Македонска одбојкарска репрезентација-мажи

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.696

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Еден од ретките спонзори им е (преку Авто Чајка), имаше и реклама у сала.



*Лешочанец! Лешани се тие од Горна и Долна Лешница. :D
у исти момент со мајка ми ме искаравте :(
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.696
у исти момент со мајка ми ме искаравте :(
Кажи му да дое натаму некад, добри ребра прават горе у ресторанот (најозбилно, врв им е реброто), нема да зажали. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Кажи му да дое натаму некад, добри ребра прават горе у ресторанот, нема да зажали. :D
Знам бе сме биле, куќа имаме у Лешок :D и од форумов често се глеам со Миланез за Богородица :D
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
2.499
Ако играат во Светска лига, ќе играат пак Европскава другата година, или само светска ќе тераат. А иначе глеам на линкот погоре со групите од википедија, Франција е во втората група, а колку што знам оваа година станаа шампиони со победа против Србија која е во првата група. (Или Франција влегла во првата група, ама тоа го нема на википедија уште):)
 
G

grande-juve

Гостин
Ако играат во Светска лига, ќе играат пак Европскава другата година, или само светска ќе тераат. А иначе глеам на линкот погоре со групите од википедија, Франција е во втората група, а колку што знам оваа година станаа шампиони со победа против Србија која е во првата група. (Или Франција влегла во првата група, ама тоа го нема на википедија уште):)
Французите победиле во втора група, а победникот од втора група влага одма во финалната рунда.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.621
Поени од реакции
70.287
ОК Вардар беше у фајнлфор на ЛШ ако не сум грешка, а @Colt Willcox ?[DOUBLEPOST=1439497357][/DOUBLEPOST]
Нема врска :D
http://sdvardar.blogspot.com/2014/12/blog-post_20.html

Еве ја целата историја на ОК Вардар.
Имаат освоено една шампионска титула во Југославија, еден куп, и имаат четврто место од фајнфорот од ЛШ.

Пред три сезони клубот освои Македонско првенство под спонзорство на општина Карпош, па преклани играа со младински состав, а лани се распаднаа и воопшто не играа во сениорска конкуренција. Се шпекулираше дека Самсоненко ќе го реоформи клубот од идна година, ама изгледа ништо од тоа.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.567
Поени од реакции
13.898
Без навреда, ама се радувате дека сме ја победиле светската велесила Естонија? Ех до каде стигнавме, само малку на север од нас понижување им е сребро на светско или европско, а ние сме прерадосни за победа против боранија екипи...каков народ таква држава.
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
радуваме се за влез у финалето не за победа против боранија екипа

Sent from my 6036Y using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
2.499
Се радуваме зашто имаме шанси да влеземе во Светска лига, па макар и 3-та група. Па понатаму здравје да се надеваме дека ќе напредуваме.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Без навреда, ама се радувате дека сме ја победиле светската велесила Естонија? Ех до каде стигнавме, само малку на север од нас понижување им е сребро на светско или европско, а ние сме прерадосни за победа против боранија екипи...каков народ таква држава.
А се кладам ти си навивач на Ѕвезда или Партизан, рака даваш за Ноле и ги знаеш сите реплики од Ране. Па не зезај бе не може сите да бидат шампиони и од кај тоа дека Србите се срамеле од сребро или бронза. Точно е дека се подобри од нас и биле секогаш понапред во одбојка ама што значи сеа тоа дека ние не треба да се радуваме се додека не бидеме најдобри у свет ? Па нормално дека треба да се радуваме денес зошто дечкиве без никаква подршка од држава и спонзори влагаат у финале. Може за некој земји ова е ништо но за нас е голем напредок и нормално е да се радуваме. Како што се бориме ние да одиме напред така се борат и останатите држави. А подобри сме од сосема солиден број на држави, а со оглед на кое ниво ни е одбојката успехот е уште поголем. А твојот коментар во случајов е причината за констатцијата каков народ таква држава.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Без навреда, ама се радувате дека сме ја победиле светската велесила Естонија? Ех до каде стигнавме, само малку на север од нас понижување им е сребро на светско или европско, а ние сме прерадосни за победа против боранија екипи...каков народ таква држава.
Знаеш што? Ме боли столе за тие горе знаеш?!
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
422
Поени од реакции
337
Без навреда, ама се радувате дека сме ја победиле светската велесила Естонија? Ех до каде стигнавме, само малку на север од нас понижување им е сребро на светско или европско, а ние сме прерадосни за победа против боранија екипи...каков народ таква држава.
Da ali tie od sever se 10x povekje i ziveele 70godini vo Sistem koj tie go kontrolirale kade sto se sto vredese se gradese kaj niv. Makedonija do 2008 nemase asolna sala. Cudo e so kakvi uslovi gi postignavme i ovie uspesi. Ova e golema rabota ne radi znacanjeto na natprevaruvanjeto tuku radi toa sto odbojkata kaj nas e mrtva a reprezentacijata ipak funkcionira.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom