Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
736
Поени од реакции
660
Види, кој има нова кола ќе плаќа да,ама нелогичности има многу, литар масло да ти го наплатат по цена 50% повисока од малопродајна плус работна рака??? Само заради тоа што се овластен шупак сервис??? Абе ај не се работи за стиснат и нестиснат за ебење у мозок се работи
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Види, кој има нова кола ќе плаќа да,ама нелогичности има многу, литар масло да ти го наплатат по цена 50% повисока од малопродајна плус работна рака??? Само заради тоа што се овластен шупак сервис??? Абе ај не се работи за стиснат и нестиснат за ебење у мозок се работи
И прашање е дали ќе сментат.
Се излажав и го однесов цитроенот у ПСС да му сменат масло во мотор,филтер за масло и полен.
Кога ја зимав колата ме тераа да потпишам на непроверено дека колата си ја земам сервисирана.
Им ги побарав да ми ги вратат сменетите работи а добив само краток одговор Фрлерни се
Кога отидов дома одма проверив и видов дека ништо не беше сменето ама бидејќи потпишав не можев ништо да направам.
Затоа уште еднаш таму ни да им серам у клозет.

ПРЕВАРАНТИ ТЕШКИ СЕ ПСС
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.298
Поени од реакции
7.258
Маслото моеш одма да познаеш дали е сменето, требало на лице место да ги отераш у пм.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
И прашање е дали ќе сментат.
Се излажав и го однесов цитроенот у ПСС да му сменат масло во мотор,филтер за масло и полен.
Кога ја зимав колата ме тераа да потпишам на непроверено дека колата си ја земам сервисирана.
Им ги побарав да ми ги вратат сменетите работи а добив само краток одговор Фрлерни се
Кога отидов дома одма проверив и видов дека ништо не беше сменето ама бидејќи потпишав не можев ништо да направам.
Затоа уште еднаш таму ни да им серам у клозет.

ПРЕВАРАНТИ ТЕШКИ СЕ ПСС
Ne bi se slozil, deckite tamu se top, licno poznavam dvajca i ti garantiram deka kaj niv nema prevara.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Дали додатно можат да се вградат магленки (халогенки) на Голф 5 и истите да функционираат? И доколку може, која би била цената од прилика?
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Види, кој има нова кола ќе плаќа да,ама нелогичности има многу, литар масло да ти го наплатат по цена 50% повисока од малопродајна плус работна рака??? Само заради тоа што се овластен шупак сервис??? Абе ај не се работи за стиснат и нестиснат за ебење у мозок се работи
За нова кола се плаќа секаде и во Курдистан и на Марс ако сакаш имај ја. Овластен сервис си има политика. Ако ти чини си ја сервисираш и имаш гаранција ако не ти чини поправај си ја у гаража. После не кукај. Е секако деловите се скапи. Таа цена е секаде и во Англија и во Гренланд.
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
736
Поени од реакции
660
Овластен сервис има политика да, да го одереме овој на секој можен начин, само што има клиенти малку мустаклии па квичат како лингури после. Ми е мака да ти пишувам примери какви цигански работи прават па после се извинуваат и се мрсулават како мали деца
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Овластен сервис има политика да, да го одереме овој на секој можен начин, само што има клиенти малку мустаклии па квичат како лингури после. Ми е мака да ти пишувам примери какви цигански работи прават па после се извинуваат и се мрсулават како мали деца
Секаде во свет е така друже. Проблем е што во Мк луѓето имаат слободно време на претек и многу разбираат. На запад се работи. Таму време немаат да прават проверки.
И таму има цигански фори. Не заборавај дека корупцијата дојде од запад.
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
За нова кола се плаќа секаде и во Курдистан и на Марс ако сакаш имај ја. Овластен сервис си има политика. Ако ти чини си ја сервисираш и имаш гаранција ако не ти чини поправај си ја у гаража. После не кукај. Е секако деловите се скапи. Таа цена е секаде и во Англија и во Гренланд.
Odi be. Go odnesov Pasatot na tatko mi vo Porse Makedonija i mi naplatija 10000 mkd samo za ulje, filtri i rabotna raka. Zaradi vkavi raboti otvoriv samo hauba i filterot sto mi bese obelezan radi taa rabota ne bese smenet. Ova bese prv servis. Prasajte go sefot dole posle kako se izvinuvaa i nudea dozivotna garancija i neznam uste sto. Mnogu povekje dobiv so opomenata pred tuzba bidejki pred toa se ponasaa nekako nezainteresirani.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
И после стенкаат немало работа,цени до плафон,измамени и револтирани муштерии а овластените сервиси пак си тераат по старо[DOUBLEPOST=1435494721][/DOUBLEPOST]
Дали додатно можат да се вградат магленки (халогенки) на Голф 5 и истите да функционираат? И доколку може, која би била цената од прилика?
Можат лесно да се монтираат ако има инсталација до отворите
 
Член од
20 април 2014
Мислења
247
Поени од реакции
136
Некој што се разбира во BMWња. Како се покажани 330D N57 и M57 мотор, кој е по погоден?
Зборувам за E92 2008-2012 до 120к поминати

Поздрав
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.944
Поени од реакции
6.117
RENAULT MEGANE 1.9 DCI 6 brzini 120ks - kolku trosat ovie motori odprilika?
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Odi be. Go odnesov Pasatot na tatko mi vo Porse Makedonija i mi naplatija 10000 mkd samo za ulje, filtri i rabotna raka. Zaradi vkavi raboti otvoriv samo hauba i filterot sto mi bese obelezan radi taa rabota ne bese smenet. Ova bese prv servis. Prasajte go sefot dole posle kako se izvinuvaa i nudea dozivotna garancija i neznam uste sto. Mnogu povekje dobiv so opomenata pred tuzba bidejki pred toa se ponasaa nekako nezainteresirani.
Не само во Мк ист случај имаше и во Англија. Ама енглезот не се замара со тоа што ти се замараш. И таму исто така се наплатува. Цените се исти СЕКАДЕ во овластен сервис. Во крајна сметка го јадеш со нова кола и вака и така. Ефтино сте поминале. Можеле и со полиција да ве исфрлат зашто не можеш да тврдиш за нешто неосновано. Они ако те тужат има сите пари што ги криеш да ги дадеш по адвокати.
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Не само во Мк ист случај имаше и во Англија. Ама енглезот не се замара со тоа што ти се замараш. И таму исто така се наплатува. Цените се исти СЕКАДЕ во овластен сервис. Во крајна сметка го јадеш со нова кола и вака и така. Ефтино сте поминале. Можеле и со полиција да ве исфрлат зашто не можеш да тврдиш за нешто неосновано. Они ако те тужат има сите пари што ги криеш да ги дадеш по адвокати.
Abe epten ispadna so ova sto se napravi pameten. Ne sum vo kancelarija da ti ja pokazam "opomenata pred tuzba " Oni mozat da me tuzat samo ako jas sum napravil nekoj prekrsok a ne oni. Taka da mozes da izigravas pameten kolku sakas no jas si imam dokazi i znam sto se slucilo a ti mozes da mislis sto sakas ne ti se mesam. A ako imas prijateli tamu slobodno prasaj za slucajot so Josif kje ti kazat.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom