Дискусија за Атеистите, Исламот, Христијанството и останати убедувања

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
@Let 3 а ја мислам дека треба во Понеделник од кога отвора ова Централен Регистар на РМ да идеш и да основаш секта.Со твоето фалично и за Христијанскиот свет непознато толкување на Библијата ги имаш сите предуслови за основање секта по примерот на Сведоците и Адвентистите.Башка имаш овде што мислат дека се богови,кога кој стигна основа ЦРКВА зошто да не и ти ? :facepalm:
и Христијанството беше секта кога само неколкумина одеа пешки по сандалки од град до град живеејќи од доброволни прилози на луѓето, спиејќи под веддро небо.
Сега е веќе мултимилионска компанија со разработен бизнис, сопственост на земјишта, хотели, дуќани, згради... сега си имаат прецизно установен ценовник и не ти се ни пули ако немаш пари ни да те крсти ни да те венча ни да те закопа.
Сега е “Христијанство ДООЕЛ“
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
@Let 3 Ne ja razibras ti ljubovta kon bog i hristijanstvoto...Ke si platis i ke ja dobies...Kolku poveke plakas tolku poveke ke dobies...verba u vecen zivot,oprostuvanje na site grevovi,lekuvanje od sekakvi bolesti..etc! E sea posto firmata e registrirana u ime na ljubov i svetiot duh...danok i ostali raboti se oprosteni! E sea ima tro nelegalna konkurencija ...jogi mogi,Adventisticki,novoverski crkvi...itn.



 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
@Let 3 Ne ja razibras ti ljubovta kon bog i hristijanstvoto...Ke si platis i ke ja dobies...Kolku poveke plakas tolku poveke ke dobies...verba u vecen zivot,oprostuvanje na site grevovi,lekuvanje od sekakvi bolesti..etc! E sea posto firmata e registrirana u ime na ljubov i svetiot duh...danok i ostali raboti se oprosteni! E sea ima tro nelegalna konkurencija ...jogi mogi,Adventisticki,novoverski crkvi...itn.




Што вели Господ Бог за свештениците, за пастирите кои треба да го паѕат стадото, тоест верниците. Доле имаш делови од светото писмо на различни места како тоа го потенцира Господ.
bandicam 2015-06-29 17-04-19-165.jpg
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Што вели Господ Бог за свештениците, за пастирите кои треба да го паѕат стадото, тоест верниците. Доле имаш делови од светото писмо на различни места како тоа го потенцира Господ.
Прегледај го приврзокот 123799
Gleam gi utepa od kaznuvanje...i onaka na sudniot den ke se pokajat i op ko da nisto ne bilo! E*em ti logika!
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Gleam gi utepa od kaznuvanje...i onaka na sudniot den ke se pokajat i op ko da nisto ne bilo! E*em ti logika!
Аха така е тоа, плукни залепи. Дали знаеш ти дека колку повеќе имаш гревови, јас би ја нарекол темна енергија, толку потешко ти доаѓа да се покориш на светлата енергија, или на Господ? Си приметил ли ти кога некој ќе кажува за нешто божје тој од другата страна ако е неверник или има темна енергија колку тешко го прима тоа слово? Како се противи, како се исмејува итн. Епа така и со тие што застраниле, кога ќе дојде вистината да им каже дека грешели тие нема да сакаат да признаат и ќе го негираат делото заслепени од темната енергија или гревот. Ако имале они совест додека живееле сигурно ќе се покајале, немало да чекаат судниот ден за тоа. Тогаш е веќе касно.
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Аха така е тоа, плукни залепи. Дали знаеш ти дека колку повеќе имаш гревови, јас би ја нарекол темна енергија, толку потешко ти доаѓа да се покориш на светлата енергија, или на Господ? Си приметил ли ти кога некој ќе кажува за нешто божје тој од другата страна ако е неверник или има темна енергија колку тешко го прима тоа слово? Како се противи, како се исмејува итн.
Imam zote uvek koa ke prustrui lazarat energija mojata aurora stanuva se posvetla i pocinjam da primetuem deka site okolu mene se ismejuvaat. Znaci li toa deka jas ke odam vo rajot?
 
Последно уредено:

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
@Let 3 Ne ja razibras ti ljubovta kon bog i hristijanstvoto...Ke si platis i ke ja dobies...Kolku poveke plakas tolku poveke ke dobies...verba u vecen zivot,oprostuvanje na site grevovi,lekuvanje od sekakvi bolesti..etc! E sea posto firmata e registrirana u ime na ljubov i svetiot duh...danok i ostali raboti se oprosteni! E sea ima tro nelegalna konkurencija ...jogi mogi,Adventisticki,novoverski crkvi...itn.



Sub,

кај ќе одиш на одмор и колку пари ќе поарчиш за истиот?
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Imam zote uvek koa ke prustrui lazarat energija mojata arurora stanuva se posvetla i pocinjam da primetuem deka site okolu mene se ismejuvaat. Znaci li toa deka jas ke odam vo rajot?
Јас ти кажав со добра намера. Твое е дали ќе веруваш или не. Дали ќе одиш во рајот ќе видиш дал иси запишан во книгата на животот.
 
Член од
8 јуни 2015
Мислења
176
Поени од реакции
59
Imam zote uvek koa ke prustrui lazarat energija mojata arurora stanuva se posvetla i pocinjam da primetuem deka site okolu mene se ismejuvaat. Znaci li toa deka jas ke odam vo rajot?
Субче, абе што е ова арурора.
Не сум од тука и не ми е јасен тој збор, ако сакаш да бидеш толку милостив и да ми објасниш....фала унапред
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Bev miki ne e bitno kolku ...Oti da ne vi treba donacija?
Не ми одговори на прашањето а веќе ми поставуваш прашање.
Полека мор', не ојт тоа така...[DOUBLEPOST=1435606418][/DOUBLEPOST]
Субче, абе што е ова арурора.
Не сум од тука и не ми е јасен тој збор, ако сакаш да бидеш толку милостив и да ми објасниш....фала унапред
Де де, не му поставувај толку тешки прашања...:icon_lol:
Питувај го нешто колку за „преодна„.

@SuBZerO ,
да не мислеше на „аура„, или можеби на „аврора„?...o_O
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Не ми одговори на прашањето а веќе ми поставуваш прашање.
Полека мор', не ојт тоа така...[DOUBLEPOST=1435606418][/DOUBLEPOST]
Da micko bev za parite nemozam da ti kazam! I?

Da na Aura mislev ...Fala za ispravkata...!
 
Последно уредено:

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Da micko bev za parite nemozam da ti kazam! I?
Па и не мораш да кажеш, оти појќе е од јасно дека само за еден одмор си поарчил повеќе пари од збирот од цените од сите свештенички дејанија, одредени со црковниот тарифник.

Така?...:sneaky:[DOUBLEPOST=1435646916][/DOUBLEPOST]
Da na Aura mislev ...Fala za ispravkata...!
Молам.
И немој појќе да прајш грешки, ќе добиеш „кец„. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom