Кршење тастатури и мауси

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Му ебав матер на претходното глувче кое ме служеше 5 години, а у план ми е џојстикот да полага за летање.
 
С

сашенко

Гостин
Кршев тастатури WOW кога играв и кога ке ми паднеше интернетот или серверот ке не поебеше на ролање у инстанца.Сум се дерел ко ненормален.Чекаш да влезеш у истанца(зелен бев тогаш) и едвај ке те земат и ке тепаш ке кинеш живци додека ти јадат гомна подобрите у групата демек слабо си праел дпс ова она и на крај доаѓа ролањето и ке падне серверот и покрај сите нервози до тогаш и ова на крај тастатурата настрада.После го напраив фулл гладијатор карактерот и не ми беше гајле дали ке роламе или не пошто идев у инстанца за да им помогнам да почетниците хехе...Ама сеа ја остаив Wow и тастатурата нов ми е сигурна..
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.673
Поени од реакции
29.235
маусов мој вајда е делукс... од 2 години користење бојата му се излижа скроз :D
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
По инспирација од мојот претходен пост, во врска со џојстикот, поради некоја причина од играње ПЕС... long story short, не положи.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.364
ту ту ту да ми е живо и здраво MX 518 3.5 години го користам ко од фабрика е. Иначе ова со тастатуриве пред 3 месеци место Х ми се пишуваше Ф кизнајт кој гаол му влезе фино лепо ја исклучив ја акнав од колено и си зедов нова.
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
Насилство при вашите компјутери поради игри(NERD RAGE)

Дали ви се десило , онака домаќински да го акнете куќиштето од компјутерот при играње на игрици, јас на пример сум го мавал при многу игри , али али при World of warcraft арените, ме кошташе нова графичка и хард диск........ мауси и глуфци се добредојдени исто така, но добивате помалце поени XD
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Не баш.
У принцип ја сум фин дечко. xD
Коа иам nerd rage замавнувам и таман да удрам дел - кочница.
После сам ќе треба да го плаќам - заеби.
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Дали ви се десило , онака домаќински да го акнете куќиштето од компјутерот при играње на игрици, јас на пример сум го мавал при многу игри , али али при World of warcraft арените, ме кошташе нова графичка и хард диск........ мауси и глуфци се добредојдени исто така, но добивате помалце поени XD
И ја исто ко тебе кога играв WoW посебо арените или на roll кога ке изгубев нешто вредно а само за тоа сум идел го лупав PC.Али повеќе не.Едно се откажав од WoW друго не ми се даваат пари за глупости се контролирам.Го искршив скоро цело кукиште пред околу 3 год.Хардискот цело кукиште искривено.За мауси нејкам да зборам преку 15 сигурно во текот на играње WoW.Тоа е моето искуство :P :pos:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Па пред некое време заради мисија во GTA IV што не можев да ја поминам ја излупав тастатурата со рака ама наместо тастатурата се скрше постолјето што ја држит па морав да изигравам мајстор со лепак и штрафцигер за да ја поправам.Инаку тастатурава ми е 6 год од кога го зедов првиот пц и немат гајле само што се скршени држачите :P.Друго сум го зел стариот пц и сум го треснал од 10см и се по*ба процесорот па ајде нов(од громот се расипа нз што е :P)).Последното нешто што сум го направил засега е тоа што ја брикнав графичката(HD3870) и сега трпам на интегирана :( ама пак затоа ке ми купат матична плоча со 3 pci-e за да ја поправам.


БТВ Последиците од тоа првото.
 

Attachments

S

StormRage

Гостин
рокам по масава само... Орев е, не се крши лесно :)
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Го мавав стариот компјутер бидејќи неможеше да ја лоадира Crysis Warhead без да поминат 5 минути :eek:jea: Среќа беше квалитетно Antec куќиште па не се распадна.......

Иначе кога губам во игри онака го тепам од мавање F копчето од тастатурата :)
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Кога рејџам ради некоја игра воошто не применувам физичко насилство врз невини предмети. Почнувам да ги нервирам, тролам и замарам луѓето околу мене :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom