Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Ако има поубава песна од оваа титнете, ќе ви се јавам да не трошите. Мислам дека само ради неа го научив таљанскиот :lolzz: :love:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.637
Поени од реакции
34.895
Драга,

На моменти си се одушевувам колкав дибек сум:facepalm:!
Како е можно на гледање филм од седење, да заспијам и да спијам 6 часа без да се поместам, со отворен прозор и само со шорцеви на мене. Сабајлево сум како камион да ме има прегазено, укочен врат, укочена кичма, искасан од комарци и поизморен од што сум заспал :sick:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.444
Сабајле станувам и си викам јаоооо конечно сабота, да се одморам ко човек и да си пратам спорт цел ден и идам у кујна и викам: Добро утро мамо, како си? И одговор: Супер сум, ајде спремај се ќе идеме теписи да переме.

Ок.
FML

:oeoeoe:
 
A

Antigona

Гостин
Кајгииии,

Весело беше Кајги вчера , овие 3 дена во Штип ќе се изнајадам пастрмајлии за да ме држи. Кој рече дека треба дотерување кога можеш комотно по тренерки да излезиш и никој не смее да ти најде замерка.

Туку приквечер ке ми дојде на гости прилепчанецот мој убаФ па повеќе сум возбудена он што ке дојде отколу Калиопи, Жељко и Цеца.

Чаоссссс, биче ова жестока вечер :цицки:

P.S. Epsilon :pos:
 
M

Moon Child

Гостин
Како би заспала сега, а и ветив на баба дека на ручек ќе одам кај неа. Очиве сами ми се затвараат, а комшииве конечно станаа тивки. Ќе си го фанам комбенцето сега да ме фрли за 25 денара до доле.
После тоа можам конечно на масажа да ми ги испукаат шилциве што ми се појавија во грбот и кичмата, па да се преродам :pipi:
И си купив многу убави кожни конверс патики. Мерак ми е, па ќе одам со нив до доле :X3:
Вчера бев во Маринела, се најадов пити ко стока. Имам чувство дека ќе се вратам 10 кила подебела ако продолжат луѓево околу мене да прават вакви убави јадења. Баба и ајвар ми напраи да сум си однесела таму :LOL:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.941
Поени од реакции
35.370
Некои деца затнале некоја фонтана у Охрид , и репортер излегува со бомбастичен наслов "Организирана банда оперира низ Охрид" :pos:

Па добро бе да ви ебам лејките едни испиени , зошто имам толку огромна желба да ве тепам по главите со стап?
И низ светските медиуми има бомбастични наслови отколку вести , али ова кај нас е претеризам бе , дно дна. Можно ли е бре да немаме ниту еден медиум без разлика телевизиски или портал на нет , што ќе има нешто со квалитетна содржина? Па да ви ебам мамицата да се потрудите да препишете нешто од некој светски медиум што е едукативно или од информативен карактер ќе биде супер , без разлика што е препишано.

Неможам да ги дислајкувам сите срања шо ги имам на фб , нонстоп излегува некоја глупост у пизду матер. Порано тие апликациите која песна ќе ти се падне од Тони Цетински беа 10 пати подобри бе.

До сите квази новинарчиња. Попушете бе. :kuracc:

Едит: Постот и членот над мене ... :pos::pos::pos:
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
К,
Кога ќе се сетам само дека се надевав дека слободен ќе ми е денов. :lolzz:
Од сите можни денови, денес му текна на газдата да се прави попис. Ќе скапам цел ден , а веројатно и добар дел од ноќта. :place: :mad:
На Барни девојката дојде да го смени прстенот, не и се допаѓал. Џабе изгубив саат време бирајќи за неа. :cautious:
И така.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.123
Поени од реакции
15.939
Драга,

Дури смешно ми е кога го познаваш некој ептен и знаеш што ќе се деси однапред. Ти викаш не пробувај да гледаш навечер филм зашо заспиваш по 5 минути, не е битно дали седиш или лежиш. Друг човек да мава по него само може да го разбуди, додуша јас више само со вода го решавам тој проблем. Али не, тврда лејка си е тврда лејка. Бар си иам интересни видеа снимени во вакви моменти кои си ги чувам за во депресивни денови да ме насмеат. :icon_lol:

Друго, многу ме нервираат овие со точаци низ улициве. Ама она, ептен. Градскава ужас. Полигон положив некни, се супер, уште ова сега ми остана. Али човече, не можам да мрднам ич низ градов. Ко овци ебаго. Некои идиотки цел тротоар на располагање, она земала да го вози детето со количка по улица. И тоа не до крајот, си мисли лентата за неа е. Па и глата во облаци, пичката ја боли дали она закочува сообраќај. Овие со точаците исто. Нема до десен раб возење, по лента строго. Ако тргнеш, треба да застанеш.
Мачките и кучињата попрво ми се тргнуваат од пат отколку луѓево. Туго моја. :yid:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Сега овие од One и ВИП ако се паметни да направат еден контра собир....и наместо Северина да викнат некоја со повеќе порничи....па конечно и народов да сае спои на плоштад а тоа да не биде поради митинг.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom