Електронски книги

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.299
Поени од реакции
5.874
Темава ја отворам од причина да на форумов има тема каде што ке имаме размена на книги во електронски формат. Електронските книги се одлично нешто заштедуваат доста пари а некогаш се и итна потреба. Значи идејата општа дискусија и услуга меѓу себе за книги во електронски формат.

Моментално мене ми требаат две книги во електронски формат. Книгата Ослободување од кармичките окови и било каква книга за Кинологија или кучешки раси. Поздрав фала ви однапред а воедно и да развиеме дискусија.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.299
Поени од реакции
5.874
Дупла водка ? :pos: :D Ништо чим е дупла или спојувајте или кантосувајте. :)[DOUBLEPOST=1426464921][/DOUBLEPOST]Луѓе што утнав работа утнав... Се извинувам... Ми треба било која било каква книга за Кинологија и Шиацу масажа. Исто така и книгата Ослободување од кармичките окови ми треба ако имате нешто од ова што барам во ел. формат ке ве молам пратете ми. Поздрав и фала однапред.
 
Последно уредено:
Член од
7 април 2015
Мислења
8
Поени од реакции
24
Поздрав. Потшепнете молам некоj веб, каде можно да ги се наjде електронските книги на современи автори (Paolo Coelho, Agata Christie, Artur Conan Doyle) на македонскиот jазик.
Бидов тука: https://www.facebook.com/note.php?note_id=275797009181945 ама тамо се недоволно занимливите книги. Само публицистиката. Наjдов го онаму Хари Потер (прва книга), Алхемичарот на Паоло Коељо. Ама тоа е се.

Одговара ми така и web-страници кадеги книгите не се бесплатни. Дури можам и да ги купам некоjе книги.
 
Последно уредено:

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Поздрав. Потшепнете молам некоj веб, каде можно да ги се наjде електронските книги на современи автори (Paolo Coelho, Agata Christie, Artur Conan Doyle) на македонскиот jазик.
Бидов тука: https://www.facebook.com/note.php?note_id=275797009181945 ама тамо се недоволно занимливите книги. Само публицистиката. Наjдов го онаму Хари Потер (прва книга), Алхемичарот на Паоло Коељо. Ама тоа е се.

Одговара ми така и web-страници кадеги книгите не се бесплатни. Дури можам и да ги купам некоjе книги.
имам добра е-колекција од Коељо, но на српски. Пиши пп ако сакаш да ти ги дадам.
 
Член од
16 октомври 2015
Мислења
12
Поени од реакции
3
Здраво,
Дали некој ја има Гордост и Предрасуди од Џејн Остин на македонски јазик ...или пак да ја има дома ми требаат неколку последни страни од книгата ....
Ако некој ја сака можам да му ја прата на српски јазик....
 
Член од
16 октомври 2015
Мислења
12
Поени од реакции
3
Еве уште две добри книги![DOUBLEPOST=1445192137][/DOUBLEPOST]Milica Jakovljević Mir-Jam ... ако некого го интересира
 

Attachments

Член од
8 јули 2015
Мислења
118
Поени од реакции
53
Електронски книги мислам дека е добра работа баш како што рече членот погоре кога ке притреба итно некој дел од книга, па да ја најдеш на интернет книгата. Но исто така мислам дека и нема ништо поубаво од тоа да седнеш во двор, со топло кафе на маса и добра книга во раце.
ПС. Да не ја има некаде на интернет книгата "Македонски народни приказни" што се обработува во втора година средно стручно образование?
 
Член од
16 октомври 2015
Мислења
12
Поени од реакции
3
Гијом Мисо книги што ги имам....
 

Attachments

G

Gosh

Гостин
Да не има некој книги од Stephen Dobyns - освен Црквата на мртвите девојки ?
Исто така добредојдена е било која книја на тема трилер / психолошки трилер / мистерија .
Фала. :pipi:
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.213
Поени од реакции
8.459
Да не има некој книги од Stephen Dobyns - освен Црквата на мртвите девојки ?
Исто така добредојдена е било која книја на тема трилер / психолошки трилер / мистерија .
Фала. :pipi:
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom