Беса во отворен протест за федерализација на Македонија

Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
За работа што се гледа нема потреба да се поверува, ја пресликав состојбата со примери кои неутралниот човек ги гледа.
Камо да бевме сите финци и норвежани.
Душа ти вечно угнетена.

Не знам само кој е попатетичен, овие двајцата со теориите на заговор, или ти со правата. Учка да се носите.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Не знам само кој е попатетичен, овие двајцата со теориите на заговор, или ти со правата. Учка да се носите.
Интересно, но нашите теории ги потврди тој со правата.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Уууу, толку. Не реши.
/quit
Паметно, И јас одам на спиење. Да се расправаш со Јамајка и Ванлок е корисно исто колку да се обидуваш да ја вратиш пастата за заби назад во тубата.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Уууу, толку. Не реши.
/quit
Хехе, јас не се занимавам со вас, па да ве решавам.[DOUBLEPOST=1433459786][/DOUBLEPOST]
Паметно, И јас одам на спиење. Да се расправаш со Јамајка и Ванлок е корисно исто колку да се обидуваш да ја вртаиш пастата за заби назад во тубата.
Браос, ова ти е врв на фактографијата.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.321
Поени од реакции
5.435
Дарди, што мислиш колку ќе има масовност повикот на Беса ?
Имаат наведено добри причини за протестот, но нема да успеат да организираат голем протест, 5 албански политички партии има.
Албанците не бараат никаква федерализација, нити војна, нити премиерско место, нити претседателско, бараат рамноправност, функсионирање на правото, не сакаат криминална власт, спроведување на охридскиот договор, албанците докажаа дека можат да почитуваат македонец, дури и на празни зборови, на ветувања си искажаа доверба, па замисли еден премиер кој и на дела би бил праведен.
Вината албанците точно ја покажаа кај што треба, не е ова битка на албанци против македонци.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.353
Поени од реакции
31.240
Јас во двесет и кусурот години на независност не видов никакви назнаки дека овој народ може да биде државотворен. Ниту една. Напротив, видов како од квазипатриотска еуфорија, преку транзициска пљачка се стига до Северна Кореа. Подобро да не нема, никому нема да му недостигаме. Куп мочковци.
Со вакви како тебе, што да се дискутира... Дури и кога би сакал, не можам бе да ти кажам ништо полошо одошто самиот си кажа.
Ете ти го другар ти, Дарди. Пак не е задоволен. Може овојпат и Вазелин ќе го викне, додека си ги држиш глуждовите.


Добро, ја само се надевам дека џандар ќе ти убие некој близок од фамилија на јавен собир па можеби тогаш ќе го сфатиш муабетот со полициската бруталност.
Скраја да е. Јас нема да те колнам, ворлочките клетви се фаќаат.
Дури и мајка ти ќе ја оставам на страна. Чисто од принцип на сестра ти би и објаснил неколку работи, а ако ја немаш - може и некоја братучетка да заврши работа.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Имаат наведено добри причини за протестот, но нема да успеат да организираат голем протест, 5 албански политички партии има.
Албанците не бараат никаква федерализација, нити војна, нити премиерско место, нити претседателско, бараат рамноправност, функсионирање на правото, не сакаат криминална власт, албанците докажаа дека можат да почитуваат македонец, дури и на празни зборови, на ветувања си искажаа доверба, па замисли еден премиер кој и на дела би бил праведен.
Вината албанците точно ја покажаа кај што треба, не е ова битка на албанци против македонци.
Тоа што го бараат е укинување на Охридскиот договор, или всушност укинување на мировен договор (јас го сметам за Македонска капитулација) кој стави крај на конфликтот 2001 година.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Со вакви како тебе, што да се дискутира... Дури и кога би сакал, не можам бе да ти кажам ништо полошо одошто самиот си кажа.
Ете ти го другар ти, Дарди. Пак не е задоволен. Може овојпат и Вазелин ќе го викне, додека си ги држиш глуждовите.



Скраја да е. Јас нема да те колнам, ворлочките клетви се фаќаат.
Дури и мајка ти ќе ја оставам на страна. Чисто од принцип на сестра ти би и објаснил неколку работи, а ако ја немаш - може и некоја братучетка да заврши работа.
Абе и баба ми ќе ти ја даам, не се секирај за тоа, гајле неам.
Муабетов пак нема да го смени фактот дека секундарно ти се отсекоа мудата на многу просто прашање.
Ае сполај ти. Се читаме у некоја тема за илуминатите...
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
единствена причина поради која сум тука е шо единствена алтернатива ми е административно право...
Браво. Потврда на твојот авторитет рамен на догма.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Буквално не те ни разбирам шо бладаш...
Авторитет... догма... the fuck...
Ај ај си се пофали дека си академско чоече, што учи... Да не речеме дека си среднист.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.353
Поени од реакции
31.240
За авторитетот воопшто не стануваше збор, ама интелектот му е уште полош... Алас, тоа е тоа - раја си е раја. Додека има овци, ќе има и волна (а за некои богами и џемпери).
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
За авторитетот воопшто не стануваше збор, ама интелектот му е уште полош... Алас, тоа е тоа - раја си е раја. Додека има овци, ќе има и волна (а за некои богами и џемпери).
Абе види, ишишан ама ароганцијата си ја држи. Повеќе ме подсеќа на пудлине со фризури, овците веќе си знаат дека со причина ги шишаат, пудлите се замислува дека ќе станат луѓе .
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Ај ај си се пофали дека си академско чоече, што учи... Да не речеме дека си среднист.
Толку ти е школата.
Се пофалив дека живеам во држава каде што да учиш административно е еквивалент на читање 50 shades of grey, а воедно ве пофалив вас дека сте многу по интересни од тоа.
Кажи ама сум фин.
А ти, кажи ми, среднист ли си?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom