Дискусија за Атеистите, Исламот, Христијанството и останати убедувања

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Хахахахахаха :D
17 А знаците, на оние што ќе поверуваат, ќе им бидат овие: со Моето име ќе истеруваат бесови; ќе говорат нови јазици;
18 ќе фаќаат змии и ако Нешто смртомосно испијат, нема да им навреди; на болни ќе полагаат раце и тие ќе оздравувааат.”
Марко 16

Кои од знаците на тој што поверува ги имаш? ете не зборуваш нови јазици, дали лекуваш со полагање на раце?
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
17 А знаците, на оние што ќе поверуваат, ќе им бидат овие: со Моето име ќе истеруваат бесови; ќе говорат нови јазици;
18 ќе фаќаат змии и ако Нешто смртомосно испијат, нема да им навреди; на болни ќе полагаат раце и тие ќе оздравувааат.”
Марко 16

Кои од знаците на тој што поверува ги имаш? ете не зборуваш нови јазици, дали лекуваш со полагање на раце?
Па ете ти проговорив на нов јазик различен од Македонскиот :D зашто сеа пак лажеш ?
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Па ете ти проговорив на нов јазик различен од Македонскиот :D зашто сеа пак лажеш ?
јас ти постаив прашање на нов јазик дали можеш да ми кажеш што ти реков?[DOUBLEPOST=1435682647][/DOUBLEPOST]
Бамбучааааа!....[DOUBLEPOST=1435682498][/DOUBLEPOST]
тоооооо мајсторе инаку пиши во превод “ако има некој педер овде нек одговори со “Бамбучааааа!“
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
јас ти постаив прашање на нов јазик дали можеш да ми кажеш што ти реков?
Знаеш што ми е смешно :D? Што се удави денеска толку многу што сега со вакви ниски удари пробуваш да се извадиш а не гледаш колку е глупо хаха :D Сега демек ако не знам што пишува треба да значи дека јас не верувам во Господ Исус Христос.За малце па и да ме убедеше дека познавањето на различни јазици е критериум кој верува а кој не во Господ Исус Христос.Една пико-секунда ти требаше и со твојава провидна намера да ме убедеше атеист да станам зошто не те разбирам :ROFLMAO:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Знаеш што ми е смешно :D? Што се удави денеска толку многу што сега со вакви ниски удари пробуваш да се извадиш а не гледаш колку е глупо хаха :D Сега демек ако не знам што пишува треба да значи дека јас не верувам во Господ Исус Христос.За малце па и да ме убедеше дека познавањето на различни јазици е критериум кој верува а кој не во Господ Исус Христос.Една пико-секунда ти требаше и со твојава провидна намера да ме убедеше атеист да станам зошто не те разбирам :ROFLMAO:
Така пишува во евангелието по Марко

17 А знаците, на оние што ќе поверуваат, ќе им бидат овие: со Моето име ќе истеруваат бесови; ќе говорат нови јазици;
18 ќе фаќаат змии и ако Нешто смртомосно испијат, нема да им навреди; на болни ќе полагаат раце и тие ќе оздравувааат.”

Вистина е ова или не?
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Така пишува во евангелието по Марко

17 А знаците, на оние што ќе поверуваат, ќе им бидат овие: со Моето име ќе истеруваат бесови; ќе говорат нови јазици;
18 ќе фаќаат змии и ако Нешто смртомосно испијат, нема да им навреди; на болни ќе полагаат раце и тие ќе оздравувааат.”

Вистина е ова или не?
Сакаш искрен одговор или ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom