Љубов/врска меѓу двајца виртуелни познаници

M

MIL

Гостин
Но излезе и другиот машко?
Толку од искреноста, а?

Такви врски се повеќе од површни и немаат абсолутно никакви шанси.
Нема философија.
НЕ НЕ ДАЛЕКУ ОД ТОА СОСЕМА ДРУГО,САМО СИТЕ ЧУВСТВА БЕА ВИСТИНСКИ ТОА СЕ ОСЕЌАШЕ ТОА БЕШЕ ВИСТИНСКА ЉУБОВ
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.545
Поени од реакции
33.762
НЕ НЕ ДАЛЕКУ ОД ТОА СОСЕМА ДРУГО САМО ЗИТЕ ЧУВСТВА БЕА ВИСТИНСКИ ТОА СЕ ОСЕЌАШЕ
Сигурен сум дека web-камерата баш квалитетно ги доловила тие чуства.
Dude, srsly?

Се оладува секој без физички контакт, или таквата, socalled, љубов избледува.
 
M

MIL

Гостин
Сигурен сум дека web-камерата баш квалитетно ги доловила тие чуства.
Dude, srsly?

Се оладува секој без физички контакт, или таквата, socalled, љубов избледува.
Џабе наговуваш само ние знаеме како ни беше тоа е твое мислење :toe::salut:ако немаше чувства нема да ја преболувам уште
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Дали тука има дуел?:duel:

Моето мислење е дека неможе.Секој ден ќе си пишуваме те сакам?А не ја знам?Ретардирана работа е тоа.:sekss:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.690
Поени од реакции
13.320
Врска како сајбер врска и само на тоа да остане, не... (освен само ако се работи за тоа партнерот ви е во туѓа земја). За врската да биде врска неопходно да се познавате лично.
 
Член од
12 ноември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
0
Бидува и таква љубов, електронска.
 
Член од
7 септември 2009
Мислења
22
Поени од реакции
1
Љубов е љубов, пиши пропало ако има некоја дефиниција, онаква или оваква љубов.
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Тешко да успее од различни градови.Неможат да се гледаат кога ќе посакаат,тој незнае таа што праи таму,таа незнае тој што праи тука,сомнежи ќе има и ред други такви работи.Сум немал ваква случка и не ни сакам да имам.Знам дека нема да успее.Тоа нема да биде врска како што треба туку ќе биде врска без обврска.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Тешко да успее од различни градови.Неможат да се гледаат кога ќе посакаат,тој незнае таа што праи таму,таа незнае тој што праи тука,сомнежи ќе има и ред други такви работи.Сум немал ваква случка и не ни сакам да имам.Знам дека нема да успее.Тоа нема да биде врска како што треба туку ќе биде врска без обврска.
Сигурен си ? Имам другар со таква врска обврзан е со неа и нејќе у опште други жени а она е на мн далеку од тука па доага 2 пати годишно за сега добро се држат до кога ќе видам
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Многу ретки се случаите каде може една ваква врска да опстои. Една моја другарка има дечко од Битола (секако дека не е предалеку, но сепак..) и веќе одат две години. Но, начинот на водење една врска толку време не е еднаква со онаа на луѓето кои се секојдневно заедно. Друго е гледање само за викенди, а друго е секој втор ден.
А за виртуелно оддржување врска да не праиме муабет. Сторго сум против тоа и на тој начин не може да ми се создадат одредени чувства за никого, земајќи го во предвид фактот дека не сум го видела ниту еднаш. Ко на пример, правејќи долго време муабет на мсн со еден тип од Пацификот - Sam, ми предложи да му бидам девојка, но веднаш му реков дека не прифаќам. Ми зборуваше дека може да произлезе некаква иднина, јас да дојдам да студирам таму, или тој ..обратно,но не се согласив со таа идеја бидејќи според мене е нереална и невозможна. Јас немав никакви чувства спрема него и покрај фактот дека беше многу убаво момче (кое навистина постои).
Сум ги запознавала идните дечковци/мувачи преку мсн.. но,никогаш не сум започнала врска на огромна далечина. Се додека е во Скопје, може да се снајде за meet me halfway. :pipi:
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Ја порано паѓав на девојки од интернет... сега... па и сега лесно паѓам на девојки од интернет.
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Сигурен си ? Имам другар со таква врска обврзан е со неа и нејќе у опште други жени а она е на мн далеку од тука па доага 2 пати годишно за сега добро се држат до кога ќе видам
Доаѓа 2 пати годишно и ти ова го сметаш за врска?
 
M

Mario Gómez

Гостин
Да запознаеш девојка преку интернет, да си муабетиш некој месец и после да се видите и да се среќавате секој ден, тоа си е океј. Ама љубов на луѓе кои немаат теоретски шанси да се видат, ниту да имаат нормална врска, само џабе седењето на мсн, и сајбер сексот коа неможат убо да се сексаат, редовно. Плус немаш никаква контрола што ти прави партнерот во другиот град.:pos:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Доаѓа 2 пати годишно и ти ова го сметаш за врска?
Незнам како да ти објаснам значи ако се сака се може е сеа ти реков до кога ќе издржат незнам е сега зборат дека он ќе одел таму па може затоа се држат уште али ако го одбијат за виза мислам дека брзо ќе прекинат (македонка е типката)!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom