Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Chappie i Robocop ти се ефтина,маркетиншка кампања за прифаќање на роботите :pov:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Новиот на Вуди :)


Инаку А- оценка и позитивни критики за The Lobster на грчкиот режисер Јоргос Лантимус (Dogtooth)

In a dystopian near future, single people are obliged to find a matching mate in 45 days or are transformed into animals and released into the woods.

Mожеби и ова е за мене еден од најисчекуваните филмови годинава :)

 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
Многу ме бендиса Ex Machina! Сакам кога вака немам гледано ни трејлер за филм ни содржина знаев ни ништо!
Да да, многу добар Sci-Fi. BTW цело време го чекав да се појави Antonio Banderas а тој филм да ти се викал Automata, ги помешав не знам зашто. :D
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.645
Да да, многу добар Sci-Fi. BTW цело време го чекав да се појави Antonio Banderas а тој филм да ти се викал Automata, ги помешав не знам зашто. :D
Automata mi bese sranje mene.

Ovoj Deus Ex Machina.. posteno dobar. (y)
4/5
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
еххх филмов , од кога не ми е гледан.
Serial.Mom.1994.1080p.BluRay.x264.DTS-FGT

 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Мех, мене не ме бендиса ex machina. Ме заинтересира на почетокот, убаво течеа работите негде до половината но при крајот ич не ми се допадна како се одвиваше.
Плус глумецот ич не беше погоден (креаторот на АИ-то).
Знаев дека овој од About Time ќе предвиди дека овој ќе го набљудува
За 8 сигурно не е.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.645
Мех, мене не ме бендиса ex machina. Ме заинтересира на почетокот, убаво течеа работите негде до половината но при крајот ич не ми се допадна како се одвиваше.
Плус глумецот ич не беше погоден (креаторот на АИ-то).
Знаев дека овој од About Time ќе предвиди дека овој ќе го набљудува
За 8 сигурно не е.
Kreatorot bese poln pogodok, dosta stereotipi i klisea. Ne standardniot glumec dodade na enigmata.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Kreatorot bese poln pogodok, dosta stereotipi i klisea.
Како мислиш доста стереотипи и клишеа? Стереотип и клише е да глуми добар актер во филм?
Карактерот му беше добар, глумецот не ми се допадна како глумеше или беше едвај просечен особено на моментите при крајот.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.645
Како мислиш доста стереотипи и клишеа? Стереотип и клише е да глуми добар актер во филм?
Карактерот му беше добар, глумецот не ми се допадна како глумеше или беше едвај просечен особено на моментите при крајот.
Mislev fizicki ne ti pasuva vo ulogata. Od aspekt na gluma ne ni razmisliv, mene mi bese odlicen.
Ali aj, vkusovi..

look at him go :X3:

 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Mad Max beshe odlichen, samo ima eden golem propust, a toa beshe
Toa shto Mad Max ne beshe glavna uloga i ne beshe dovolno "lud", filmot na golemata slika kako da obrabotuvashe nekoja feministichka propaganda... ne deka e losho, ama... mad max
 

Kajgana Shop

На врв Bottom