Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

W

wicked_1

Гостин
Brazil
Blade Runner
Gatacca
Dark City
Nineteen Eighty-Four

Испуштам еден тон други квалитетни филмови, ама овие 5 први ми идат на памет за овој жанр. Освен другите елементи на жанрот, сетови со футуристичка инфраструктура содржат- доста битен елемент.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Го поддржувам Хот Ајс. Snowpiercer е еден од поглупите филмови (n)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.588
Како тоа Ex Machina излегол пред месец дена, а веќе го има на HD снимка? :O
 
Член од
19 февруари 2014
Мислења
130
Поени од реакции
18
Ми треба ПОМОШ !
Пред некој ден видов на ТВ една реклама за филм со Роберт Де Ниро (The Rider) или (Driver) така некако беше ама неможам на интернет страниците за филмови да го најдам и да го гледам можете да ми дадете линк со Целиот Филм да го гледам не како делови на Јутуб например Дривер Парт1,Парт2 ЦЕЛ ФИЛМ ! Интересен беше трејлерот на рекламата и си реков ај ќе го најдам ќе го гледам..
 
W

wicked_1

Гостин
Ми треба ПОМОШ !
Пред некој ден видов на ТВ една реклама за филм со Роберт Де Ниро (The Rider) или (Driver) така некако беше ама неможам на интернет страниците за филмови да го најдам и да го гледам можете да ми дадете линк со Целиот Филм да го гледам не како делови на Јутуб например Дривер Парт1,Парт2 ЦЕЛ ФИЛМ ! Интересен беше трејлерот на рекламата и си реков ај ќе го најдам ќе го гледам..
http://online.filmovisaprevodom.org/taxi-driver-1976-online/ ?
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
ex machina posteno si rasturi 8-10 i ne kur probuvajte da go butate u isti agol so under the skin solidna komparacija e ''her''

lokacijata neverojatna,crvenata boja,dijalozite odlicno (y)
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444

Никогаш не е касно за добро реметење :D
 
H

HoT IcE

Гостин
Не би требало, го прават истите што го правеа Хулк од Авенџерс.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.092
Поени од реакции
9.008
Не би требало, го прават истите што го правеа Хулк од Авенџерс.
Hulk ми е мене дефиниција за cheesy. :D

Се надевам оркиве нема да звучат толку дебилно како во игрите, каде скоро сите гласови се позајмени од Chris Metzen.

Исто се надевам со оглед на буџетот со кој располагаат дека нема да штедат и ќе употребат и практични ефекти, костими, сетови и остали срања зашто со прекумерно ослонување на CGI филмот ќе изгуби од имерсија, како што беше случај со The Hobbit и секој понов блокбастер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom