Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

GoranX

Евреин
Член од
16 септември 2011
Мислења
66
Поени од реакции
9
Дaли зa нoсење нa дoкументи вo Министерствo зa прaвoсудие ттебa дa се зaкaжи? Или сaмo нoсиш дoкументи пa ти дaвaaт дaтум зa интервјутo
 
Член од
21 јануари 2015
Мислења
102
Поени од реакции
115
Skoro sekoj den proveruvam brojceto i tije okolu mene. Vcera site sto se do mene site se prekrateni ,jas se uste sum na dopolnitelna inace sam 23xx2013 GOD .godina ipo sam na dopolnitelna proverka .imam dostavino poreklo od prv bratuced Podalecin cicko od Sofija koje žive 70 GOD Vo Sofija so njegova izjavaa i notarska zaverka ,plus podalcen para dedo koj go ima vo kniga poj bil bugarski učitel Ne uspejav za nego da izvadam dukomenti ja sostaviv potvrda od mesna zaednca koj e zaveden i del od kniga koj pusuva za nego ja distaviv. .ke videme ova dali ke upali .na site vi posakuvam golemi uspesi samo poztvno .
 
Член од
23 август 2015
Мислења
43
Поени од реакции
10
Да јас извадив произход за 20 дена со роднинска врска чичко. И сега сум во фаза на поднесување за државјанство. Дали некој знае кои документите се потребни за поднесување за државјанство?
Инаку во ДАБЧ сум однесел еден оригинален документ, дали е можно тие да го најдат и да ми го вратат?
koja godina si i koga go podnese dokumentot i kade ako nee tajna zasto mene izgleda me lazat pojke vreme imam izvod bugarski na rodeni od cicko i drzavjanstvo od prv braced te molam za odgovor ako sakas pozz
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Dokolku 'te prekinat', a potoa dostavis dokument za poteklo, dali predmetot ce se vrati vo zadolzitelna postapka?
Fala na odgovor.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
93
Поени од реакции
125
Не сум сигурен на другар мој и другарка двајцата се со прекинати постапки, наводно овој шо им трчка документи им рекол дека мора на ново. Мада прашај си убаво може и ги матка. Незнам. Само пишав шо имам слушнато.
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
213
Поени од реакции
181
lugje da ve zamolam za pomos, konecno najdov bratuced so bugarski pasos, sto treba da odnesam za da se povrzam so nego. Ako treba kopija od negovoto drzavjanstvo dali treba kopijata da se zaveri na mak notar i posle da se legalizira vo ambasada. I dali ima potreba da se povrzuvam so izvodi so nego, dokolku treba mislam deka toa ne bi mi odgovaralo, bidejki on go ima dobieno drzavjanstvoto so stari dokumenti od strana na majka mu, a mene mi paga bratuced od strana na tatko mu. pozdrav
 

reb

Член од
25 јуни 2015
Мислења
151
Поени од реакции
113
lugje da ve zamolam za pomos, konecno najdov bratuced so bugarski pasos, sto treba da odnesam za da se povrzam so nego. Ako treba kopija od negovoto drzavjanstvo dali treba kopijata da se zaveri na mak notar i posle da se legalizira vo ambasada. I dali ima potreba da se povrzuvam so izvodi so nego, dokolku treba mislam deka toa ne bi mi odgovaralo, bidejki on go ima dobieno drzavjanstvoto so stari dokumenti od strana na majka mu, a mene mi paga bratuced od strana na tatko mu. pozdrav[/quotpoveketo odat so kopija od licna karta izvod na rodeni od bratucet i od roditelite za da ja dokazete krvnata vrska toa se se preveduva i legalizira vo bg.pooz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom