Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Drugarce, i vo predhodnite postovi te gledam dek nemas strplenie, ama da ne te razocaram ako sakas odnesi i 6st krstenici vremeto na cekanje ke ti bide ne pomalku od 1 godina i 5/6 meseci od intervju! Pa sega ti smetaj si koga bese na intervju i koga treba da ti izlegne! Pozz
Drugarceeee toa so nemam jas strplenie e edno a cekajneto e drugo jas I ona ne planiram da go zemam do nova god istoto go planiram kako sto kaza za godina I 6/7 meseci taka i si planirav ne mi smeti koga sum cekal tolku ke pocekam Os nekoj mesec naprotiv ne me razocaruvas tuku se raduvammmm zosto se blizi denot koj site go ocekuvame bitno e da se zavrsi se pozitiovno toe najvaznoto :)
 
Член од
27 јули 2015
Мислења
134
Поени од реакции
285
"Преписката е нередовна. Необходимо е представјане на доп'лнителни документи".Dali nekoj znae sto znaci vakov status na prepiska.Pred 7,8 dena status "dopolnitelna proverka"bese smenet vo"prepiskata se namira km zainteresuvani institucii" a deneska gore navedeniot status.Prijatel od Bugarija mi rece deka e sigurno problemot okolu "Udostoverenieto za neosuduvanost"vo koj toa vreme stoese deka sluzi za "dvojno drzavjanstvo" a po novo treba striktno da stoi deka e za "Bugarsko Grazdanstvo".Ako nekoj znae povekje okolu ovoj problem neka pise...Pozzz,
 
Член од
12 декември 2014
Мислења
99
Поени од реакции
43
Дали има кај некој промена на статус што однесол дополнителени документи после Н.Година од 2013?
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
"Преписката е нередовна. Необходимо е представјане на доп'лнителни документи".Dali nekoj znae sto znaci vakov status na prepiska.Pred 7,8 dena status "dopolnitelna proverka"bese smenet vo"prepiskata se namira km zainteresuvani institucii" a deneska gore navedeniot status.Prijatel od Bugarija mi rece deka e sigurno problemot okolu "Udostoverenieto za neosuduvanost"vo koj toa vreme stoese deka sluzi za "dvojno drzavjanstvo" a po novo treba striktno da stoi deka e za "Bugarsko Grazdanstvo".Ako nekoj znae povekje okolu ovoj problem neka pise...Pozzz,
Некој документ ти фали или некој документ не ти е правилно пополнет.
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
пред 4 месеци потвра за сродство од мој чичо од татко ми брат он има бг државјанство


Sent from my iPhone using Tapatalk
od dopolnitelna ditekno ti se smena vo molbata vi e uvazena ili izmegju bese vraten vo normalna procedura pozz izvini so te maltretiram
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
224
Поени од реакции
197
Дали ова е изгласено и важи?


И ако да, дали удоствоерение од факултет важи?

Ако липсват и двете, дејства удостоверение, издадено от б'лгарска организација.
 
Член од
23 август 2015
Мислења
43
Поени од реакции
10
od prekratena moze da se. vrati vo zadolzitelna ili ako znnae nekoj neka pise sto e tesko a
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
molbata mi e uvazena i udostoverenieto mi e prateno vo konzulat vo Skopje Koja e sega postapkata za pasos i kolku vreme se ceka ?dali nekoj znae Ve molam napisete BLAGODARAM!!!!
otkako ke go podignes vo ambasada trba za adresa da otides vo bg za adresa kaj sto imas najdeno i za nedela ke ti izleze maticen broj i adresata pa odis na slikanje e sega ako nemas adresa togas sluzbena ama za toa neznam dali se brka preku ambasada ili pak treba da odis vo bg pozz i cestitam
 
Член од
28 август 2015
Мислења
17
Поени од реакции
14
Дечки поддадов документи за бг гражданство пред 2 дена, одев преку братучет прв на мајка ми, се поврзав со изводи и сега чекам происход...Сакав да прашам дали има некој што аплицирал преку подалечен роднина како на пример јас во случајов со втор братучет и дали има шанса да се добие бугарско државјанство ? ...јас останува само да се надевам..надежта последна умира :) позз и со среќа на сите...
 
Член од
26 јануари 2014
Мислења
40
Поени од реакции
14
Баш ме интересира дали има такви на форумов кој што сами без посредници си ги средиле или средуваат документите ?:aplauz:
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Dechki jas da vi ja kazam mojata situacija moze kje mu koristi na nekoj... vo DABC na30ti Septemvri odnesov dokumenti od na majka mi prv bratuched nejzin sto ima BG drzavjanstvo(so po tenka linija od ova nemam videno na forumov nekoj da otide da bara proiszhod) i denes znachi za tochno 3 nedeli odkoga gi podadov dokumentite mi se smeni statusot na sajtot vo:

Статус'т на зајавлението е : Издадено удостоверение

Taka da znajte deka sega i vaka davaat proizhod.
бате ај полека зошто ова не ти го разбирам!!!!на 30 септември аплицираше за происхот со горенаведените документи и доби происхот!!ТОА ЛИ Е??????
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom