UEFA Евро 2016 (квалификации)

Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Сепак ќе се повторам од порано, двете репрезентации не требаше да бидат извлечени во иста група. УЕФА и нив требаше да ги оддели, како што е случај со Ерменија и Азербејџан, мислам и Украина и Русија исто.
Али колку сме за никаде ние балканските народи бре... во сите инциденти до сега беа вклучени балкански навивачи. Србија со Албанија, Хрватите со Италија, Црна Гора со Русија...
 
C

Castiel

Гостин
Kaков ***** народ се страшно. Уште се гордеат на вакви работи. До толку памет да се немало страшно. И уште не ми е јасно како не им здосади секад жртва да глумат. Џабе на ѕид не можеш да му објасниш што е право а што не. Не било провокација, не било знаме на голма албанија, они не се криви. Какви се глупости не прочитав. И нив и србите требаше да се казнат. Не смееш така да провоцираш и не смееш да пуштиш навивачи да тепаат играчи.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Чоекот што го направи ова е од Битола и лично го познавав и сега не е меѓу живите...тука имаше и луѓе кој не сакаа да се пали знамето но ете чоекот беше под дејство на наркотични средства и му се направи филм во главата и ја напрај оваа глупост....нека му е лесна земјата
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Чоекот што го направи ова е од Битола и лично го познавав и сега не е меѓу живите...тука имаше и луѓе кој не сакаа да се пали знамето но ете чоекот беше под дејство на наркотични средства и му се направи филм во главата и ја напрај оваа глупост....нека му е лесна земјата
Добро де битно причината е оправдана.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Добро де битно причината е оправдана.
Не реков дека е оправдана,туку поентата ми беше дека има секакви будали и неможите да осудите цела нација поради еден наркоман(нека ми прости господ) што си го одзеде животот
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
346
Поени од реакции
165
Не реков дека е оправдана,туку поентата ми беше дека има секакви будали и неможите да осудите цела нација поради еден наркоман(нека ми прости господ) што си го одзеде животот
Ама ок е да мислиш дека сред Белград во меч каде навивачите удираат играчи, невидено насилство, да кажеш треба да се казни Албанија за дело на еден човек кој сам си призна и споделуваше видео како си го "подготвуваше" дронот.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ама ок е да мислиш дека сред Белград во меч каде навивачите удираат играчи, невидено насилство, да кажеш треба да се казни Албанија за дело на еден човек кој сам си призна и споделуваше видео како си го "подготвуваше" дронот.
Па нели не се знае кој го пуштил дронот? :cautious:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom