му ги одземеа барем тие три бода ќе имаше некоја некоја комбинација. Вака мора пред Лоренцо да заврши.
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
295
Поени од реакции
64
uploadfromtaptalk1445765995739.jpg

Нoв мoмент... Нaвoднo Лoренцo гo преминaл Рoси пoд жoлтo знaме

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Изјави дехидриран бил, поради тоа го напуштил подиумот :ROFLMAO:

Не е Маркез на пресов. Само Педроса и Лоренцо, Роси одбил да се појави.
Значи иако за некој е атрактивно али стилот на возење на Маркез е екстремно опасен.Ајде кога е сам нека крши глава што сака нека прави.Али кога зима други на врат е тоа е веќе проблем како што беше денеска.Значи Роси имаше големи шанси да падне денеска ако не паднеше Маркез.Значи копиљот е типичен самоубиец.Се знаеше дека некој ке падне од двајцата само се чекаше кој.Треба луѓето од организацијата да го земат во предвид и тој факт.[DOUBLEPOST=1445766808][/DOUBLEPOST]
Ништо, ништо. Од последно место па и уште 3 бода во минус...
Да не му ги одземеа барем тие три бода ќе имаше некоја некоја комбинација. Вака мора пред Лоренцо да заврши.
Мислам дека не му земаа поени.Само е казнет со старт од последно место во Валенсија.....Разликате е 7 поени меѓу нив.[DOUBLEPOST=1445767126][/DOUBLEPOST]Еве ги прогнозите како треба да заврши Роси во споредба со Лорензо за да ја освои титулата.....Лорензо е од лево а Роси од десна страна.

Valencia title finale: If Lorenzo finishes-Rossi needs
1st-2nd
2nd-3rd
3rd-6th
4th-9th
5th-11th
6th-12th
7th-13th
8th-14th
9th-15th[DOUBLEPOST=1445767596][/DOUBLEPOST]

На видеото јасно се гледа дека Маркез прв го допира на Роси со глава.Што да се пише повеќе

 
Последно уредено:

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.255
Поени од реакции
41.680
pa dobro sekoj so oci na glavata i low iq moze da vidi koj kogo udira prv, zasto udri u nego Markez toa e momentot, Rosi vika deka reakcijata mu e refleksna, ali ne e bitno toa, prviot kontakt go inicira Markez, i ubeden sum deka toa go pravi so namera, i po neznam koj pat sezonava vo duel so Doktorot paga.
Mu ebam toa hobitot odvraten, talentiran e nema zbor, odlicno vozi no od denes mi e na crna lista mater mu iznaebam gnasna, odvratno smrdle.
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Кои пички се Маркез и Лоренцо , овој вториот плаче за казната на Роси , тој да би Роси да го казнат со 2 круга заостанување , му се тресат гаќите и од последната позиција на Валентино ..Мото ГП е индивидуален спорт , казна не треба да има за возачи кој си помагаат едни со други и кочат некого на патеката ?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.255
Поени од реакции
41.680
nekoj od zabarive neka mu se uvali u motor u posledna trka na lorenco kopileto, pa rosi do kraj da ja vozi na edno trkalo, im ebam toa odvratnite.
 
Член од
23 јуни 2015
Мислења
193
Поени од реакции
342
Овие шпанциве стварно најодвратни створења се, не само во мотоспортот туку и во останатите спортови.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Цц кои провокации вози намерно побавно две секунди по круг и тоа какви маневри провокаторски правеше на крај Роси му пукна филмот и пак не го отурна намерно овој му се заби во коленото.
50 пати се вртеше го опоменуваше ова ѓубрето како мува не му доаѓа умот.
И пак Роси го јадеше на крај гледам отфрлена и жалбата на Јамаха.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GIS

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Дури сега ја гледав трката... :mad:
Значи каков преседан на цела FIM организација, ц ц ц катастрофа :shook:
Човекот 20 години им носи гледаност на МotoGP шампионатот каде и да се вози, а они на најважната трка во залезот на неговата кариера го казнувааат со старт од последно место. Нека одат у 3 лепе...
Дајте му ја уште сега титулата на Лоренцо подлиот плачко.:boksix:
Ејјј, цела сезона се меле Роси како против хиени - и на крај поради испадите на исфрустрираното и ископлекрирано гомце Маркез го изеде стапот. Може е талент Маркез, ама е обична 0 од човек... и уште 10 животи да има нема да го достигне успехот на Роси. Он никад нема да може ни да ги стигне неговите сегашни 9 титули па го пукна филм и се исплаши дека +1 на контото ќе му претставува уште потежок предизвик па ајде ќе му помага на другарчето шпанче.

Има најава од Роси дека нема да стартува воопшто на последната трка и тотално го подржувам да го направи тоа. Па нека си ја чукнат главата челниците на МотоГП кај се армијата гледачи кои најмногу одат на трки да го гледаат Докторот - а не нивните игри и манипулации.

СРАМОТА !!!
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Самиот Роси си кажа дека цело време Маркез повеќе му правел проблем нему, отколку да се фокусира на трката и оправдано шо го шутна, иначе поарогантно створење од Маркез неам видено
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ова е брука за мото спортот,едно копиле мало никакво,кое патем изјавуваше дека Роси му уе идол да го прави ова:tapp:.Кур да ми се напушат сите,по која основа го казнија Роси,ова заслужи да се реши у директен дуеп,па уште циганов Лорецно,се радува и изјавува дека ова е правилна одлука:facepalm:.Како нема сега задњава да се тумба,не да се повреди,амо да види како е.[DOUBLEPOST=1445816435][/DOUBLEPOST]Ако не се смени нешто,после овој прседан,ја лично нема да гледам веќе,а реално и гледаноста ќе им падна,Ова е брука,се напнав у пичку матер[DOUBLEPOST=1445818704][/DOUBLEPOST]
Никогаш не сум го сакал Лоренцо му ебам тоа стаорец фацата ама Маркез си го поштував и бев за него ако на Вале веќе не му иде. Сезонава малку почна да ми иде на нерви Маркез ама викам ај исфрустриран е дека не му оди ова она. После ова денеска што го видов може да се носи у три лепе.

Им ебам секташкиот-цигански народ. Јес да и малце глупо од страна на Роси пошто најверојатно ќе изгуби титула ради ваква глупост ама кога имаш некоја мува што ти се врти цело време околу тебе не ти преостанува ништо друго освен да ја утепаш.Сега колку сакам у сред Шпанија да освои Вале...
Довициозо или Ианоне да му влезат на мувава, а Роси на стаорецот па нека драпаат муда после.
А што кур му направи па Роси?само му ја затвори страната и не му пушти пат да помине.Реално сезоната ја реши она педречено,наводен другар на Роси,кое прошлана трка возеше ко на дроги.за нормално сега ко треба да му откаже моторот скапан.Зборам за Јаноне му ебам и него скапаницата
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2011
Мислења
12.777
Поени од реакции
14.071
А што кур му направи па Роси?само му ја затвори страната и не му пушти пат да помине.Реално сезоната ја реши она педречено,наводен другар на Роси,кое прошлана трка возеше ко на дроги.за нормално сега ко треба да му откаже моторот скапан.Зборам за Јаноне му ебам и него скапаницата
Kolku da sme na cisto fan sum na Rossi od koga znam za sebe.
Ama vo ovaa situacija spored mene ne uspea da gi izdrzi provokaciite od mrsulov spanski koi patem traat barem pola sezona I sega mu pukna film I mu dade noga. Milo mi e so go utepa ama ne po Cena na titula.
Tipicna spanska rabota ko Ramos gomnoto so mava laktovi pa Nevin se pravi koa ke mu dae nekoj povratna.
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
The integrity of MotoGP is falling into disgrace. You have just condoned dirty racing tactics by punishing Valentino Rossi for pursuing the championship whilst being harassed and sabotaged by Marc Marquez. At the same time you have allowed Jorge Lorenzo to overtake on a yellow flag, without penalty.

Justifying your decision by stating that there is no rule to deal with the actions of Marc Marquez is as absurd as saying there is no rule to prevent riders shooting at one other riders with guns. Would you allow that because it didn't break an existing rule?

It seems that the sport has an agenda that betrays riders and fans, who expect and deserve a clean championship. Your decisions imply that you are condoning the persecution of one rider, Valentino Rossi.

We call upon you to reverse the penalty to Valentino Rossi so that he can continue to pursue the championship in fairness, from a level playing field, taking the grid position that he earns in qualifying.

In doing so you will restore the integrity of the sport.

MotoGP Race Director Mike Webb
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Реално сезоната ја реши она педречено,наводен другар на Роси,кое прошлана трка возеше ко на дроги.за нормално сега ко треба да му откаже моторот скапан.Зборам за Јаноне му ебам и него скапаницата
Не е Јаноне ништо крив. Екстремно беше побрз од Роси. Се гледаше дека вози негова трка. Додека Маркез копиљето може да ја изгуби кариерата поради ова. Нула маркетинг ќе има сега, сите фанови на Роси го имаат на црна листа, а фановите на Роси се 80% во Мото ГП.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom