Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.065
Поени од реакции
12.592
За лјаич ке причекате малку изгледа,господинот мело е замена за Хернанес!
 
D

Darko_ufo

Гостин
и безпари да го дадеа негде,немаше да се нервирам,само да не иде кај лоповите!Друго сеа еве тебе те прашувам кој ке биде плеј?Глеаш ли колку споро играме у средина?Шанса ако не си створи сам јоветич,шут на гол ке неаме!
Лепакот :pos:, добар надимак имам веќе... Него не дека јас го величам Тохир и не го презирам Манчини туку како навивач на Интер ќе бидам вечити оптимиста. Според мене планот на Манчини се да му ебам, може да успее да направи цврст тим за топ 3 не викам скудето туку топ 3. Тимот да се состои од цврста одбрана, Мело, Медел и Кондогбија средина, значи ептен цврста рогачка средина и нападот ако не се земе плејмејкер Јоветиќ ќе ја игра таа позиција, ќе се менуваат Јоветиќ, Перишиќ и Едер може и со тројцата да игра, така да овие тројца ќе го кројат нападот најчесто за Икарди ќе се работи или за двајца на пример за Едер и Икарди да прават шанса Јоветиќ и Перишиќ. Врска немам која е замислата на Манчини ама мислам дека слабите клубови ќе ги добиваме, па еве првите две кола без класичен напаѓач ги добивме. Талес нејќам да зборам пред време ама мислам нема да се погоди, ќе видиме може и грешам, инаку и јас сакам некој плејмејкер да се доведе ама Манчини како што е ненромален...
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Пошто ги продадовме сите плејмејкери може подобро да смениме во 4-3-3 со Перишиќ и Јоветич странично.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.220
Поени од реакции
108.037
Lepak i ostali pacienti sto go velicate tohir-malku vi e ova so hernanes na gjubrinjata,dogodina i ikardi neka go sitnat(ke go dilnea i sea ama nema vreme).Sea brozgara ke igra plej,ama nema stalno penali u 90 i golovi od edna ebana sansa!Ama ako,jas sum pesimistot i neznalica...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
11913555_10207814938318359_1761130952_n.jpg
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.273
Поени од реакции
41.844
ljaic ... siiiii

neka doe samo ovoj, pa do 11 ako sakaat i Matri mozat da go dogovorat, ili borielo, polesno ke se dise u sekoj slucaj.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Ако дојде Љаиќ топ само што е малку над дозволената тежина и си има проблеми со темпераментот. Ама ако дое таман за дербито да парадира пред Михајловиќ, мислам со него се испокараа во репрезентација.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.273
Поени од реакции
41.844
Ja naredile za Ljaic, poveke izvori u momentov go potvrdija ova, onoj zabradenion umpa umpa od samdproia penis samo moze da jade kako pederski im pristapi na pregovorive za eder ali ako, bolja opcija u bilo koj slucaj bese Ljaic da dojde u momentov.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Ернанес не се погоди во Интер, да не изигра како што играше во Лацио ама па последните 10 утакмици од прошла сезона и на припремиве мислам најдобар беше после Кова, плус имавме во тим играч што знае да шутира слободни, да даде добар пас со двете нозе. Искрено криво ми е за него.
Друго, оваа сезона двете утакмици ги добивме во последните моменти од натпреварите, така неможе нон стоп да се дешава, валда ќе се поправи играта во напад со Перишиќ и Икарди кога ќе дојде, Паласио мора да се зациментира на клупа, и да влезе во добра шанса или ќе падне или ќе промаши, од клупа е доста користен дека уште ја има брзината.
Одбраната е ок, со тоа што Карпи имаа повеќе шанси од Аталанта, да имаа некој искусен ќе не искинеа, Ханда спаси 1-2 добри шанси, а примивме ептен глуп гол од нив.
И на крај од прошла сезона составот и сега, повеќе од 5-6 првотимци сменивме, од скоро цела одбрана, до цел напад.
Ајде нека дојде Љајиќ и некој од клупа како замена за Икарди, Едер нема да дојде, Сампдорија си набива цена, од 10 на 13, па на 15 милиони, а имаше некаде дека ако го продавал сега тој играч во последен ден од трансфер период ќе го продадел само за 20 милиони евра.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.429
Поени од реакции
3.687
Браво за Лјаиќ.
Инаку да дојдеше и еден од Жервињо или Едер ќе беше подобро.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.273
Поени од реакции
41.844
do 11 ima vreme be, bitno ova so ljaic se definirase sega, ova bese najbitno u momentov i najprioritetno, sea do 11 moze da se uvali uste nekoj. Sea polesno se dishe, sredinava dobi plej, ovoj moze i ko krilo da igra univerzalen e i ima ebani 23 godini, karakterot mu e sjeban, kopile e ama pa toa i mi se sviga kaj nego, baska Mancini i u siti go barase i na negovo insistiranje dojde tuka, ne e panic buy vo sekoj slucaj.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.429
Поени од реакции
3.687
Аусилио нервозен бил со овој од Сампдорија, еднаш барал 15М за Едер, после тоа 13М, за да пак рипа на 15М, да му ебам тоа ненормалниот. :icon_mrgr:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.273
Поени од реакции
41.844
Аусилио нервозен бил со овој од Сампдорија, еднаш барал 15М за Едер, после тоа 13М, за да пак рипа на 15М.
hobit gnasen, nek ide u mordor nek si ebe mater

nego izleze info deka ponudile 28m evra za Gabijadini i Goulam od Napoli, bile odbieni ... i bolje, ali momentot e, dale 28 milki, daj neka uvalat sea do 11 nekoj cim bile spremni za ovie tolku da dadat, samo ne veruvam nekoj bum transfer ali ima prostor seuste da dojde uste eden igrac plus, ne go isklucuvam tuka i eder.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom