Хорор филмови

Член од
20 декември 2011
Мислења
92
Поени од реакции
44
Моментално го симнувам The Vatican Tapes - 2015, само не знам колку е ок торентов пошо го откопав, ако е у реду и е добар филмот ќе ви пуштам линк.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.508
Поени од реакции
33.668
Ne znam zosto hejtot za It Follows. Filmot gi ima site elementi na 80tite.
Ima predobra kamera, predobar soundtrack a i ima tenzija. Znaci ne e samo jumpscares. 4/5 od mene.

Isto mi se dopadna Spring, ako vlaga u horror, poise nekoja fantazija. Ali kako film, ne kako horor.

Ovoj lazarus effect tocno bese pod prosek, znaev dodusa, ali ipak go gledav radi Olivia. 2/5
Samo oti na eden moment trgna u pravata nasoka i me zaintrigira poise od voobicaeno.
 
R

Roten 96

Гостин
Insidious 3 ке биде јак! It follows нема врска,Oculus исто така...од поновите шо сум ги глеал
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
92
Поени од реакции
44
Само што го гледав Insidious 3 и ми се свиѓаше ептен. Без превод, со некој кинески у позадина мада не ми сметаше. Иначе слика стакло. Одлично е направен :)
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
92
Поени од реакции
44
И Poltergeist 2015 гледан. Добар е . Не е ко оргиналот, али добар е . :)
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Insidious 3 солиден, препорака за гледање ако не ви смета кинескиот превод што неможе да се тргне.

Sent from my Xperia SP using Tapatalk
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.375
Поени од реакции
3.149
We Are Still Here (2015) - еден така подобар да речам хорор. Локацијата ме фасцинира, обожавам рурални средини, ефектите беа колку толку во ред.
 
L

Lu

Гостин
We Are Still Here (2015) - еден така подобар да речам хорор. Локацијата ме фасцинира, обожавам рурални средини, ефектите беа колку толку во ред.
Немав идеја вчера вечер кој хорор да го гледам, и влегов на темава, да видам што препорачуваат ... и го видов твојот последен пост на темава, и викам, ај ... ќе го пуштам филмов.

Генерално имаше добри сцени и моменти, али беше далеку од оние вистински хорори што убаво ќе ме здрмаат, за после да ми биде шубе да отидам до ВЦ што се вели :)

Или па можда од што имам толку многу хорори изгледано, веќе сум отрпнала на психички страв после хоророт ... и сум ги качила високо моите стандарди за добар хорор.

Е сеа ... гледам Insidious 3 го фалите, не сум ги гледала 1 и 2 ... па дали е поврзана приказната на 3 со 1 и 2, или не е?
За да знам дали да ги гледам 1 и 2 ... или ако не се поврзани, да идам директива на Insidious 3? :)
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.375
Поени од реакции
3.149
Немав идеја вчера вечер кој хорор да го гледам, и влегов на темава, да видам што препорачуваат ... и го видов твојот последен пост на темава, и викам, ај ... ќе го пуштам филмов.

Генерално имаше добри сцени и моменти, али беше далеку од оние вистински хорори што убаво ќе ме здрмаат, за после да ми биде шубе да отидам до ВЦ што се вели :)

Или па можда од што имам толку многу хорори изгледано, веќе сум отрпнала на психички страв после хоророт ... и сум ги качила високо моите стандарди за добар хорор.

Е сеа ... гледам Insidious 3 го фалите, не сум ги гледала 1 и 2 ... па дали е поврзана приказната на 3 со 1 и 2, или не е?
За да знам дали да ги гледам 1 и 2 ... или ако не се поврзани, да идам директива на Insidious 3? :)
Хаха такви хорори ретко наогаш Лу, за жал.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu
Член од
20 декември 2011
Мислења
92
Поени од реакции
44
Немав идеја вчера вечер кој хорор да го гледам, и влегов на темава, да видам што препорачуваат ... и го видов твојот последен пост на темава, и викам, ај ... ќе го пуштам филмов.

Генерално имаше добри сцени и моменти, али беше далеку од оние вистински хорори што убаво ќе ме здрмаат, за после да ми биде шубе да отидам до ВЦ што се вели :)

Или па можда од што имам толку многу хорори изгледано, веќе сум отрпнала на психички страв после хоророт ... и сум ги качила високо моите стандарди за добар хорор. П.с. Не се страшни нешто особено, ама ако си фрик по хорори, веруј ниеден веќе нема да те плаши. :)

Е сеа ... гледам Insidious 3 го фалите, не сум ги гледала 1 и 2 ... па дали е поврзана приказната на 3 со 1 и 2, или не е?
За да знам дали да ги гледам 1 и 2 ... или ако не се поврзани, да идам директива на Insidious 3? :)
Секој е приказна за себе, али има лик што го има во сите 3 дела. Како сакаш, така. Али и 1 и 2 се добри, сите се со добри стории.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Последен добар хорор што сум гледал е http://m.imdb.com/title/tt1922777/ дојде време да нема асални хорорфилмови а па за комедии не сакам ни да зборувам

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Немав идеја вчера вечер кој хорор да го гледам, и влегов на темава, да видам што препорачуваат ... и го видов твојот последен пост на темава, и викам, ај ... ќе го пуштам филмов.

Генерално имаше добри сцени и моменти, али беше далеку од оние вистински хорори што убаво ќе ме здрмаат, за после да ми биде шубе да отидам до ВЦ што се вели :)

Или па можда од што имам толку многу хорори изгледано, веќе сум отрпнала на психички страв после хоророт ... и сум ги качила високо моите стандарди за добар хорор.

Е сеа ... гледам Insidious 3 го фалите, не сум ги гледала 1 и 2 ... па дали е поврзана приказната на 3 со 1 и 2, или не е?
За да знам дали да ги гледам 1 и 2 ... или ако не се поврзани, да идам директива на Insidious 3? :)
Знам дека ти е стар постов ама голема препорака за првиот дел на insidious, ако не си го гледала обавезно да го погледнеш ;)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
E

Epsilon

Гостин
Првиот дел Insidious беше прејак, само крајот разочара. Дали и другите делови се такви?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Првиот дел Insidious беше прејак, само крајот разочара. Дали и другите делови се такви?
Скоро сите се слични со крајот, треба да ги гледаш

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom