MotoGP 2015

Шампион во 2015 ќе биде?


  • Вкупно гласачи
    46

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Лоренцо мртвиот ако освои на крај :yid:
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.499
Поени од реакции
2.625
Ја гледаше некој трката во Малезија или само ја станав од спиење специјално за ова.....Лудило на патеката и можам да кажам поразгалено детиште од Маркез немам видено.Каква спортска некултура од негова страна...Катастрофа.Баш ми е мило што падна.А за Роси ке биде многу лошо ако го казнат.Луда сезона.
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
295
Поени од реакции
64
Ја гледаше некој трката во Малезија или само ја станав од спиење специјално за ова.....Лудило на патеката и можам да кажам поразгалено детиште од Маркез немам видено.Каква спортска некултура од негова страна...Катастрофа.Баш ми е мило што падна.А за Роси ке биде многу лошо ако го казнат.Луда сезона.
Гледaвме.. МoтoГП не се прoпуштa... Немa кaзнa зa Рoси дa имa ти гaрaнтирaм... Мoжнo е мaксимум 5 местa нa нaреднaтa тркa, aкo му крaтaт бoдoви е еднaквo нa сaмoубиствo зa мoтoгп. Акo се кaзнувa некoј тoa требa дa биде Мaркез.

Ќе биде интереснo вo Вaленсијa. Акo дoмче кaј Лoрензo, oчекувaм 200к публикa зa Рoси.

#46

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Маркез тотално неспортски пристап, го пропушти Лоренцо и потоа возеше само за да му наштети на Роси. Го туркаше цело време и кога ја немаше внатрешната страна. Но сепак, мора да се признае Роси го поткачи намерно со коленото, баталете овој коментаторов на СК што лупа :D Се виде многу убаво дека на Роси му пукна филм и го бутна. Но сепак, тотална подршка за Роси, многу арогатно копиље Маркез. Срамота со такви потези према легенда како Роси.
Мoжнo е мaксимум 5 местa нa нaреднaтa тркa, aкo му крaтaт бoдoви е еднaквo нa сaмoубиствo зa мoтoгп. Акo се кaзнувa некoј тoa требa дa биде Мaркез.
И да не го казнат Роси воопшто ќе му биде пеколно тешко да ја освои титулата во Валенсија, не па уште да го казнат за 5 места поназад. Лоренцо вторава половина од сезонава скоро секоја трка завршува пред Роси.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.499
Поени од реакции
2.625
Гледaвме.. МoтoГП не се прoпуштa... Немa кaзнa зa Рoси дa имa ти гaрaнтирaм... Мoжнo е мaксимум 5 местa нa нaреднaтa тркa, aкo му крaтaт бoдoви е еднaквo нa сaмoубиствo зa мoтoгп. Акo се кaзнувa некoј тoa требa дa биде Мaркез.

Ќе биде интереснo вo Вaленсијa. Акo дoмче кaј Лoрензo, oчекувaм 200к публикa зa Рoси.

#46

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Гледав досега на BTSport каналот и Роси е дефинитивно казнет.Ке стартува од последното место во Валенсија :eek::eek: Тешко ке биде за Роси скоро и невозможно али никад не се знае.Голема шанса е ова за Лорензо.Ах Маркез мамичето твое детинесто.Си ја заврши работата тој.Немаше што да изгуби и му ги поремети работите катастрофално на Роси.Ова нивното почна уште минатата недела после трката во Австралија кога на конференцијата Роси му се нафрли на Маркез со обвинение дека Маркез вози за Лорензо и дека намерно му ги пореметува работите.Маркез како Маркез гарант се попиздил и еве ти последици од тие заебанции со зборови.

Тешко тешко скоро невозможно за Роси нешто да направи после оваа казна :(
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: D_T
Член од
6 јуни 2014
Мислења
295
Поени од реакции
64
Гледав досега на BTSport каналот и Роси е дефинитивно казнет.Ке стартува од последното место во Валенсија :eek::eek: Тешко ке биде за Роси скоро и невозможно али никад не се знае.Голема шанса е ова за Лорензо.
Мислaм декa и дoдaтни 3 пoени. Oстaнyвa Рoси и Иaнoне дa се дoгoвoрaт... Иaнoне кaкo нaјбрз итaлијaнец пoсле Рoси дa гo турни Лoренцo. Мaкaр дa мислaм декa Рoси немa никoгaш дa дoзвoли тaквo нештo. И дa стaртувa oд пoследнaтa 6-7 ќе ги пoмини oдмa нa стaрт. Вo текoт нa првиoт круг ќе стигне дo 10 пoзицијa сигурнo. Нo ѕoгaш дoaќaaт прoблемите... Брaќaтa Еспaргaрo, Вињaлес, Педрoсa, Мaркез сите тие ќе вoзaт пo Шпaнскa линијa. Пaк ќе речaм... Сaмo Иaнoне мoже дa му пoмoгне нa Рoси. Дa биде пред Лoренцo и дa нaметне пoбaвнo темпo. Рoси ќе мoрa дa притискa. Имa и уште нештo... Акo врни Рoси е дaлеку пoбрз oд oстaнaтите... Кaкo и дa е не чекa интереснa тркa :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Тоа е, си ја обезбеди титулата Лоренцо...
Лоренцо уште па се буни на прес конференцијава.
Lorenzo: Valentino should have zero points. Other riders get punished more. Rossi's name is very important to this championship. It's unfair
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.499
Поени од реакции
2.625
Тоа е, си ја обезбеди титулата Лоренцо...
Лоренцо уште па се буни на прес конференцијава.
Lorenzo: Valentino should have zero points. Other riders get punished more. Rossi's name is very important to this championship. It's unfair
Го нема више тоа олд скул спортско однесување.Разбирам дека влогот е преголем и дека е титула во прашање ама па ова разгалено однесување од Лорензо па не му личи.Прво на прогласувањето на победникот само го зема пехарот и избега како ..... демек незадоволен.А да не зборам дека се утепа гомна јадејќи по сите телевизии дека треба на Роси да го казнат максимално.Гарант имаат некој тимски кодекс мајку му стара....Овака не личи колега да се обвинува без разлика дали станува збор за титула или не.Со еден збор се ова иде више на лична база.Не би ме чудело ништо во Валенсија сите шпанци да му се пуштат на Роси да го паднат само да победи нивни човек.
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
295
Поени од реакции
64
Тоа е, си ја обезбеди титулата Лоренцо...
Лоренцо уште па се буни на прес конференцијава.
Lorenzo: Valentino should have zero points. Other riders get punished more. Rossi's name is very important to this championship. It's unfair
Пoднесoјa жaлбa oд Јaмaхa aмa тешкo декa ќе се усвoи. Сепaк, oстaнувa зa 2 недели дa видеме кoј ќе биде пoбедникoт. Дa не знaјш штo изјaвa дaде Мaркез?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.499
Поени од реакции
2.625
Штета што никаде не може да се гледа конференцијата да се слушне што како тек зборат.Али оваа слика се кажува каква е ситуациата.

 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
.Прво на прогласувањето на победникот само го зема пехарот и избега како ..... демек незадоволен.
Изјави дехидриран бил, поради тоа го напуштил подиумот :ROFLMAO:
Дa не знaјш штo изјaвa дaде Мaркез?
Не е Маркез на пресов. Само Педроса и Лоренцо, Роси одбил да се појави.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.787
Поени од реакции
14.110
Никогаш не сум го сакал Лоренцо му ебам тоа стаорец фацата ама Маркез си го поштував и бев за него ако на Вале веќе не му иде. Сезонава малку почна да ми иде на нерви Маркез ама викам ај исфрустриран е дека не му оди ова она. После ова денеска што го видов може да се носи у три лепе.

Им ебам секташкиот-цигански народ. Јес да и малце глупо од страна на Роси пошто најверојатно ќе изгуби титула ради ваква глупост ама кога имаш некоја мува што ти се врти цело време околу тебе не ти преостанува ништо друго освен да ја утепаш.Сега колку сакам у сред Шпанија да освои Вале...
Довициозо или Ианоне да му влезат на мувава, а Роси на стаорецот па нека драпаат муда после.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom