Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
треба да правам деновиве нов договор со Вип, и да земам нов телефон. Ми се дава до 250евра максимум кеш.
Sony Xperia M4 Aqua
Sony Xperia Z

кој е подобар од овие, или имам и подобра опција за тие пари?
Да склучиш договор и да дадеш уште 250е за Сони З?

Ми се сврти у памет (n)
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Ќути видов и review колку беден звук вади, отпаѓа од комбинација.
Moже сум пристрасен, ама подобро не склучувај договор, и дојди да видиш какво телефончиште ќе земеш за 250е :)
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Ќути видов и review колку беден звук вади, отпаѓа од комбинација.
250е се ногу али сону 3 и не е така лош телефон, добар екран има батерија камера и софтвер скоро ванила.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
6 јуни 2011
Мислења
185
Поени од реакции
138
Здраво дечки. Пред 2 недели купив sony xperia e4g. Имам проблем со батеријата, ми трае само 3-4 часови во stand by мод. Дали знае некој дали тоа е софтверска грешка или навистина не чини батеријата?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Здраво дечки. Пред 2 недели купив sony xperia e4g. Имам проблем со батеријата, ми трае само 3-4 часови во stand by мод. Дали знае некој дали тоа е софтверска грешка или навистина не чини батеријата?
Направи му ресет, ако е пак исто ѕогаш батеријата нечини

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Незнам дали е оваа тема за тоа ама сакам да прашам во врска со Снапчатот. Вчера го ресетираф телефонот и сега неможам да се логирам на снапчат не го памтам пасвордот одам за да го ресетирм ми вика дека код ќе ми стигне на тел а никако не стига едно 10ина пати пробав. Дали некој го имал овој проблем и како може да се среди. Фала :)
 
Член од
26 ноември 2014
Мислења
834
Поени од реакции
1.368
Дали можете да ми го препорачате најдобриот телефон што можам да го најдам до 15.000, без договор? Свесен сум дека треба да има некој компромис за цената, па ќе ви кажам што барам и што ми е важно.

Барам телефон на кој сурфањето на Интернет би било убаво и лесно искуство, со солидна батерија(зависно од употребата се разбира, би било убаво да може да се вади), 4G LTE може ама и не мора.

Не ми е важен гејминг, гледање филмови, streaming и сл. Можам да се справам и со послаба камера и послаб екран. Фала однапред.
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
240
Поени од реакции
81
Дали можете да ми го препорачате најдобриот телефон што можам да го најдам до 15.000, без договор? Свесен сум дека треба да има некој компромис за цената, па ќе ви кажам што барам и што ми е важно.

Барам телефон на кој сурфањето на Интернет би било убаво и лесно искуство, со солидна батерија(зависно од употребата се разбира, би било убаво да може да се вади), 4G LTE може ама и не мора.

Не ми е важен гејминг, гледање филмови, streaming и сл. Можам да се справам и со послаба камера и послаб екран. Фала однапред.
Оператор или мобилара? Ако е од оператор Huawei p8 lite без никакво размислување.
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
240
Поени од реакции
81
Сеедно, нов да е само.
Едит: Го ѕирнав Huawei-то, батеријата(2200mAh non-removable) не е некако слаба за тие перформанси?
Доколку не ти е важно од каде земаш,земи од мобилара поевтино ти е 2 пати,инаку го има другар телефонов лета,јас го имам користено околу саат ипол од 100 падна некаде на 70 на 4г со 60% светлина,не е баш супер батеријата ама брка работа на 4г со 100% светлина ќе може да работиш горе долу 4 часа.Алкател идол 3,батеријата е поголема ама во перформанси неможе да го споредеш со овој.
"In our battery rundown test where we loop video at 100% brightness, the Huawei P8 Lite lasted 3 hours and 35 minutes. This was an hour and 20 minutes less than the Alcatel OneTouch Idol 3, which has a much larger 2,910 mAh battery."Јас ако бирам би го земал p8,сепак твој е изборот :D
 
Член од
21 декември 2014
Мислења
111
Поени од реакции
23
ПРАШАЊЕ
видов на интернет дека може huawei y300 да се направи dual sim
дали знае некој тоа да го изведе и колку кошта?
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
ПРАШАЊЕ
видов на интернет дека може huawei y300 да се направи dual sim
дали знае некој тоа да го изведе и колку кошта?
да се направе сигурно неможе, ваљда има 2 верзии една дуач една обична


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom