Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Таа кола они што ја купија беше ѓубре невидено..Прво откажа бош пумпата,па лупнаа над 500-600 евра за некоја друга,па турбината откажа,па акумулаторот,па свети сега за АБС,па свети check engine сијаличето,кровот падна,џамовите задни не се отвораат,бришачите шкрипат,дими сино,и уште 10 други дефекти..Генерално сите Опели со 2.0 DTI мотор имаат проблем со таа ебана пумпа..Со електронскиот дел,механичкот дел најчесто е здрав и може да се поправи..Комшија имам,сега пред 2 месеца зема Астра 2.0 DTI,првото палење мора да ја повергла 10-15 секунди за да запалии неговата е прикрај..Инаку во целина тие се добри возила,не се лоши..Ако ти ја нуди до кај 2000-2200 евра земај ја..
1998 год со климатроник и редовно одржавана со сигурност, 1500 е :)
 
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Епа убава е цената + ако ја знаеш колата, земај ја не му ја мисли
И ја земав денес, треба само уље и филтри да и сменам, ми кажа дека не се сменети, и на шал табла ништо не свети, ниту километражата баш ништо, би коштало ли многу тоа? :)
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.751
Поени од реакции
8.247
И ја земав денес, треба само уље и филтри да и сменам, ми кажа дека не се сменети, и на шал табла ништо не свети, ниту километражата баш ништо, би коштало ли многу тоа? :)
Една ламбичка и работна рака, на хартија не би требало да е скапо.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
И ја земав денес, треба само уље и филтри да и сменам, ми кажа дека не се сменети, и на шал табла ништо не свети, ниту километражата баш ништо, би коштало ли многу тоа? :)
За работна рака ќе ти земат околу 400-500 денара,пошто треба цела табла надвор да се извади,а има прилично пипава работа,и да речеме 10 сијалички по 20 денара тоа се 200 денара за сијалички..Али ти имаш можност бели да ги направиш,тоа лед светло..Овака некако.,
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.013
Продавање и разбирање на автомобили исто не одат заедно.
Ќе ја зимаш ли новата Астра, колега, има доста добри ривјуа?Јас сум уште во МК, чекам виза сеуште. Ќе мора да почека она БМВто Е39 530и :)
 

Благоев

The Spartan General
Член од
8 јануари 2014
Мислења
1.357
Поени од реакции
2.087
Ќе ја зимаш ли новата Астра, колега, има доста добри ривјуа?Јас сум уште во МК, чекам виза сеуште. Ќе мора да почека она БМВто Е39 530и :)
Не се лажи по кола со голема кубикажа, и габарит. :)
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.653
Поени од реакции
1.512
Некој да ми препорача добра HD даш камера?По можност да е со дуал ленс или front and back камера. И успут да прашам колку се зголемува потрошувачката со користење на клима?Сабајле коа одам на работа пуштам клима и грејам стакла и ретровизори и ми покажува 10.5 литри.Се работи за ауди а4 б8 2.0 тди.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Некој да ми препорача добра HD даш камера?По можност да е со дуал ленс или front and back камера. И успут да прашам колку се зголемува потрошувачката со користење на клима?Сабајле коа одам на работа пуштам клима и грејам стакла и ретровизори и ми покажува 10.5 литри.Се работи за ауди а4 б8 2.0 тди.
А оти пушташ клима?Парно не ти брка работа?Климата претежно се користи во лето,да дува ладно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom