Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
Ќе почекаш уште малку и ќе знаеш на што си а ако е за утеха обично тие што се во ред со документи најпрво ги изоставаат па се навраќаат на нив.
 

dummy

AaaaaaAaaaaaA
Член од
16 јуни 2009
Мислења
43
Поени од реакции
8
Дечки, што после враќањето на дополнителна??

Јас пробав да ги контактирам луѓево од министерство за правда, прво преку емаил- една недела нема одговор. Денес на телефон- никој не се јавува.

Некој од искуство да каже како да се добијат од министерство, или е чиста среќа :vozbud:

Инаку ме вратија на дополнителна иако имав документи, па затоа ме интересира да ја знам причината .. можеби нешто фали од документацијата...
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
14
Поени од реакции
5
zdravo jas podnesov fotokopija od licna karta bugarska od moj cicko brat na moj tatko i izvod na rodeni za poverzuvajne na srodsvo gi noterizirav i legarizirav vo bugarija pred dve nedeli kakvi mi se sansite vi blagodaram
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
140
Поени од реакции
124
zdravo jas podnesov fotokopija od licna karta bugarska od moj cicko brat na moj tatko i izvod na rodeni za poverzuvajne na srodsvo gi noterizirav i legarizirav vo bugarija pred dve nedeli kakvi mi se sansite vi blagodaram
Po noviot zakon sto site go cekame sansite ti se 100% a spored momentalniov 0% ama sepak e dobro sto si probal
 
Последно уредено:
Член од
7 мај 2015
Мислења
92
Поени од реакции
147
zdravo jas podnesov fotokopija od licna karta bugarska od moj cicko brat na moj tatko i izvod na rodeni za poverzuvajne na srodsvo gi noterizirav i legarizirav vo bugarija pred dve nedeli kakvi mi se sansite vi blagodaram
Ако ти се во министерство ќе поминеш,а ако си во ДАБЧ на почеток,не знам,ма да мислам дека и таму имаш убави шанси да добиеш произход.Не сфаќајте озбилно све што пишуваат на форумов,како што е претходниот одговор,пошто има форумџии на кои пишувањето дезинформации и глупости на секое,им е зависност.
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
140
Поени од реакции
124
Ако ти се во министерство ќе поминеш,а ако си во ДАБЧ на почеток,не знам,ма да мислам дека и таму имаш убави шанси да добиеш произход.Не сфаќајте озбилно све што пишуваат на форумов,како што е претходниот одговор,пошто има форумџии на кои пишувањето дезинформации и глупости на секое,им е зависност.
na dvajca moi poznati ne im prifatija na drugi im prifatile zatoa napisav ubavo sto probal. Ni ti ni jas ne sme tie od koi zavisi toa! Ne bidi tolku smotan
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Можеби не се сите али да стигнати се до 5000 јас последното прегледано бројче што го видов е 4999. А пред него е вратено на дополнителна 4995.
Jas poslednoto brojce sto go vidov I mu e uvazena molbata e 5100 :)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.550
Поени од реакции
5.161
Низ протоколиве што искочија во последниве 2 недели има и уважени бројки од 10000+/2014 и тоа во оној горен дел од протоколите каде шти сите ние чекаме. Така што нешто во целата оваа работа смрди мн лошо, ама не губиме надеж. Кај и да е ќе го добиеме и ние граѓанството во рака а со тоа и се она што не следува.
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
Низ протоколиве што искочија во последниве 2 недели има и уважени бројки од 10000+/2014 и тоа во оној горен дел од протоколите каде шти сите ние чекаме. Така што нешто во целата оваа работа смрди мн лошо, ама не губиме надеж. Кај и да е ќе го добиеме и ние граѓанството во рака а со тоа и се она што не следува.
taka e, nema otkazvanje!!! pa da se nadevame deka i nas ke ne fati blgarskata raka
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Да ама има мн малку на кои им е променето нешто. Еве јас сум 43хх а уште ми стои дека сум во задолжителна. Имам доставено и дполнителни документи и се.
Pa sto dokumenti odnese neli imas proizhod dobieno zosto nosis dopolnitelni dokumenti ?? Bese vo Sofija da gi predades ???
 

Raynor

Mr.Terrible
Член од
16 април 2014
Мислења
384
Поени од реакции
583
Денес разбрав од еден посредник дека наводно со новиот закон односно со измените на законот за оние што немааат доказ за потекло(пр. роднина,братучед,стар документ...) немало да можат да добијат произход од даб4,дека тоа со клубовите немало да важи...да бидам искрен човеков знае да даде доста точни информации ама и многу често шпекулира на своја рака..Некој да сподели информација ако има
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.550
Поени од реакции
5.161
Pa sto dokumenti odnese neli imas proizhod dobieno zosto nosis dopolnitelni dokumenti ?? Bese vo Sofija da gi predades ???
А каде пишав дека нема происход? Како што гледаш оние што добиле происходи без да приложат никаков дополнителен докумет потоа ги враќаат во праввосудие на дополнителна. Требаше да чекам да ме вратат па после да носам документи за потекло и да изгубам уште некој месец или што требаше? Дај не се истакнувајте со вакви бламажи.
И не не бев во софија за да поднесам документи преку амбасада си терав се. Происходот преку амбасада го добив за 3 месец, интервјуто го поминав преку амбасада, бројчето за да си ја пратам преписката ми го дадоа од амбасада, дополнителните документи ги поднесов во амбасада се правев преку амбасада.
Уште нешто да не ти е јасно да сакаш да ти разглобам пред да се избламираш вака правејќи се паметен?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom