Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.308
Поени од реакции
17.139
Заев: Изјавата за Монструм е погрешно интепретирана

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев рече дека веројатно е погрешно интерпетирана неговата изјава за германскиот весник Die Zeit, дека етничките Албанци кои се осудени за убиството на четирите момчиња и рибарот кај Смилковското езеро се невини.


„Најверојатно е грешка во интерпретацијата на самиот новинар. Но сепак, големи сомневања се врзани за овој случај. Тоа го објаснувам јас и во самото интервју и секако со обелоденувањето на вистината за Смилковско езеро или процесот на Владата, Монструм, како што го нарекоа со кривичната пријава, ќе обелодени болна вистина“, рече Заев.

„Сомневањата се големи, нашата намера не е да ставаме квалификации, но секако вистината штом ќе ја обелодениме, граѓаните ќе знаат што во суштина покажува таа вистина. Дека постојат големи сомневања за тоа што се случило со случајот Монструм“, изјави Заев одговарајќи на новинарско прашање.
http://makfax.com.mk/makedonija/politika/zaev-izjavata-za-monstrum-e-pogresno-intepretirana


Ние не ја чувме изјавата, туку само прочитавме за неа. Дали сега Заев ретерира или навистина му е погрешно пренесена, останува да чуеме.
 
Член од
6 февруари 2009
Мислења
496
Поени од реакции
462
Se upichka zajcheto a?!
Pogreshno me svatile...novinarite ne razbrale...abe ajde be...nema nishto i se ucvika!
Zar mislite deka DUI i DPA ke sedea mirni ako se znaeshe deka se nevini?
Nego se znae deka se tie i si sedat madro!
Najvishe sho ke chueme e " shiptarishta", vakvi, takvi...da im zalepime ushe neshto pokraj ova da zatvorime neshto staro...maksimum!
A najavata na zajko ke bide drama!! kao od manastir sobrani nevini kao cvet...bajchinja...ke proba pak so voved da izmanipulira...debil!!
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Јас се рачунам за определен. Ама и како таков, кога е реал политика во прашање сум многу пореален од ова „неутралниве“. Што во најмала рака е тажно.
-Заев неможат да го уапсат и се плашат, не се мачи залудно да спамаш на темава нема да го видиш тоа сценарио .Ако го уапсат Заев, ке се бара и ке мора да се изврши темелна истрага на сите разговори, колку и да се труди Грујо да прикрива докази, да мести суди, да мести судски случаеви за да спаси газ, нема да му успее.
- Ако има Заев 7,8 години кривично дело, Груевски има 40+ години кривично , по тоа што го слушнавме од разговорите (а сите знаеме, какви криминали има внатре). Ако беа креирани,монтирани,сечени,лепени и шо знам ти јас уште шо не, Заев ке БЕШЕ УШТЕ ПО ПРВАТА БОМБА ЗАД РЕШЕТКИ. Значи разговорите се точни.
-МАКЕДОНИЈА Е САМО ЕДНА МАЛА ИГРАЧКА НА ПОГОЛЕМИТЕ ДРЖАВИ, ТИЕ МОЖАТ ВО ЕДНА МИНУТА ДА ГИ СМЕНАТ РАБОТИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА, САМО НЕ Е ДОЈДЕН МОМЕНТОТ. ЧИм наумиле да го сменат и ке го сменат Груо Да ми веруваш.
Ти кажав зошто не го апсат Заев, а тоа како ке го сватиш од мозокот твој зависи.
А за смилковско ке има бомба не е блеф ти кажувам од сигурни извори, само да легнат работиве и да се смират тензите, се преговара за кај албанците да не предизвика бурни реакци и не дај боже да дојди до конфликти и војни. Зошто ова бомба не е како осанатите, со ова бомба можи да дојди до недај боже, најлошото шо никој не го посакува. е затоа се чека за да не дојди до најлошото по објавувајнето , а не дека му се лижи на дуи и дпа. позз
 
Последно уредено:
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
За кога не знам,а дека има сигурен сум, се преговара со албанците да не предизвика бурни реакци кај нив и не дај боже да дојди до конфликти и војни. Зошто ова бомба не е како осанатите, со ова бомба можи да дојди до недај боже најлошото шо никој не го посакува, не е така едноставна работата. е затоа се чека за да не дојди до ТОА најлошото по објавувајнето , а не дека му се лижи на дуи и дпа. позз
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.119
Поени од реакции
3.322
-Заев неможат да го уапсат и се плашат, не се мачи залудно да спамаш на темава нема да го видиш тоа сценарио .Ако го уапсат Заев, ке се бара и ке мора да се изврши темелна истрага на сите разговори, колку и да се труди Грујо да прикрива докази, да мести суди, да мести судски случаеви за да спаси газ, нема да му успее.
- Ако има Заев 7,8 години кривично дело, Груевски има 40+ години кривично , по тоа што го слушнавме од разговорите (а сите знаеме, какви криминали има внатре). Ако беа креирани,монтирани,сечени,лепени и шо знам ти јас уште шо не, Заев ке БЕШЕ УШТЕ ПО ПРВАТА БОМБА ЗАД РЕШЕТКИ. Значи разговорите се точни.
-МАКЕДОНИЈА Е САМО ЕДНА МАЛА ИГРАЧКА НА ПОГОЛЕМИТЕ ДРЖАВИ, ТИЕ МОЖАТ ВО ЕДНА МИНУТА ДА ГИ СМЕНАТ РАБОТИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА, САМО НЕ Е ДОЈДЕН МОМЕНТОТ. ЧИм наумиле да го сменат и ке го сменат Груо Да ми веруваш.
Ти кажав зошто не го апсат Заев, а тоа како ке го сватиш од мозокот твој зависи.
А за смилковско ке има бомба не е блеф ти кажувам од сигурни извори, само да легнат работиве и да се смират тензите, се преговара за кај албанците да не предизвика бурни реакци и не дај боже да дојди до конфликти и војни. Зошто ова бомба не е како осанатите, со ова бомба можи да дојди до недај боже, најлошото шо никој не го посакува. е затоа се чека за да не дојди до најлошото по објавувајнето , а не дека му се лижи на дуи и дпа. позз
1. Јас мислам дека Зајко нема да го уапсат оти кога и да се смени власта ќе треба да се апсат и сите овие од оваа власт, вака ниту он во затвор ниту овие во затвор!:cautious:

2. Под два и најважно кој ќе биде следниот лидер?,:eek: дали новиот лидер ќе успее да изгуби толку многу гласачи колку што загуби Зајко за овие месец дена (да овој идиотов само загуби гласачи ништо не доби).o_O
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.866
Поени од реакции
26.466
Заев: Изјавата за Монструм е погрешно интепретирана

http://makfax.com.mk/makedonija/politika/zaev-izjavata-za-monstrum-e-pogresno-intepretirana

Ние не ја чувме изјавата, туку само прочитавме за неа. Дали сега Заев ретерира или навистина му е погрешно пренесена, останува да чуеме.
Ау, а што е со изјавата во Бугарскиот медиум, пред настаните во Куманово? И таму погрешно го сватиле?

Многу е погрешно да се прави пародија од случајот Смилковци. Во најдобар случај сомнежот за вината на обвинетите е пренесен во Германски медиум, тоа не се пере ниту со демант.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
-Заев неможат да го уапсат и се плашат, не се мачи залудно да спамаш на темава нема да го видиш тоа сценарио .Ако го уапсат Заев, ке се бара и ке мора да се изврши темелна истрага на сите разговори, колку и да се труди Грујо да прикрива докази, да мести суди, да мести судски случаеви за да спаси газ, нема да му успее.
- Ако има Заев 7,8 години кривично дело, Груевски има 40+ години кривично , по тоа што го слушнавме од разговорите (а сите знаеме, какви криминали има внатре). Ако беа креирани,монтирани,сечени,лепени и шо знам ти јас уште шо не, Заев ке БЕШЕ УШТЕ ПО ПРВАТА БОМБА ЗАД РЕШЕТКИ. Значи разговорите се точни.
-МАКЕДОНИЈА Е САМО ЕДНА МАЛА ИГРАЧКА НА ПОГОЛЕМИТЕ ДРЖАВИ, ТИЕ МОЖАТ ВО ЕДНА МИНУТА ДА ГИ СМЕНАТ РАБОТИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА, САМО НЕ Е ДОЈДЕН МОМЕНТОТ. ЧИм наумиле да го сменат и ке го сменат Груо Да ми веруваш.
Ти кажав зошто не го апсат Заев, а тоа како ке го сватиш од мозокот твој зависи.
А за смилковско ке има бомба не е блеф ти кажувам од сигурни извори, само да легнат работиве и да се смират тензите, се преговара за кај албанците да не предизвика бурни реакци и не дај боже да дојди до конфликти и војни. Зошто ова бомба не е како осанатите, со ова бомба можи да дојди до недај боже, најлошото шо никој не го посакува. е затоа се чека за да не дојди до најлошото по објавувајнето , а не дека му се лижи на дуи и дпа. позз
Јас ти кажувам дека и Заев ќе заврши во затвор, и снимките за Смилковци ќе ги слушнеме и ништо нема да се случи, од тоа што некој го посакува. Позз!
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Факт е дека ако некој може да се набуцка да прави нереди од ништо тоа се нашите драги сограѓани албанци. Затоа ова му е последна карта на заев. Они се сите убедени дека невини лежат нивни соплеменици и доволно е да пуштат снимка од горде кај шо се кикоти со ставре за тоа колку ги осудиле и на шала вика "а бе невини да не се? ма кој ги е*e Албанци*та" (пошто 95% од бомбите се такви) и овие ќе се запалат...
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Факт е дека ако некој може да се набуцка да прави нереди од ништо тоа се нашите драги сограѓани албанци. Затоа ова му е последна карта на заев. Они се сите убедени дека невини лежат нивни соплеменици и доволно е да пуштат снимка од горде кај шо се кикоти со ставре за тоа колку ги осудиле и на шала вика "а бе невини да не се? ма кој ги е*e Албанци*та" (пошто 95% од бомбите се такви) и овие ќе се запалат...
Ako sakase Zaev nemiri, bombata za smilkovsko ke ja objavese vednas po slucuvajnata vo Kumanovo, ama ne ja objavi bidejki ima srce i dusha. Ne tresete gluposti i ne izigravajte sosisila nesto sto ne ste.
- Eden od malkutete mediumi sho gi pocituvam i mu veruvam. Da ne dojdi deka zboruvam naprazno, ovaj medium prv ja soopsti ostavkata na Jankulovska,Mijalkov, Janakievski pobrzo i od telma i od zakiri , i od 24 vesti . pritoa 1,2 dena pred da si dadat ostavka, najavase mozni nivni ostavki, sho ni eden medium toa ne go predvidi.
CITAJ !
http://ohridsky.com/?p=70204
 
T

templar55

Гостин
За кога не знам,а дека има сигурен сум, се преговара со албанците да не предизвика бурни реакци кај нив и не дај боже да дојди до конфликти и војни. Зошто ова бомба не е како осанатите, со ова бомба можи да дојди до недај боже најлошото шо никој не го посакува, не е така едноставна работата. е затоа се чека за да не дојди до ТОА најлошото по објавувајнето , а не дека му се лижи на дуи и дпа. позз
Ако чекате на шошонците да им дојде умот па тогаш да ги објавите, тогаш најверојатно нашите внуци ке ги слушнат тие бомби. Шошон одма ке го пали со бенЅин, а Корнишонот тоа го сака...криза во државата.
 
Член од
20 јули 2011
Мислења
576
Поени од реакции
203
Ја би рекол да не се објавува ова за Смиљковци, кој и да е умешан за што. Нека седи, страв ми е од албанциве како ќе реагираат и за што и како ќе биде
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.308
Поени од реакции
17.139
Ау, а што е со изјавата во Бугарскиот медиум, пред настаните во Куманово? И таму погрешно го сватиле?

Многу е погрешно да се прави пародија од случајот Смилковци. Во најдобар случај сомнежот за вината на обвинетите е пренесен во Германски медиум, тоа не се пере ниту со демант.
Последниве денови се изначитавме погрешно сфатени изјави, па повлечени, дообјаснети, изменети и слично. Во секој случај, солиден индикатор дека актерите и "специјалитетите" ни се сервираат од иста кујна.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.759
Поени од реакции
1.514
Ako sakase Zaev nemiri, bombata za smilkovsko ke ja objavese vednas po slucuvajnata vo Kumanovo, ama ne ja objavi bidejki ima srce i dusha. Ne tresete gluposti i ne izigravajte sosisila nesto sto ne ste.
- Eden od malkutete mediumi sho gi pocituvam i mu veruvam. Da ne dojdi deka zboruvam naprazno, ovaj medium prv ja soopsti ostavkata na Jankulovska,Mijalkov, Janakievski pobrzo i od telma i od zakiri , i od 24 vesti . pritoa 1,2 dena pred da si dadat ostavka, najavase mozni nivni ostavki, sho ni eden medium toa ne go predvidi.
CITAJ !
http://ohridsky.com/?p=70204
Заев да бил паметен човек немаше да прави вака ама пуста желба за власт! Плус ако бомбата на Зајко влијае на сведоците и убијците искочат на слобода што тогаш? Веќе е виден филмот за случајот Ореше коа неукиот новинар го откри заштитениот сведок и оп пропадна пресудата... Плус сметам дека тоа што го има за смилковско е големо ништо и му треба време да го состави за да биде ударно и да се попали народ ако уште има некој што му верува! Ако е чист нека објави и нивни прислушкувани разговори.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom