Бодибилдинг суплементи

Член од
9 август 2014
Мислења
421
Поени од реакции
980
Кофеин таблети да ми препорачате некои подобри, од каде да ги купам во Скопје? Примарно ми се потребни за когнитивен ефект?
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2015
Мислења
16
Поени од реакции
3
G

garthok

Гостин
Зависи од целта која ја имаш лично го имам пиено добар е за потпуна на калории и протеини а вкусот од чоколадо е мн добар :sneaky: али тоа е релативна работа :brlav:
Мускулна разлика осети на тебе? Од колку кг го пиеше
 
Член од
17 август 2015
Мислења
16
Поени од реакции
3
Мускулна разлика осети на тебе? Од колку кг го пиеше
Па имаше резултати ама секако со јака исхрана инаку го пиев големото пакување го дозирав по 200 грама на ден поделен во 4 дози ;) Добро е што има креатин во гејнерот да не купуваш посебно..
 
M

MrckoMKD

Гостин
Несакани ефекти од редовно јадење на туна ?....прочитав дека било штетно но неможем да најдем пококретно на што штети.. ме збуни малце ова ја сваки дн цепам туна после тренинг до сега ништо немам осетено и сега нез дал да намалим или да си терам ка шо си терав. :D
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
Несакани ефекти од редовно јадење на туна ?....прочитав дека било штетно но неможем да најдем пококретно на што штети.. ме збуни малце ова ја сваки дн цепам туна после тренинг до сега ништо немам осетено и сега нез дал да намалим или да си терам ка шо си терав. :D
наводно содржи траги од жива кои ако често се јаде, може да се наталожат во човечкиот организам (пошто жива не се разлага), а лососот и помалите риби имат помало количество жива.
 
M

MrckoMKD

Гостин
наводно содржи траги од жива кои ако често се јаде, може да се наталожат во човечкиот организам (пошто жива не се разлага), а лососот и помалите риби имат помало количество жива.
Ајдее.....ок би било 3,4 пута у неделата да се јаде ?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
Не знам, не практикувам више таква исхрана ниту вежбам одамна. Таков тертип исхрана користев до лани и тогаш и ми кажаа на форумов да не претерувам со туна и друга крупна морска риба. Сменив на малку сардини, малку повеќе други извори на протеини.
Инаку се работи за мерни единици во милионити делови (ппм)
Еве ти некој калкулатор, дали ќе ти помогне, не знам.
https://seaturtles.org/articles/advanced-calculator/
 
Последно уредено:
Член од
24 ноември 2014
Мислења
49
Поени од реакции
12
Baram spirulina vo forma na apcinja,ja imam vo prasok ali epten e grozna a apcinjata se pak premnogu skapi.Ako znae nekoj kade moze da najdam vo pogolemi kolicini so dobri ceni i sl?
Blagodaram odnapred.
 
Член од
27 октомври 2014
Мислења
11
Поени од реакции
1
Некој да каже испробана комбинација за балк фаза (протеини, креатин, бца, пред тренинг, итн...)?
 
Член од
24 ноември 2014
Мислења
49
Поени од реакции
12
Некој да каже испробана комбинација за балк фаза (протеини, креатин, бца, пред тренинг, итн...)?
Друже испробани комбинации има 1 000 000 и се се сведува на еден заклучок-суплементацијата е додаток на исхраната само а не хак за совршено тело,иако сме свесни дека доста помага.Е сега знаеме сите дека што поскапо толку поквалитетно,али у нашава држава и општо на сите држави на балканов неможам ни грамче да верувам.Дури имаше на некои вести зборуваа за измама каде во бугарија,нелегално под амбалажа на некој креатински производ полнеле тубички со некое си оризово брашно и евтин стимуланс нешто такво беше не ме фаќај за збор...Да не ти ги полнам јајцата со понатамошни глупости - за балк фаза ке си купиш квалитетен протеин,БЦАА ке си пиеш за време на тренинг и глутамин и креатин после тренинг,може и малце декстроза.Пред тренинг некој пумпач или нешто за сила иако околу сите тие pre-workout има тони поделени мислења.Е сега ако сакаш бустери на тестостерон како трибулусот твое право си е,али доста добри се и производите како ZMA што природно го покачуваат хормонот за раст и не се толку хард кор како трибулусот (да се разбереме,тестостеронот и хормонот за раст не се едно исто).Друго,знаеш дека без среден исхрана ништо/ептен малку ке постигнеш и препорачливо од моја страна да тркнеш до аптека покрај суплементацијата обавезно да си имаш дома апчиња: Ц-витамин,Б-комлекс,микс од магнезиум калциум и цинк,микс од омега 3,6,7,9 во едно апче,мултивитамин.Знам дека се тоа звучи како доста хемија за еден ден али сигурно нема да си така цел живот,тоа ти е само за еден период додека да постигнеш некоја цел после се знае само одржавање.Ке пиеш само повеке вода,ке јадеш овошје со антиоксиданси,зелено чајче во текот на денот и одкако ке завршиш со целата таа сиплементација ке си продолжиш со тие три работи телото само ке си направи детоксикација.Тоа е од мене друже а за дозирањето и колку си спремен и во можност да платиш таа математика мислам дека би требало да ја направиш сам или со помош од некој малце постручен,само гледај да е некој добронамерен а не што ке проба да си го продаде производот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom