Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Дечки малце помош кој баксуз сум јас две години ми стои бројчето во дополнителна и сега најдов стар документ од пра дедоми и пред два дена ме прекратија а документот не ми е предаден во бг дали вреди да го носам сега бидејки се работи за два дена или џабе ке одам?????
Idi be decki i probaj si ja srecata.[DOUBLEPOST=1445076069][/DOUBLEPOST]
dali bi mi pomognalo posto imam jas podadeno so prv bratucer dali ke mi zabrsi rabota i takva potvrda da dostavam do ministerstvo tvoe mislejne
Moze samo pozitiven plus da bide, toa sigurno.
 
Член од
10 септември 2015
Мислења
61
Поени од реакции
95
dali bi mi pomognalo posto imam jas podadeno so prv bratucer dali ke mi zabrsi rabota i takva potvrda da dostavam do ministerstvo tvoe mislejne
Дали ќе им се одобри и државјанство никој засега не можи да каже со сигурност важно е дека се доставил доп.документ и постапката е продолжена
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
Дали ќе им се одобри и државјанство никој засега не можи да каже со сигурност важно е дека се доставил доп.документ и постапката е продолжена
taka e ama vejke 11 meseci se otkako podadov dopolnitelni dokumenti za nekoja srejka dosega ima mn odbijani da bidam srejken sto ne sum vo niv i mn mi e zal tie sto se odbijani mn srejka na site nas pozz
 
Член од
10 септември 2015
Мислења
61
Поени од реакции
95
taka e ama vejke 11 meseci se otkako podadov dopolnitelni dokumenti za nekoja srejka dosega ima mn odbijani da bidam srejken sto ne sum vo niv i mn mi e zal tie sto se odbijani mn srejka na site nas pozz
Колку што знам сега проаѓаат со брат,сестра и први братучеди,а чека секој различно зависно кој како поднел и како ќе го послужи среќа.[DOUBLEPOST=1445082298][/DOUBLEPOST]
Колку што знам сега проаѓаат со брат,сестра и први братучеди,а чека секој различно зависно кој како поднел и како ќе го послужи среќа.
Дај боже сите да добиеме
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
206
Поени од реакции
180
Удостоверението што се зема од БККС во Струмица и декларацијата што се пополнува исто во Струмица треба да се преведат и легализираат пред да се носат во ДАБЧ или не? поздрав
 
Член од
21 април 2015
Мислења
39
Поени од реакции
30
Удостоверението што се зема од БККС во Струмица и декларацијата што се пополнува исто во Струмица треба да се преведат и легализираат пред да се носат во ДАБЧ или не? поздрав

Треба
 
Член од
15 октомври 2015
Мислења
82
Поени од реакции
50
Ve Molam ako nekoj znae kako treba da se popolni on line formular za DABCH mi dava gre[ka na koj jazik
 
Член од
15 октомври 2015
Мислења
82
Поени од реакции
50
Ve Molam ako nekoj znae kako treba da se popolni on line formular za DABCH mi dava gre[ka na koj jazik[DOUBLEPOST=1445097684][/DOUBLEPOST]што значи ова ми излага цело времеРАЗРЕШЕНИТЕ ЗНАЦИ ПРИ ПОП'ЛВАНЕ СА БУКВИ НА КИРИЛИЦА И ЦИФРИ. МОЛја НЕ ИЗПОЛЗВАјТЕ пробував на бугарски не иде пробував на латиница не иде КАКО
 
Последно уредено:

GordonGoldader

Brother Nature
Член од
18 јануари 2014
Мислења
445
Поени од реакции
599
Луѓе ќе може да ми каже некој за колку време и колку чини бугарски пасош ?
Слушнав некои муабети дека побрзо одело ако имаш документи од баба дедо нешо на бугарски.
Јас ги имам крштениците од баба ми и дедо ми на кои пишува дека се крстени во бугарска епархија (дедо ми е 06.10.1941, баба ми 1942) и дали со ова може некако поефтино да биде или?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom